Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletini Nasıl Çaldırdın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani diyorsunuz ki bir dilim baklava çalarsan fazla ceza yemezsin, ama bir kasa para çalarsan çok ceza yersin. Yoksa tersi mi?
    Ben degil kanun siniflandiriyor basit hirsizlik , nitelikli hirsiz gibi . Ornek dogru degil bu ulkede baklava calip 16 yil yatan ama motosiklet calip serbest birakilan var. Diyelimki birisi motosikletinizi caldi goturuyor ve yakaladiniz o da hirsiz olmuyor hirsizliga tesebbus eden kisi oluyor.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Açıkçası ben konuyu açan arkadaşımızın dediklerine saygı duyuyorum ama katılmıyorum. Eğer ben vergimi veren, kanunlara uyan bir vatandaş isem devletten beklediğim ilk şey can ve mal güvenliğimi sağlamasıdır. Devlet denen organizasyon zaten bunun için vardır. Tabiki devlet sokaktaki her arabanın ve motosikletin başına bir bekçi dikemez, tabiki devlet ülkedeki tüm sokaklara kamera koyamaz ama kanunlar çeldirici olursa ve herkese eşit uygulanırsa bakalım insanlar başkasının malına ve canına ne kadar kast ediyormuş.

O yüzden yok kilit takmamış, yok zincirle bağlamamış; sonra da motosikletinin çalınmasını haketmiş ya da motosikleti çalındıysa şikayet etmesin bir zahmet gibi argümanlar bence çok yanlış. Tabiki herkes kendi çapında önlemini almalı ama ben bunun hırsızları çok da caydırdığına inanmıyorum.

Ben Körfez ülkelerinde yıllarca çalıştım, o ülkelerden birinde arabanı anahtarı üzerinde çalışır vaziyette kapısı açık olarak bırak, bir allahın kulu da gelip o arabayı çalmaz. Sonucunun ağır olacağını bilir. Burnumuzu kıvırdığımız o Arap ülkelerinde ben kendi ülkemde hiç olmadığı kadar güvenli hissetmiştim o kadar yıl. Yanlış anlaşılmasın tabiki, şeriat gelsin demiyorum; sadece kanunlar çeldirici olsun ve herkese uygulansın diyorum. Bir vatandaş olarak bunu da istemek hakkım değil mi zaten?
    DickName ve CRF bunu beğendiler.

lisbeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pedofili ile ilgili espri bile olsa şunları paylaşmayın bıktık artık bu yobazların sapıklıklarından.

Motosikletinizi kitlemek için alabildiğiniz en iyi disk kilit ve en iyi en kalın zinciri alın motosiklet zinciri alamıyorsanız .Nalbura gidin 14 -15mm zincir ve yale kilit alın.Alarmlı disk kilidi alın.

R25 e 150 bin verip 200 liralık kilit almayın yazık .100 liralık levye ile kırıyorlar.Mümkünse dondurulamayan , köpükle veya kola ile sesi kesilemeyen, levye ile kırılmayacak kilit tercih etmeye çalışın.
    Marka tavsiyesi verebilir misiniz en iyi Alarmlı Disk kilidi hakkında? Benim motor öyle çok pahalı bir şey değil ama ya eve sokacağım ya da Alarmlı Disk Kilidi ve Kırılmaz Zincir ile bağlayacağım. Kesinlikle garanticiyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Mal güvenliğimiz için önemli bir konuda, arabanın da zincirlenmesi, seviyesiz pedofili espirisi yada örneği her ne karın ağrısıysa, baklava çalan çocuk örnekleri veren arkadaşlar oldukça konular hep dağılır gider, amacına ulaşamaz ve kimse kimseden bir şey öğrenemez. Konuyu açan arkadaşımız hepimizi ilgilendiren bir problemi gündeme getirmiş ve dönen muhabbete bakın.
    espresso ve CRF bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu biraz daha evrilirse "kilit takmamışsın hırsız haklı" ya gelecek
    otopsici ve Alman_ bunu beğendiler.

Artago 32S Alarmlı Disk Kilidi alacağım. En iyisi buymuş sanırım, kullananlar memnun mu?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı şeyi söyleyecektim, ve hatta şunu ekleyeyim, edinilen zincirin boyunu arka tekerden seleyi saracak şekilde optimum ayarlamak ve gevşeklik kalmayacak sıkılıkta kullanmak en mantıklısı kanımca. Yerde kalan zincir, makas vb. kesiciler ile zorlandığında yerden kuvvet almak çok daha etkili olurken, yukarıda olan bir zinciri kesmek makasın da cinsine göre daha zor olacaktır. 2 metre sapı olan bir makasla geldiyse adam, zaten ona yapacak bir şey olmaz diye düşünüyorum.
    İyi fikir.
    Deneyeceğim.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster

DİSK KİLİDİ -YOK.
    ZİNCİR -YOK.
    ALARM -YOK.
    TAKİP CİHAZI -YOK.

yani yok da yok . Resmen hırsıza davetiye.
    Hırsızın hiç mi suçu yok?
    - Nasrettin Hoca
    CRF ve DickName bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı okuyanlara bir sorum olacak.

Gittiğim yerlerde bağlayabileceğim demir yok.
    Ön tekere zincir takıyordum.
    Bir keresinde zorlamışlar ve zincir gerildiği için çamurluğu kırmışlardı.

Zincirin takılacağı en doğru yer neresidir?

Abi zincir kesinlikle yerle temas etmeyecek şekilde takılmalı. Çünkü kesmek için bir yerden destek alması işini daha kolaylaştırır. Ha öyle de keser ama 3 sn de çalmak var 3 dakikada çalmak var. Burada caydırıcılık da önemli, mesela branda çekmek bile bir caydırıcılıktır, çünkü adam motorda nasıl bir önlem var bilmiyor.

Pardon, Levent cevap vermiş zaten, görmemişim.
    motörcü bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı lisbeth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka tavsiyesi verebilir misiniz en iyi Alarmlı Disk kilidi hakkında? Benim motor öyle çok pahalı bir şey değil ama ya eve sokacağım ya da Alarmlı Disk Kilidi ve Kırılmaz Zincir ile bağlayacağım. Kesinlikle garanticiyim.
    Butceni bilmedigim icin sunu al diyemem ama aciklamalarinda bu dediklerimi inceleyerek kullanici yorumlarina bakarak en kalitelisini almayacalis bence.en ucuz motosiklet 45 -50 bin lira

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Konuyu açan arkadaş Ortadogu'da ek önlemler alınması gerektigini söylemiş, İsvicre pasaportu olanlar ise devletin işlevsizliginden dem vurmuş

Adana Hürriyet mahallesine girmek tehlikelidir cümlesine karsılık , "benim özgürce gezebilmem gerekli ama" demek gibi..

Sonuc .. Hırsızın psikolojisini irdelemektense kapalı alan yoksa eger, paraya kıyıp iyi bir disk kilidi + zincir kombinasyonuna ben de EVET diyorum.. sen de meşazımı aldın mı güzel kardeşim ?
    CRF, espresso ve < iLk@yy > bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben zincirin nasıl bağlandığının bir önemi olacağını düşünmüyorum.Kaliteli zincirler zaten makasla falan kesilmiyorlar.Yerde dursada çok fazla risk teşkil etmez.Ama geçen arakdaşın çalınan motorunda gördüğüm gibi iki parça telle abusu bile 2 dakikada açabiliyorlar.

Yani zayıf halka zincir değil bu denklemde kilit.Adam koca makasla dolaşacağına iki tel ile 2 dakikada açabiliyor en pahalı kilitleri bile.
    CRF ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu fotoğraf nerede çekilmiş olabilir?

El cevat: Nordkap'a gider iken aldı da bir yağmur.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Sadece branda vardı. Araba çekerdim arkasına o gece çekmedim çalındı. Kilit alamadım maaşımı bekliyordum ve mallığıma denk geldi. Şuan sezon içi binerken arkaya 14mm gemi zinciri ve u kilit havadan sabit bağlı, ön maşa ve janta 14mm gemi zinciri doluyorum yale kilit ile, ön diske abus 8077 alarmlı kilit, arka diske urban ur6 alarmlı disk kilidi ve üstünüde brandayla kapatıyorum çoğu zaman. Bence herkesin en az bu ayarda bağlaması lazım. Sezon bitince de doğru kapalı garaja.

Arkadaşlar benim yaptığımı yapmayın. En kötü 14mm zincir ve u kilit ve sağlam alarmlı disk kilidini ilk günden alın. Yazık günah kolay alınmıyor artık.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mal güvenliğimiz için önemli bir konuda, arabanın da zincirlenmesi, seviyesiz pedofili espirisi yada örneği her ne karın ağrısıysa, baklava çalan çocuk örnekleri veren arkadaşlar oldukça konular hep dağılır gider, amacına ulaşamaz ve kimse kimseden bir şey öğrenemez. Konuyu açan arkadaşımız hepimizi ilgilendiren bir problemi gündeme getirmiş ve dönen muhabbete bakın.
    Ben görmezden geliyorum bu tarz yorumları ilgi göstermeyince azalarak bitiyor zaten. Arada güzel yorumlarda çıkmıyor değil karşıt görüşte de olsa . Tebessümle okuyorum herkese teşekkür ederim. Güzel bilgi alışverişi oluyor bence.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motor çalınma olayı hep dedim bu forumda yıllardır hırsız iki tip motor çalar ya piyasa motoru olarak tabir edilen çok tutulan motorlar yada istek üzerine onada örnek bir ara yakın zamana kadar bayağı fazerlar çalınıyordu..

Çevremde gezerken çok görüyorum harley davidson adam bırakıyor apartmanın önüne ne zincir ne kilit bir tane üst sokağımda var ducati multistrada yı apartmanın önüne bırakıp gidiyor ne kilit ne zincir ne bir şey gene bir sürü vespalar görüyorum kilitsiz zincirsiz

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaş Ortadogu'da ek önlemler alınması gerektigini söylemiş, İsvicre pasaportu olanlar ise devletin işlevsizliginden dem vurmuş

Adana Hürriyet mahallesine girmek tehlikelidir cümlesine karsılık , "benim özgürce gezebilmem gerekli ama" demek gibi..

Sonuc .. Hırsızın psikolojisini irdelemektense kapalı alan yoksa eger, paraya kıyıp iyi bir disk kilidi + zincir kombinasyonuna ben de EVET diyorum.. sen de meşazımı aldın mı güzel kardeşim ?
    Şahane tespit :D
    xtrafrozen bunu beğendi.

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butceni bilmedigim icin sunu al diyemem ama aciklamalarinda bu dediklerimi inceleyerek kullanici yorumlarina bakarak en kalitelisini almayacalis bence.en ucuz motosiklet 45 -50 bin lira
    En kalitelileri araştırdım, Armor, Secure ve Artago arasındayım, ama kesinlikle paraya kıyacağım, bu markaların en üst segmentlerinden almam lazım. Hem alarmlı zincir hem de alarmlı disk kilidi. MSX 125'in diskine hangi mm almalıyım?
    tecrube0 bunu beğendi.
    Motosikletçi babasının kızı

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    En kalitelileri araştırdım, Armor, Secure ve Artago arasındayım, ama kesinlikle paraya kıyacağım, bu markaların en üst segmentlerinden almam lazım. Hem alarmlı zincir hem de alarmlı disk kilidi. MSX 125'in diskine hangi mm almalıyım?
    Hepsi olur. Disk soğutma deliklerinden değil, bağlantı boşluğundan vurursun.
    ...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Benim xmax'da arka tekerden elektrik direğine abus granit extreme 170cm zincir kilitle bağlıyorum. Abus markasının en sağlam en üst model kilidi bu. zamanında hem de şimdiye göre daha çok para sıkıntılarım varken taksitle almıştım, demir makası ile vb. kesilemeyen bir zinciri var, hırsızlar markasını görür de cayar diye abus yazıları gürnecek şekilde bağlıyorum.
    öndeki fren diskine de securage marka bir alarmlı disk kilidi takılı, onu da bir şekild ekırabilirler belki ama maksat ötsün ses çıkarsın diye var.
    Daha hassas bri alarm cihazı ve de takip cihazı alma niyetim de var. her ne kadar takip cihazından motorun yerini tespit etsem de gidip hırsız tipleri korkutup motoru alamayacak da olsam yine de alınacak şeyler listemde takip cihazı da var ama ona sıra gelmedi henüz.

Kasko yaptırdım, kasko olmasa gece rahat uyuyamam ki şimdi bile bazen rüyamda motor çalınmış diye görüp uyanıp dışarı çıkıp bakıyorum motor yerinde mi diye.

Motor pahalı bir şey ama o kadar para verince bitmiyor, korumak için de masraf yapıyoruz. Mahallenin mafyası olsa ödememizi yapsak onlar da korusalar razıyım. Ne de olsa her çevrede hırsızlar falan bu işleri bilenler tarafından bilinen tiplerdir. Mesela takip cihazı satan bir firma çıksa küçük çaplı bir mafya ile anlaşsa, moto çalındığında konumdan tespit edip motoru alıp getiriyoruz dese bunun masrafı bütün müşterilere bölününce çok da yüksek bir ödeme çıkmaz, hem o takip cihazı olan bir motoru çalarlarsa başlarına kötü şeyler getirecek birileri peşlerine düşeceğini bilen hırsızlar gidip başka motorlarla uğraşır.
    DickName bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)