Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Shell V Power vs Full Save

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen benim uzun süre yatmış olan xmax'ın 120'yi zor geçme problemi için varyatör bakımı buji kontrolu, kayış ve baga değişimden sonra da düzelmeyince wurth'un enjektör ve yakıt sistemi temizleyici katkısından bir depoya iki kapak koydum, ikinci depoda farketti, artık düz yolda 130'u geçebiliyorum. yılda bir kullanmak niyetindeyim, hatta kışın motor yine 3-5 ay yatacağı zaman otoparka çekmeden önce depoyu doldurup iki kapak katkı ekleyip bırakacağım, bekleyen yakıtın stabil kalmasına da yarıyormuş açıklamasında öyle yazıyordu.

Ben 300ml'lik şişesini 180 liraya almıştım, bir de katkı kullanınca tüketim artıyor, normalde 3.4 litre/100km gördüğüm tüketip 3.9lara çıkmıştı ama sonraki depoya katkı koymayınca yine normale dönmüştü.
    Enjektör temizleyicilerin stabilizasyon etkisi var mı bilmiyorum açıkçası.
    Ben geçen kış RS'i 5-6 hafta sürmem heralde diyerek benzin stabilizatörü aldım, bir depoya söylendiği kadar koydum gerisi duruyor. Pişman değilim ama yani harcadığım en gereksiz paralar listesinde kesin üst sıralarda. =) Evet benzin hızlıca özellik yitirebiliyor ama o depo kullanılıp yerine taze benzin gelince sorun kamıyor.

Bu arada yanlış hatırlıyor olabilirim, temizleyici de arabada kaldı şimdi bakamıyorum ama, bir depoda 200ml diye hatırladığım şişenin üçte birini istiyordu sanki? (Bir depodan kastım 15litre) ama yakın zamanda motora oktan artıcı da ekledim, belki de onun oranı, yanlış hatırlıyorum, iki kapak baya az gibi geldi bana.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen benim uzun süre yatmış olan xmax'ın 120'yi zor geçme problemi için varyatör bakımı buji kontrolu, kayış ve baga değişimden sonra da düzelmeyince wurth'un enjektör ve yakıt sistemi temizleyici katkısından bir depoya iki kapak koydum, ikinci depoda farketti, artık düz yolda 130'u geçebiliyorum. yılda bir kullanmak niyetindeyim, hatta kışın motor yine 3-5 ay yatacağı zaman otoparka çekmeden önce depoyu doldurup iki kapak katkı ekleyip bırakacağım, bekleyen yakıtın stabil kalmasına da yarıyormuş açıklamasında öyle yazıyordu.

Ben 300ml'lik şişesini 180 liraya almıştım, bir de katkı kullanınca tüketim artıyor, normalde 3.4 litre/100km gördüğüm tüketip 3.9lara çıkmıştı ama sonraki depoya katkı koymayınca yine normale dönmüştü.
    Karburatorlu motoruma yilda bir defa depoyu fulleyip(14 lt)yarım çay bardaği(50ml)gaz yaği ekliyorum.valfler ve karburator jetleri temizleniyor.30bin km dir bu yöntemi uyguluyorum,çalişmasi,gaz yemesi,yürümesi gayet memnunum

Uyarı:Enjeksiyonlu makinalar icin onermiyorum
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjektör temizleyicilerin stabilizasyon etkisi var mı bilmiyorum açıkçası.
    Ben geçen kış RS'i 5-6 hafta sürmem heralde diyerek benzin stabilizatörü aldım, bir depoya söylendiği kadar koydum gerisi duruyor. Pişman değilim ama yani harcadığım en gereksiz paralar listesinde kesin üst sıralarda. =) Evet benzin hızlıca özellik yitirebiliyor ama o depo kullanılıp yerine taze benzin gelince sorun kamıyor.

Bu arada yanlış hatırlıyor olabilirim, temizleyici de arabada kaldı şimdi bakamıyorum ama, bir depoda 200ml diye hatırladığım şişenin üçte birini istiyordu sanki? (Bir depodan kastım 15litre) ama yakın zamanda motora oktan artıcı da ekledim, belki de onun oranı, yanlış hatırlıyorum, iki kapak baya az gibi geldi bana.
    Bana katkıyı veren usta bir depoya iki kapak koy dedi, benim depo 11 litre zaten. Ben de ona uydum.
    böyle iki kapak şeklinde kolay kolay bitiremem bu katkıyı herhalde.

würth web sitesinden bakmıştım, stablizatör etkisi de var yazıyordu.
    levend84 ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    ns 200
    Motorin ve lpg alırken istasyonu iyi seçmek gerekiyor, ciddi kalite farkı olabiliyor. Konu benzin olunca her zaman hangisi ucuzsa onu alıyorum, v-power fuel save bla bla... hiç önemli değil. Şehir içindeki herhangi bir istasyondan alıp geçiyorum. V-power ve fuel save konusuna gelirsek, bu yakıt katkı maddeleri bir tankere bir şişe kapağı kadar konuluyor. İstasyonların kar marjının bu kadar düştüğü bir dönemde bu katkıları olması gerektiği kadar koyduklarını bile sanmıyorum. Yüksek sıkıştırma oranına sahip aşırı beslemeli içten yanmalı motorunuz varsa yüksek oktanlı benzine ihtiyacınız var demektir. Atmosferik basınçla çalışan standart bir içten yanmalı motor için 95 oktan standart benzin en sağlıklı yakıttır. 10 bin km'de 1 kere depoyu doldurup içine çok az iki zamanlı motor yağı koyabilirsiniz -karbüratörlü motorlarda yapınız!- motorunuzun içi yağlanır bir nebze rahatlar.

Özete geleceksek, tatava yapmayıp ucuz olanı alın geçin. İstasyondan istasyona en fazla yuzde 5-10 daha çok veya az yakar o kadar.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)