Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza sonrası fren sertliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yok
    Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar. Ben motorla bi kaza geçirdim, bayır aşşağı inerken ters şeride giren arabaya yandan çarptım. O sırada ön fren ve arka fren sıkılıydı. Ancak arka fren kitlenmişti ve o an arabanın tamponuna yan bi şekilde çarptım. Fren pedalım yamuldu ve arka fren sertleşti. Şuan sert bir baskı uygulayınca fren çalışıyor, önceden yumuşaktı. Frendeyken arabaya çarptığım için fren merkezi veya balatalardan olabilir dediler. Ne yapmam gerek ? Motorum Vulture 125i CBS (kombine fren sistemi).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    fren merkezi değişicek

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Arka fren ayakla bastığınız pompa veya ön fren maneti birkaç milimetre bile basık gibi dursa sıkışsa fren şişip tutuyor.Hava yapmış havası alınacak hidrolik eklenecek tekrar sıkışırsa fren merkez pistonu sıkışıkmı çalışıyor normalmi kontrol edilmeli.

Birde tekerleği boşta çevirin biraz kullandıktan sonra sıkışma varmı yokmu disklerde yamukluk varmı yokmu.Bir yavaşlar sıkışır gibi bir sıkışmaz döndürürken...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ilave olarak.

Manetler basiliyken kaza yaptim dediginiz için,

Fren üst merkez master(piston tamir seti,manetin tahrik verdigi yay ve silindirik parça)setine de bakmak lazim.

Içindeki yayin kursu sıkışıp,pistonu geri getirmedigi icin surekli hidroliğe basinç yapar.bu da alt kalipere kuvvet uygular

Haftasonu motorumda bahsettigim bu parçayi yeniledim.benim olayim km den kaynakli genel bakim.

60bin km bakimi,zaten pistonun yuzeyi ciddi aşinmişti,surekli frenleme yapiyordu.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilave olarak.

Manetler basiliyken kaza yaptim dediginiz için,

Fren üst merkez master(piston tamir seti,manetin tahrik verdigi yay ve silindirik parça)setine de bakmak lazim.

Içindeki yayin kursu sıkışıp,pistonu geri getirmedigi icin surekli hidroliğe basinç yapar.bu da alt kalipere kuvvet uygular

Haftasonu motorumda bahsettigim bu parçayi yeniledim.benim olayim km den kaynakli genel bakim.

60bin km bakimi,zaten pistonun yuzeyi ciddi aşinmişti,surekli frenleme yapiyordu.

https://i.hizliresim.com/q1ifnp3.jpg
    levend ne ara usta oldun lan
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Arka fren disk olmalı ,Pedal yamulmamış olsaydı,hava yaptırdın derdim.kaza esnasında fren pedalı sıkarken yamulduğuna göre büyük ihtimalle fren merkezine bağlanan(pistona baskı yapan) mil yamuldu.o yüzden frenin sertleşmiştir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler