Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Honda Hornet 750

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşımda var sakin kullanmasına rağmen ortalaması 5.4 gösteriyor
    4.4 zaten fabrika verisi minimum değer.Bunun altı verilen değerlerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımda var sakin kullanmasına rağmen ortalaması 5.4 gösteriyor
    4.4 zaten fabrika verisi minimum değer.Bunun altı verilen değerlerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum.
    Siz kullandınız mı ? Sakinliği tanımlamak lazım zira 5.4 gibi rakamları 150-160 ile giderken tüketiyordu. Ben motoru 2500 km kullandım ve satarken teslim ettiğim de 4 litreydi ortalama. Motosikletin müthiş bir tüketim/performans dengesi vardı.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar Triumph Trident 660 kullaniyorum , hornet 750 ye gecsemmi , ikisini de kullanip yorum yapacak olan var mi?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Triumph Trident 660 kullaniyorum , hornet 750 ye gecsemmi , ikisini de kullanip yorum yapacak olan var mi?
    Siz Rize'deydiniz değil mi? Rize'de iyi bir Honda servis varsa Hornet'e geçebilirsiniz bence - Trident'tan sonra bile mutsuz edeceğini hiç zannetmem. Diğer türlü orada Trident zor iş; her bakımda Ankara'ya gitmek çok eziyet.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz kullandınız mı ? Sakinliği tanımlamak lazım zira 5.4 gibi rakamları 150-160 ile giderken tüketiyordu. Ben motoru 2500 km kullandım ve satarken teslim ettiğim de 4 litreydi ortalama. Motosikletin müthiş bir tüketim/performans dengesi vardı.
    ben afrikayı böyle yani 150 km/h ile kullanırken 6.5 yakıt tüketimi oluyor şehir içinde gazlayayım yanlayayım dedim 9 10 gösteriyor aslan parçası
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Merak edenlere: Rodajdan sonraki ilk bakıma 12.000 km'de girdik.
    Yağ, yağ filtresi, periyodik bakım işçiliği toplam 2071 TL ödedim. Sonraki bakım 24.000 km'de.

Yaaa bu arada "Motosiklet Modelleri" sayfasına hala "Honda CB750 Hornet Kullanıcıları" başlığı açılmamasını kınıyorum!
    F54 ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KILINC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaaa bu arada "Motosiklet Modelleri" sayfasına hala "Honda CB750 Hornet Kullanıcıları" başlığı açılmamasını kınıyorum!
    Kınanız yakılarak moderatör onayına sunulmuştur. Benim de bi TORNET'im olur inşellaaa.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lan bir giyim bakiyim dedim dandirik forumda neler oluyor diye aynen devammış.adamlar 2022 yılında soch motorlu motosikleti övmeye başlamışlar tipini zaten allah affetsin çirkinlik abidesi naked falan zaten değil commuter hepsini geçtim honda diyorki bu motosikletin modeli hornet onuda geçtim buna inananlar olmuş
    Şaka bir yana kendi kendinin içinden geçmişsin
    Cyan, espresso, yec ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı KILINC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak edenlere: Rodajdan sonraki ilk bakıma 12.000 km'de girdik.
    Yağ, yağ filtresi, periyodik bakım işçiliği toplam 2071 TL ödedim. Sonraki bakım 24.000 km'de.

hocam iki bakım arasında ne kadar süre geçti? honda hala 6 ay diye diretiyor mu?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bir yana kendi kendinin içinden geçmişsin
    şakaya gerek yok deldim deldim güzel örnek ama almak için kaç yere telefon açıp kimler kimlerle görüştüğümü bi bilseniz ağlarsınız acırsınınz gerçi duke 790ı almak için x2 bir tur daha aradım tüm bayileri o beni daha bir öldürdü.eğer aradığımda ktm konya bayinin mükemmel teklifini kabul etseydim şu an duke 790 sahibiydim.ama işte o zamanda istediğim zaman mt09a geçemicektim ama şimdi geçebilirim bu arada 120km oldu motor baya baya memnunum ufaktan bir yatırmalı kaldırmalı virajda yaptım mt9dan sonraki ihtiyaçlarımı karşılıcak gibi gözüküyor.daha aliexpersten kafa spoileri ön cam yan koruma mono kapak diye modifiye işinede girdim belki yan spoiler işinede girebilirim aşaha yukarı buna benzeticem takılanlar aynı puig değil tabiki

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam iki bakım arasında ne kadar süre geçti? honda hala 6 ay diye diretiyor mu?
    acemisiyim ama bu konu bir kaç yerde karşıma çıktı bayilerde alırken 6 ay 5000km şeklinde yarı yarıya belirtmişler ilk başka ama normale dönmüş heralde.şu an banada söyledikleri 10bin km bakım süresi 6 ay diye bir şey yok.uydurma olduğu çok belli zaten.
    tommygun ve Khaira bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    şakaya gerek yok deldim deldim güzel örnek ama almak için kaç yere telefon açıp kimler kimlerle görüştüğümü bi bilseniz ağlarsınız acırsınınz gerçi duke 790ı almak için x2 bir tur daha aradım tüm bayileri o beni daha bir öldürdü.eğer aradığımda ktm konya bayinin mükemmel teklifini kabul etseydim şu an duke 790 sahibiydim.ama işte o zamanda istediğim zaman mt09a geçemicektim ama şimdi geçebilirim bu arada 120km oldu motor baya baya memnunum ufaktan bir yatırmalı kaldırmalı virajda yaptım mt9dan sonraki ihtiyaçlarımı karşılıcak gibi gözüküyor.daha aliexpersten kafa spoileri ön cam yan koruma mono kapak diye modifiye işinede girdim belki yan spoiler işinede girebilirim aşaha yukarı buna benzeticem takılanlar aynı puig değil tabiki
    https://www.motorrad-bilder.at/slide...t_750_2023.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

acemisiyim ama bu konu bir kaç yerde karşıma çıktı bayilerde alırken 6 ay 5000km şeklinde yarı yarıya belirtmişler ilk başka ama normale dönmüş heralde.şu an banada söyledikleri 10bin km bakım süresi 6 ay diye bir şey yok.uydurma olduğu çok belli zaten.
    En keyifli şekilde sürmen dileğiyle, tekrardan hayırlı olsun.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Hornet hakkında atıp tutarken "yuvarlak" yazmaya bakın...kıvırması kolay oluyor
    Hırbonen ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet hakkında atıp tutarken "yuvarlak" yazmaya bakın...kıvırması kolay oluyor
    Dün benim orada uzaktan gördüm bir tane, sesi çok güzel geliyordu.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hornet iyi güzel de sonuçta tam bir naked motor. onu tur motoruna çevirecek aksesuarlar takmak yakışmayacak bir tarzı var, çanta bile güzel durmaz, çanta takayım, uzun geziler yapayım dendiğinde alın bakın yapılmışı var deyip transalp almak daha iyi gibi.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan davulu gibi mübarek

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet iyi güzel de sonuçta tam bir naked motor. onu tur motoruna çevirecek aksesuarlar takmak yakışmayacak bir tarzı var, çanta bile güzel durmaz, çanta takayım, uzun geziler yapayım dendiğinde alın bakın yapılmışı var deyip transalp almak daha iyi gibi.
    E tabii ki...

Hornet zaten tur veya uzun yolculuklar için tasarlanmış veya böyle bir iddiası olan model değil ki. Tam bir şehir içi, bıçkın delikanlı tarzı var. Sanki bana göre tasarlamışlar Bence de bu motora çanta, topcase, arka demir, koruma demiri, vb. aksesuarlar hiç ama hiç yakışmıyor. Ön cam bile orijinal hariç eğreti duruyor. Büyük tur camı falan tam ihanet motora.

Benim orijinal hariç yakıştırdığım yegane aksesuar, şu "alt sakal" mı ne dedikleri, egzoz borusunu koruyan zımbırtı. Gerçi onun da canlısını görmediğim için emin değilim. Aliexpress'te var. Elim gidip gidip geliyor. Bir tane egzoz koruma takozu aldım Aliexpress'ten, onu da çok beğenmedim. Biraz uzun duruyor elle tutunca. Belki de hiç takmadan satacağım.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ramazan davulu gibi mübarek

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

E tabii ki...

Hornet zaten tur veya uzun yolculuklar için tasarlanmış veya böyle bir iddiası olan model değil ki. Tam bir şehir içi, bıçkın delikanlı tarzı var. Sanki bana göre tasarlamışlar Bence de bu motora çanta, topcase, arka demir, koruma demiri, vb. aksesuarlar hiç ama hiç yakışmıyor. Ön cam bile orijinal hariç eğreti duruyor. Büyük tur camı falan tam ihanet motora.

Benim orijinal hariç yakıştırdığım yegane aksesuar, şu "alt sakal" mı ne dedikleri, egzoz borusunu koruyan zımbırtı. Gerçi onun da canlısını görmediğim için emin değilim. Aliexpress'te var. Elim gidip gidip geliyor. Bir tane egzoz koruma takozu aldım Aliexpress'ten, onu da çok beğenmedim. Biraz uzun duruyor elle tutunca. Belki de hiç takmadan satacağım.
    Hiç bir şey eklemeye gerek kalmadan çok güzel bir motor. Alt sakal da gereksiz bence. Bu tarz sevenler için güzel bir model yapmışlar. Güle güle gezin.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir şey eklemeye gerek kalmadan çok güzel bir motor. Alt sakal da gereksiz bence. Bu tarz sevenler için güzel bir model yapmışlar. Güle güle gezin.
    Teşekkürler.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    spor ön cam bu resimdeki yani şimdi onun siparişini vericem.kafa altı spoileri aldım ptt kargoda alt sakal muhtemelen almam güzel olmuş ama ne bilim çokta elzem değil bence.grenajlı motor sevenler için yapılan bir işlem aslında daha bir grenaj varmış gibi duruyor motor.gidon aynası çok yakşıyor bu motora alırmıyım onuda bilmiyorum daha önce hiç öyle ayna kullanmadım.monokapak çok güzel ama hondanın orjinal ürünü olucak.ona benzerini bulamadım saçma salak bir fiyatı yoksa alabilirim ama çokta lazım değil yine.takozlar bugün geldi çok kaliteli ama ben takamicam hortum üstünde duruyor vidaların servise götürücem hallettirmeye çalışıcam yamahada yaptırıyordum parada almıyorlardı bakalım honda yapacakmı tur için yapılacak max işlemde böyle olur yakışanı bu uzun cam ile işlevsel olur

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    https://www.motorrad-bilder.at/slide...t_750_2023.jpg

6 ay bence de saçma, kitapçıkta öyle bişi yazmıyor, ancak bunlar garanti şartlarında bi yerlere ufak yazılarla vs sıkıştırmış olabilirler, artık yazılı bi belge vs vermiyorlar. emin olmak için sordum. her bayi kafasına göre de iş yapabiliyor.
    ola ki garantiden çıkmış bu vs derlerse hakkımızı nasıl arıcaz?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Büyük tur camı falan tam ihanet motora.
    Pratik te değil. CB900F Hornet'e takmıştım. Gidona bağlı büyük ön cam yüksek hızda dönüşe müdahele ediyor. Ciddi sıkıntılı, hatta tehlikeli bir durum. Ön camın gidonla dönmemesi lazım. Bazı Cruiser'lar bunu kotarıyorlar çünkü rake açıları çok yüksek, bu yüzden de aşırı stabiller. Ama günümüz agresif nakedları öğle değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    750 Hornet'in sesi uzaktan hoş gelir

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Bu arada fotoğrafını gördükçe "geldi yine tipini..." karikatürü aklıma geliyor yahu. Yıl 2024. Ta 2002'de üretilen CB900F Hornet bile bugün kat kat daha güzel görünüyor yahu...

ilginç bir bilgi: Honda'nın estetik açıdan güzel iki naked'ı: CB900F Hornet ve devamı CB1000R'ın dizayn ve üretim yeri İtalyaymış.
    Punctum bunu beğendi.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)