Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yıllar geçti halâ motosiklete binmeden önce heyecanlanıyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Selam dostlar,
    yıllardır motosiklet kullanıyorum. Ne zaman binecek olsam hafif tatlı bir heyecan oluyor. Bu heyecanın sebebi beni mutlu ediyor olması, öyle elim ayağım birbirine girmiyor yani. Her defasında hoş duygular yaşıyorum.

Sizde de böyle mi? Yoksa ben mi çok seviyorum anlamadım ki.
    gurucuk, tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hepimiz anlatmaya çalıştığın o hissin bağımlısıyız

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ne güzel. O heyecanın hiç kaybolmaması dileğiyle.

Birazdan konuya "Biz kaç senelik sürücüleriz, ne heyecanı yahu? Alt tarafı demir yığını" cevapları gelecektir, kızmayalım onlara. Herkesin hayata bakışı çok farklıdır.
    espresso ve cbr1100 xx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Uzun yola çıktım mı sadece heyecanlanırım mutlu olurum normal vakit gidiceğim istikamet düz ayak ve metro minübüs tam önüne götürüyorsa motor tam aksine eziyet külfet haline geliyor çünkü trafiği bir dert parkı bir dert misal Levent Beşiktaş Sarıyer taksim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Birazdan konuya "Biz kaç senelik sürücüleriz, ne heyecanı yahu? Alt tarafı demir yığını" cevapları gelecektir, kızmayalım onlara. Herkesin hayata bakışı çok farklıdır.
    Demir yığını olayı başka yanlış anlamışsın ben cansız bir nesneye bu bir karton bardakta olur bir sandalyede olur bir motorda olur kanlı canlı bir varlıkmış gibi bağlanılmasını mantıklı bulmuyorum..

Arkadaşın dediği şey onla bir ilgisi yok zaten o heyecan olmalı ama az ama çok

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben eğer planlı şekilde yola falan çıkacaksam 5dk öncesine kadar "ne gereği var ki niye motora biniyorum" demeye varacak kadar şüphe yaşayabiliyorum.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    5 senedir motosiklet kullanıyorum yağmur, çamur, soğuk, sıcak demeden aralıksız her gün motosikletle giderim işe. o heyecanı, mutluluğu her binişimde yaşarım.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben eğer planlı şekilde yola falan çıkacaksam 5dk öncesine kadar "ne gereği var ki niye motora biniyorum" demeye varacak kadar şüphe yaşayabiliyorum.

Sadece bende var saniyordum bu. Aralikli da olsa 9 yildir bir sekilde motorsiklet ile icli disliyim. Istisnasiz her binisimde aklimdan "basina dert aliyorsun bak, sorun cikarsa hayat boyu cekersin" diyorum. Yola ciktigim gibi o hizla kayboluyor.
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Ben de her bindiğimde "tutmayın küçük enişteyi" moduna geçiyorum..

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Zaten motosikletin o bağımlılık yapan duygusu bu. Araba kullanırken çok monotonlaşıyorum zevk almıyorum. Ama motosiklette her an pürdikkat olmak gerekiyor. Canlı tutuyor.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Vasıtalar içinde motosiklet belki de sürmesi en keyifli olanıdır, ama tehlikesi ve giyinme derdi beni yıldırdı.

Binmeden önce bot giy, pantolon giy, mont giy, kask tak, dizlik tak, eldiven tak, bellik tak, eldiven tak; sıkıyor artık her seferinde.

Sonra biliyorsun ki istediğin kadar giyin, gene bir yere kadar korur bunlar seni. Örneğin boynun kırılırsa dünyanın en iyi kaskını taksan n'olur?

Bir de tehlikesi; sen istediğin kadar efendi kullan, trafik hayvanlarla dolup taşıyor her daim. Her saniye risk altında olmak beni bunalttı resmen.

2-2,5 ay önce bir ATV satın almıştım, resmen ATV daha huzurlu geliyor bana, çünkü biliyorum ki ATV'de motora göre çok daha güvendeyim.

Bilmiyorum, belki de satacağım motosikletimi ve bu işi bir daha başlamamak üzere noktalayacağım hayatımda.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de her bindiğimde "tutmayın küçük enişteyi" moduna geçiyorum..
    Bence "King of the Roads" moduna geciyorsun Valla Şiir gibisin yolda. Defansif ve ofansif surusun optimum karisimi
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu iş imkan ve ruh işi. Ekmek kazanmak için motor sürmüyorsan "hobi motorcususun" dememiz çok da yanlış olmaz. Hobi motorcusunda heyecandı, ruhtu, motoruna bağlılıktı biraz daha fazla gözlemlenebilir halde olabilir. Ben mesela Cumartesi günü hayvan gibi kaza yaptım. Kendi durumumu idrak edemeden yolda duran, bana yardımcı olmak isteyen, öldüm sanıp ağlayan insanları sakinleştirdim. Dedim "İstanbul trafiği, olur böyle şeyler, ben iyiyim, sakin olun, birşey yok"

Eğitimlerde her ne kadar "bakış" deseler de ben yerdeki mazot ya da yağı göremedim, kaydım, sol bacağım yerle motor arasına sıkıştı ve sürüklendim o halde. Motorda ne tur camı kaldı, ne ön kafa plastiği, ne ayna, ne sol karenaj..Güzelim motoru mok ettim. Full ekipmanlı olmam beni korudu. O tırto 4Riders City yazlık kısa botların bile parçalanmasına rağmen ne kadar iyi iş gördüğünü yakinen deneyimlemiş oldum.

Bu iş hastalık..Pazar günü atladım arabaya gittim yeni yazlık bot aldım. Hasarlı tüm parçaları söktüm. Bugün o hasarlı parçaları moto boyacıma götürdüm, Perşembe teslim alacağım tüm hasarlı parçalarımı onarılmış bir şekilde. Umarım yeni gibi olur. Yurtdışından orijinal karenaj getirtmek bir dert, burada milletten 2. el almaya kalksan ayrı dert, aliexpress bile artık ekonomik bir çözüm değil.

Velhasıl Perşembe tamir ve boyadaki tüm parçaları teslim alırsam acaba haftasonu uzun yol için nereye gidebilirim diye bugün full plan yaptım.
    Voltaren, tecrube0, Cyan ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Bence motosiklet araçlarin en guzeli. En guzeli derken denedigim araclar olan araba, motosiklet, bisiklet falan onlarin arasindan en guzeli.

Ama yinede gidilecek bir amaç olmadan, motosikleti kullanacak motivasyonu bulamiyorum. Cok yatti bi turlayim geleyim tarzi surus benim icin pek heyecanlandirici degil.

Ise gidicegim, arkadaslarla bulusacagim, oraya buraya gidecegim zaman; yani bir taşıta ihtiyacim oldugu zaman motosiklet araçlarin en guzeli gorevini cok iyi yapiyor. o zaman cok heyecanli ve mutlu kullaniyorum.
    Voltaren ve espresso bunu beğendiler.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Bu iş imkan ve ruh işi. Ekmek kazanmak için motor sürmüyorsan "hobi motorcususun" dememiz çok da yanlış olmaz. Hobi motorcusunda heyecandı, ruhtu, motoruna bağlılıktı biraz daha fazla gözlemlenebilir halde olabilir. Ben mesela Cumartesi günü hayvan gibi kaza yaptım. Kendi durumumu idrak edemeden yolda duran, bana yardımcı olmak isteyen, öldüm sanıp ağlayan insanları sakinleştirdim. Dedim "İstanbul trafiği, olur böyle şeyler, ben iyiyim, sakin olun, birşey yok"

Eğitimlerde her ne kadar "bakış" deseler de ben yerdeki mazot ya da yağı göremedim, kaydım, sol bacağım yerle motor arasına sıkıştı ve sürüklendim o halde. Motorda ne tur camı kaldı, ne ön kafa plastiği, ne ayna, ne sol karenaj..Güzelim motoru mok ettim. Full ekipmanlı olmam beni korudu. O tırto 4Riders City yazlık kısa botların bile parçalanmasına rağmen ne kadar iyi iş gördüğüne yakinen şahit oldum.

Bu iş hastalık..Pazar günü atladım arabaya gittim yeni yazlık bot aldım. Hasarlı tüm parçaları söktüm. Bugün o hasarlı parçaları moto boyacıma götürdüm, Perşembe teslim alacağım tüm hasarlı parçalarımı onarılmış bir şekilde. Umarım yeni gibi olur. Yurtdışından orijinal karenaj getirtmek bir dert, burada milletten 2. el almaya kalksan ayrı dert, aliexpress bile artık ekonomik bir çözüm değil.

Velhasıl Perşembe tamir ve boyadaki tüm parçaları teslim alırsam acaba haftasonu uzun yol için nereye gidebilirim diye bugün full plan yaptım.
    Çok geçmiş olsun tommygun hocam...
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun tommygun hocam...
    Allah razı olsun Voltaren Hocam
    Voltaren bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Geçmiş olsun tommygun. En kısa zamanda cesaret sürüşü akıllıca.
    tommygun bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Tommmy hocam çok geçmiş olsun.Umarım iyisindir.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tommmy hocam çok geçmiş olsun.Umarım iyisindir.
    Sağolasın Okan Hocam gayet iyiyim, hatta hiçbirşeyim yok desem yalan olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun tommygun. En kısa zamanda cesaret sürüşü akıllıca.
    Her işte bir hayır var, dün sabah yola çıkacaktım, belki bu musibetle Allah beni daha beterinden korudu.
    espresso bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yola çıktım mı sadece heyecanlanırım mutlu olurum normal vakit gidiceğim istikamet düz ayak ve metro minübüs tam önüne götürüyorsa motor tam aksine eziyet külfet haline geliyor çünkü trafiği bir dert parkı bir dert misal Levent Beşiktaş Sarıyer taksim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Demir yığını olayı başka yanlış anlamışsın ben cansız bir nesneye bu bir karton bardakta olur bir sandalyede olur bir motorda olur kanlı canlı bir varlıkmış gibi bağlanılmasını mantıklı bulmuyorum..

Arkadaşın dediği şey onla bir ilgisi yok zaten o heyecan olmalı ama az ama çok
    bu anlattıklarınız sadece istanbulda bir dert

demir yığını olayına şöyle bak insanların bir dini var görmeselerde bir şeyler hissediyolar , kimin neye değer verdiği kişiyi ilgilendirir sonuçta herkesin hayatı kendisini ilgilendirir sana yada bana sadece saygı duymak kalır

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon

Hangi eski konuya baksam mesajın var tommygun demirbaş gibisin forumda yanlış anlama sen de bayağı eskisin

Valla malum kazadan sonra iki değnekle gittim motoru çalıştırdım "gaz veriyim mi abi" diye motora yanaşan çocuklar gibi şendim :D Farklı bişey katıyor insana ne olduğunu bilmediğim belki de adrenalin bağımlılığı gibi bişeydir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Eğitimlerde her ne kadar "bakış" deseler de ben yerdeki mazot ya da yağı göremedim, kaydım, sol bacağım yerle motor arasına sıkıştı ve sürüklendim o halde. Motorda ne tur camı kaldı, ne ön kafa plastiği, ne ayna, ne sol karenaj..Güzelim motoru mok ettim. Full ekipmanlı olmam beni korudu. O tırto 4Riders City yazlık kısa botların bile parçalanmasına rağmen ne kadar iyi iş gördüğünü yakinen deneyimlemiş oldum.

Çok çok geçmiş olsun .Bu yağ veya mazot olayı dert gerçekten .

Hem kurye olarak hem de hobi olarak kullandım .İkisinde de eğlendim yağmurda, karda kullandım bilmiyorum bana her seferinde zevk veriyor hiç zor gelmiyor motosiklet kullanmak.Al motoru karsa git deseler giderim
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)