Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet önerisii Görüşleriniz DEĞERLİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba abilerim, ablalarım ve kardeşler. Askere gitmeden önce cbr250r 25kya sattım, dönüşte tekrar motor almak istediğimde eski kasa cbr250ler 50k kmdeki motorların 50bin olduğunu gördüm .D şuandada tekrar motor almak istiyorum piyasa çok aşırı artmış.
    60bin bütçeye ne önerirsiniz ?
    Gönlüm hala cbr250r da bir yandan diyorum 40k daha bul cbr 500 al ama nasip. Bi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Denkleştirebiliyorsan cbr500r kovala. O cbr250r'ların teker teker canlarına ot tıkadılar. Ben yerinde olsam artık bulaşmazdım o motorlara.
    OnixsyS bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Su an yedek parça ve tamir masraflarının üst seviyeye cıktıgı bir dönemde, eski model alacaksan karbüratörlü ya da temiz bir ns200 almanı öneririm.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su an yedek parça ve tamir masraflarının üst seviyeye cıktıgı bir dönemde, eski model alacaksan karbüratörlü ya da temiz bir ns200 almanı öneririm.
    hocam nasılsın ya hiç gözükmüyorsun artık, sağlığın sıhhatin yerindedir umarım.

şahsen ben karbüratörlü eski motoru pek önermem hem yakıt konusunda hemde problem çıkarma olasılığı konusunda. gerçi düşük bütçeye eski motorda önermemeye çalışıyorum ama sanırım ns 200 güzel bi seçim olur gibi duruyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    Cbr 250 denildiği gibi temizi imkansıza yakın zaten bana göre gerek sürümü gerek oturuş pozisyonu makbulü de ilk kasası zaten yazmışımdır bir kaç yerde ilk kasası çıktığında bazı Ülker’de ss değil st olarak tanıtımı yapılmıştı diye hatırlıyorum ..

Cbr500 gelince güzel makine ama 80-90 bin tl ye bulacağın cbr 500 temiz olmıycaktır o motor sıkıntı arıza verirse de cbr250 gibi ucuza kurtulamassın
    O motorun temizi 120 bin tl lerden başlıyor o kadar bütçen varsa tabiki düşünme cbr500 al..

Arkadaşın dediği gibi çok sallantılı bir dönemdeyiz bütçen de az ise motor almak olarak değil sürdürülebilirlilik açısından bütçen az ise yani kaza yaptın motor yan yattı motor yatak sardı krank kırdı bir sürü senaryo olabilir sen o motorun o masraflarını karşılayabilecek köşede bir bütçen varmı işte o bütçen ne yetiyorsa onu al ..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam nasılsın ya hiç gözükmüyorsun artık, sağlığın sıhhatin yerindedir umarım.

şahsen ben karbüratörlü eski motoru pek önermem hem yakıt konusunda hemde problem çıkarma olasılığı konusunda. gerçi düşük bütçeye eski motorda önermemeye çalışıyorum ama sanırım ns 200 güzel bi seçim olur gibi duruyor
    Eyvallah hocam sende iyisin umarım. iş güç , insanlar derken eskisi kadar bakamıyorum.

Karbüratörlü eski motor risk tabi ki , bakım masrafının enjeksiyonlu olanlara göre düşüklüğü nedeniyle bunu belirttim. Ancak ne olursa olsun bir devirdaim borosu bile 200 300 liradan başlıyor, eski motor 2 sene önce alındıgında tertemiz hale getirmek motorun %10'una denk gelirken artık bu mümkün değil.

Arkadaş sanırım 2007-2008 DL650 aldı. sanırım 50 bin tl'ye almıstı 1.5 sene önce. herhalde su an ıvırı zıvırı değiştirmesi derken 20 bin tl'den fazla masraf yapmıstır.

Ne yazık ki işciliğin fırladıgı, dandik bir borunun bile 300 tl oldugu ülkemizde riske girmek yerine temiz hint almak daha mantıklı geliyor. 2.5 senedir ns200 kullanıyorum, ilk defa devirdaim borusu catladı. onun dışında rutin revizeler hariç tık demedi alet.

Ama elin alet tutuyorsa ustaya götürmem diyorsan eski motor hala güzel bir seçenek. bende o yetenek yok
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    1002lük
    Öncelikle yanlış yere konu açtıysam gerçekten özür dilerim...
    Yaşım 25 motor hevesim var ve daha çok racing motor sevdam var başlangıç motoru olarak araştırdım cbr 125, cbr250 veya R25 düşünüyorum hazır motor ehliyeti almışken yaşımda tuttuğu için a2 yerine a ehliyet almak istiyorum boyum 165 ve 60 kiloyum sizden öncelikli ricam bulunduğum şehirde a ehliyet için nc700, cb650f ve mt07 motorlarla eğitim vericekler hangi motorla ehliyet ve eğitim veren kursu tercih etmeliyim, ikinci isteğim için ise saydığım motorlar arasında yada farklı bir başlangıç motor tavsiyesi bekliyorum sizden. Şurada birçok seçenek var ama fiyat bilgisi yok güvenilir mi bılmiyorum. yoksa direk bayiye mi gitmek gerekiyor? https://parayadogru.com/senetle-moto...4%B1k%C4%B1yor.
    Şimdiden size çok çok çok teşekkür ediyorum fikirleriniz için 😊

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)