Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bakımı Şimdimi Yaptırmalı Yazın mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Merhaba arkadaşlar motorumun bakımı geldi gibi 250 km var 10 gün sonra motoru kaldıracağım yaza kadar binmeyeceğim şimdimi bakım yaptırma mantık lı yoksa yazın mı ?
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eger binmeyeceksen yazin basinda yaptirabilirsin. Ama bineceksen kisin ara sira simdiden yaptir km si geldiyse.
    Birde kisin ara ara calistirmanda fayda var aku bitmesin.
    Eger harekrt ettirmiyrckesen mumkunse lastikleri yerden havada kalacak sekilde motorunu koy, takozla falan.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger binmeyeceksen yazin basinda yaptirabilirsin. Ama bineceksen kisin ara sira simdiden yaptir km si geldiyse.
    Birde kisin ara ara calistirmanda fayda var aku bitmesin.
    Eger harekrt ettirmiyrckesen mumkunse lastikleri yerden havada kalacak sekilde motorunu koy, takozla falan.
    Binmem üstat kışın, kışın arada çalıştırıyorum lastiklerin altına ise halı koyuyorum onun üstünde duruyor,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kışın olduğu yerde rölantide çalıştırmak benim statörü sarılı motorumda aküyü bitiriyor. Ölçüm yaptık, 1500 devirden sonra akü şarj olmaya başlıyor. Ben de bakımınızı yaz öncesi yapmanızı tavsiye ederim. Bir de bütün kış deponuz full dolu olursa ileride potansiyel bir depo içi paslanmanın önüne geçersiniz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Sırf aküyü sarj etsin diye motoru çalıştırmaktansa, bir akü sarj aleti alıp eve çıkarmak hem motorun hem akünün sağlığı açısından daha iyi bir seçenek diye düşünüyorum.
    Cyan, espresso, SuleymanE ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf aküyü sarj etsin diye motoru çalıştırmaktansa, bir akü sarj aleti alıp eve çıkarmak hem motorun hem akünün sağlığı açısından daha iyi bir seçenek diye düşünüyorum.
    Motorun aküsü kolay sökülen yerdeyse bu olabilir.

Benim xmax'da aküyü görmek için bile ön taraftan tonla vida açmıştım, ön tarafa navigasyon barı monte etmek için öndeki plastikleri söküp ön camı da sökmem gerekmişti o arada aaa akü de buradaymış diye görmüştüm ama o kadar şey sökünce bile aküyü de sökmek için bir sürü parça daha sökmek gerekiyor diye benim için kışın aküyü söküp eve getirmek benim uğraşacağım bir şey değil.
    Geçen kış motor tam 5 ay kapalı otoparkta geçirdi kışı. Lastiklerin altına strafor tabaka koymuştum, başka bir şey yapmadım. 5 ayın sonunda akü kesin bitmiştir diyerek motorun yanına gittim ve akü düşü uyarısı verse de tek marşta çalıştı. Bu kış öyle uzun duracağı zaman benzin deposunu da tam doldurup bir kapak kadar katkı ekleyip öyle bırakacağım.

Bakım konusu da, geçen kış başlarken benim de bakıma 500km falan kalmıştı. Baharda motoru tekrar çıkarınca bakımı o zaman yaptırdım, zaten km dolmamış olsa da bir yıl geçmiş oldu son bakımdan beri.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Ben de yaza bıraktım, bizim atölyede akü şarj cihazı olduğu için kafam rahat, ancak bir çift lastik almam lazım mc50 gözüme kestirmiştim 2bin'e vardı 2 ay önce şimdi 2350 rakamlar görüyorum, daha zamlanmadan alabilsem iyi olacak, aslında bütçe olsa bakımda kullanılması kesin bazı parçaları şimdiden almam lazım ama yok işte...

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Merhaba.

Bakımı yaz öncesi yapmanızda/yaptırmanızda fayda var.

Eğer bakımı kendiniz yapıyorsanız, bahar aylarında motoru çalıştırmadan önce, hazır karterde birikmiş olan eskimiş yağı (üstteki yağ dolum kapağını da açarak) doğrudan boşaltırsanız motorunuzu eskimiş yağ ile çalıştırmamış olursunuz.

Sonra uygun standartlardaki bir yağ ile yağ değişimini yaparsınız.

Bu işlemi bahçede kendiniz de yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)