Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Korkulan Desmo Bakımı Hakkında Önemli Bilgiler

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben o maslak ile tem otoyolu arasının akşam iş çıkışı trafiğine girmemek için işe gitmiyorum 3 aydır.
    O yoldaki yorgunluk yerine ahmetbey köftecisi yolunu tercih ederim, hem köfte de var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen birbirinizi gaxliyonuz ha.Gecen de cyan i ovuyodunuz.Cyan seni ovuyodu,sen tommy i ovuyosun tommy esprresoyu

Hic inandirici degilsiniz
    espresso'nun çabası aslında hepimiz için örnek alınması gereken bir çaba. Hep derim "bu iş, ruh işi" bu adamda o ruhtan var. Zig gibi 250 cc Xmax ile bize yetişmeye çalışıyor, hem düşük hacim hem de moktan bir scooter, yemin ediyorum firkete virajlı rotalar için en kötü motorlardan biri. Adam bir kısmımızın babası yaşında, yine de uğraşıyor, didiniyor, takip ediyor, kendini geliştirmeye çalışıyor. Gazlamak demeyelim de çabası bence takdiri hak ediyor.

Cyan'a gelirsek yakın zamanda motor değiştirdi, yeni motoruna adapte olma aşamasında ama yine de güzel yardırıyor. İyi gözlem yapıyor ve de objektif. Diyor ki "bu rota için benim motor çok da uygun değil" ya da "bu rota benim risk algımın üzerinde" vs atıp sıkmıyor, çok dürüst.

Nikkfurie ile 2 defa sürdük, biri Çatalca üzerinden full virajlı Ahmetbey yolu, diğeri de bu haftasonu yaptığımız Uçmakdere-Şarköy rotası. Ben bu işin otoritesi değilim, uzmanı değilim ama adam güzel sürüyor, keyif alarak sürüyor, gruba tehlike yaratmadan nerede gaz açacağını, nerede frenleyeceğini, nerede kör noktada kaldığını vs çok iyi biliyor. Bu nedenle adamla 40 senedir sürüyor gibi rahatız. Adam bir de dev gibi ama muhabbeti çok güzel.

Biz bu Pazar için geziyi 6 motor olarak planladık. Kimsenin ismini vermeyeyim ama bir katılımcı arkadaşımızın maalesef bir yakını kaza yaptığı için onun yanında olması gerekti ve haber vererek gelemedi, diğer bir arkadaşımız ve de onun dışarıdan arkadaşı nedense güzergah esnasında sürerken kendi kendilerine farklı bir rota çizip aramızdan ayrıldılar. Velhasıl 6 motor umduk ama köfteleri 3 motor olarak gömdük.
    Cyan, espresso, Motoseverrr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Espresso ile henüz müşerref olamadım yine gelmedi :( şöyle ultra hd cekim yapan gopromuz yok ki birader ispatada ihtiyacımız yok , aldığımız keyif bize yeter , bi dahakine buyur gel altında binlik makina var hodri meydan ;)
    Hırbo rahat ol en arkada kalmazsın, 93'ten beri prof kod yazan biri olarak grupta risk almayı en az seven benim :D
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Espresso ile henüz müşerref olamadım yine gelmedi :( şöyle ultra hd cekim yapan gopromuz yok ki birader ispatada ihtiyacımız yok, aldığımız keyif bize yeter , bi dahakine buyur gel altında binlik makina var hodri meydan ;)
    Yine gelemedim. Zaten uzun zamandır gezememiştim ama evde durumlar uymadı, pazar günü lgs sınavı günüymüş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    espresso'nun çabası aslında hepimiz için örnek alınması gereken bir çaba. Hep derim "bu iş, ruh işi" bu adamda o ruhtan var. Zig gibi 250 cc Xmax ile bize yetişmeye çalışıyor, hem düşük hacim hem de moktan bir scooter, yemin ediyorum firkete virajlı rotalar için en kötü motorlardan biri. Adam bir kısmımızın babası yaşında, yine de uğraşıyor, didiniyor, takip ediyor, kendini geliştirmeye çalışıyor. Gazlamak demeyelim de çabası bence takdiri hak ediyor.

Cyan'a gelirsek yakın zamanda motor değiştirdi, yeni motoruna adapte olma aşamasında ama yine de güzel yardırıyor. İyi gözlem yapıyor ve de objektif. Diyor ki "bu rota için benim motor çok da uygun değil" ya da "bu rota benim risk algımın üzerinde" vs atıp sıkmıyor, çok dürüst.

Nikkfurie ile 2 defa sürdük, biri Çatalca üzerinden full virajlı Ahmetbey yolu, diğeri de bu haftasonu yaptığımız Uçmakdere-Şarköy rotası. Ben bu işin otoritesi değilim, uzmanı değilim ama adam güzel sürüyor, keyif alarak sürüyor, gruba tehlike yaratmadan nerede gaz açacağını, nerede frenleyeceğini, nerede kör noktada kaldığını vs çok iyi biliyor. Bu nedenle adamla 40 senedir sürüyor gibi rahatız. Adam bir de dev gibi ama muhabbeti çok güzel.

Biz bu Pazar için geziyi 6 motor olarak planladık. Kimsenin ismini vermeyeyim ama bir katılımcı arkadaşımızın maalesef bir yakını kaza yaptığı için onun yanında olması gerekti ve haber vererek gelemedi, diğer bir arkadaşımız ve de onun dışarıdan arkadaşı nedense güzergah esnasında sürerken kendi kendilerine farklı bir rota çizip aramızdan ayrıldılar. Velhasıl 6 motor umduk ama köfteleri 3 motor olarak gömdük.
    Benm xmax skuterların kralı bi kere moktan deme. Ama büyük hacim motor kullananlara göre moktan olabilir tabi.
    Şehir içinde sürmeyi değil de bu yollarda sürmeyi daha çok sevdiğimi farkettim, skuter da bu yollara uygun değil, aslında şehir içi gezmelik yapmışlar yani istanbul gibi mordor diyarı değil da medeni avrupa şehirlerinde az trafili kaymak gibi asfaltlı yollar için bu ama ne yapalım elde bu var, elimizden geldiğince keyfini çıkartıyorum. zaten risk almayı sevmem, öyle önden yardıran büyük hacim motorların peşinden gereksiz risk de almıyorum, virajlarda düz yol agzcılarından iyiyimdir ama öyle süper de değilim, risk almayacak kadar keyifli sürüyorum işte.

Neyse, motorum servisten çıktı, eskisinden iyi olmuş, ip gibi gidiyor maşallah. Cumartesi bir de detaylı yıkattım, köfte parası yımaya gitti artık bir sene daha öyle yıkatmam.

Yazın gezmeye daha çok fırsatım olucak, Tommy ile senin oralara gelicez bira ısmarlayacakmışsın.
    tommygun, Motoseverrr ve Hırbonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine gelemedim. Zaten uzun zamandır gezememiştim ama evde durumlar uymadı, pazar günü lgs sınavı günüymüş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Benm xmax skuterların kralı bi kere moktan deme. Ama büyük hacim motor kullananlara göre moktan olabilir tabi.
    Şehir içinde sürmeyi değil de bu yollarda sürmeyi daha çok sevdiğimi farkettim, skuter da bu yollara uygun değil, aslında şehir içi gezmelik yapmışlar yani istanbul gibi mordor diyarı değil da medeni avrupa şehirlerinde az trafili kaymak gibi asfaltlı yollar için bu ama ne yapalım elde bu var, elimizden geldiğince keyfini çıkartıyorum. zaten risk almayı sevmem, öyle önden yardıran büyük hacim motorların peşinden gereksiz risk de almıyorum, virajlarda düz yol agzcılarından iyiyimdir ama öyle süper de değilim, risk almayacak kadar keyifli sürüyorum işte.

Neyse, motorum servisten çıktı, eskisinden iyi olmuş, ip gibi gidiyor maşallah. Cumartesi bir de detaylı yıkattım, köfte parası yımaya gitti artık bir sene daha öyle yıkatmam.

Yazın gezmeye daha çok fırsatım olucak, Tommy ile senin oralara gelicez bira ısmarlayacakmışsın.
    Benim Hırbonen'e geçen seneden kalma "Söz Ayvalığa geldiğimde 1 gece kalacağım, denyo gibi o gün geri dönmeyeceğim" diye sözüm var, onun da bana "geldiğinde sahilde biralar benden" diye sözü var. Bu işi espresso senin de katılımınla daha üst bir mertebeye taşıyabiliriz bu yaz.
    Hırbonen ve espresso bunu beğendiler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hırbonun antivirüsü hasmet nerelerde?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbo rahat ol en arkada kalmazsın, 93'ten beri prof kod yazan biri olarak grupta risk almayı en az seven benim :D
    Yaniii,gerildiğimi itiraf etmeliyim :D

Bir gun etkinlige katilirsam en arkada kalmak sorun degil benim icin.
    Ama buraya gelip hirboyu cok bekledik falan derseniz ayip olur onu diyim :p

Ben trafikte iddaliyim, bir de dağ yollarinda iyi gidiyorum bence :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Len topitop,bak kuvvet baslik acmiss,eski uyeler yine birbirlerine kur yapiyorlar.sen de git oraya yallah.

Burda bu kadar muhabet ediliyor,gelip sordugu soruya bak..ne ilginc tipler var ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

. Zig gibi 250 cc Xmax ile bize yetişmeye çalışıyor, hem düşük hacim hem de moktan bir scooter, yemin ediyorum.
    Xmax xmax olali bu kadar yerin dibine sokulmamistir yemin ediyorum
    espresso ve Beto87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Xmax xmax olali bu kadar yerin dibine sokulmamistir yemin ediyorum

Yok yaa, TommyGun ile o kadar hukukumuz var, xmax'ımı yerin dibine sokmuş gibi laflarına alınmam. Başkasına xmax'a laf ettirmem ama xmax skuterların kralı ne de olsa ama sonuçta scooter işte. Zaten pandemiden beri işe gitmek zorunda olmadığımdan xmax'ın benim için bir anlamı kalmadı. Dev sele altı bagajına laptop çantamı atar işe gidip gelirim diyerek almıştım, hatta o bagaj yetiyor diye çanta bile almamıştım ama artık anca haftasonları o da çoluk çocukla da ilgilenmek gerektiği için anca ayda bir falan fırsat bulursam gezmeye zamanım oluyor onu da Trakya'nın köfteci rotalarında gezmeyi tercih ediyorum şehir içine fazla girmeden. Trakya köfte rotaları için de xmax değil biraz daha köy yollarına yatkın bir şey lazım. Cyan'ın vstrom'a göz koydum, sapolsu benim gaz vermeme gerek kalmadan ne kadar faydalı aksesuar varsa ekledi, zaten motoruna çok iyi bakıyor, 2 sene sonra ondan sıkılır, benim de taşınma vb. işleri aradan çıkmış motor değiştirmeye para ayırabilir olurum. Yani en az 2 sene daha xmax ile devam.

Bu yaz bir haftasonu ayvalık'a gelme niyetim var. Tommy gibi aynı gün gidip gelemem o kadar uzun süremem ama cumartesi sabah yola çıksak, Ayvalıkta çok sevdiğim arkadaşlarımın mekanı var süper değişik pizzalar falan yapıyorlar, öğlen oraya varıp deliler gibi en az 2 kişilik yemek yiyip devamında gece konaklayacak mekan bulup bir sürü bira içmek, ertesi gün dönmek gibi niyetim var. Benim için en uzun yolculuk olacak.
    tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok meşgulüm. Taşındık, yerleşiyoruz. Bir CAPS sözüm var, müsait olunca atacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleket zengin uckagitci kayniyor...

Bence saticinin ne yazdigi ve dedigi hic onemli degil. Laf ucuz. Faturalari gostersin yeter...

Ikinci el Ducatinin degeri = Vaktinde servisinde yapilmis bakim faturalari
    Bu arada bu yazdığıma bir örnek vereyim...

Neredeyse 15 yıldır kullandığım arabamı sattım. Aldığımda 2 yaşında ve 15 bin km'deydi. Sattığımda 17 yaşında ve 130 bin km'deydi. Ve aldığımın $4000 üzerine sattım. Ki sürüyle kazası da vardı. Ama alanın eline bir dosya geçti. Solunda ilk yağ değişiminden itibaren yapılan tüm düzenli bakımların dökümü ve faturaları. Sağında ise tüm kaza tamirlerinin ayrıntılı dökümü ve faturaları. Tüm servisler alındığı yerde, tüm tamirler de aynı yerde yapıldı. Arabanın seçeresi bu kadar açık seçik belli olunca meraklı biri geldi, aldı arabayı gitti.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puhahahah kusura bakma, cümlenin başına "O yollar için" gibi bir ibare yazmayı atlarsam komple anlam değişiyormuş motora genel anlamda zig gibi demek istemedim, o yollar için zig gibi demek istedim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Puhahahah kusura bakma, cümlenin başına "O yollar için" gibi bir ibare yazmayı atlarsam komple anlam değişiyormuş motora genel anlamda zig gibi demek istemedim, o yollar için zig gibi demek istedim.
    O yollar için zig gibi, haklısın. Avrupanın kaliteli asfaltlı şehir içi yollar ve şehirlere yakın avrupa köylerindekiler şehirdeki işine rahat gitsin gelsin kaymak gibi asfaltlı yollarda keyifle sürsünler diye yapılmış, bizim dandik yollarda zorluyor, zaten bize saçma vergiler yüzünden avrupadaki gibi 300cc olanı değil 250cc olarak geliyor bu da o yollarda tam sınırın altında kalıyor gücü.

Yoksa sırf istanbul trafiği için güzel motor o ayrı.
    tommygun ve zaferce bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler