Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS TNT 202 / 200cc 5 Vites / 12.47 HP

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Sarı sitede sıfır motorlara bakarken denk geldiğim RKS TNT 202 görünüş olarak bir hayli hoşuma gitsede teknik özelliklerine bakınca biraz üzüldüm. 200cc olan bu motosiklet maximum 12.47 beygir güç üretiyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse Pulsar 200 maximum 24 Beygir. TVS Apache RTR 200 maximum 19.8 beyir güç üretiyor.
    TVS Apache RTR 150 150cc maximum 13.5 beygir güç üretiyor.
    Sizce TNT 202 nin beygirinin muadillerine göre düşük olmasının sebebi nedir?
    Sıfır motor alacak olsanız bu motoru alır mıydınız? (Fiyat 53.000 TL' den başlıyor)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Trv242 alırken listemdeydi. Bakardım açıkçası. Tvs nin fiyatı bilmiyorum ama pulsar aşağı yukarı 20k daha pahalı.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    bende 220 cc hero karizma var 19 bg 19 nm tork bunda 14 nm tork diyo, euro 5 laneti yüzünden gibi görünüyor, motor 150 cc gibi, az yakıyorsa gücüne takılmazdım şahsen ki düşük devirlerde torku yine daha iyi olacaktır, 200 cc gibi yakıp 150 cc gücü veriyorsa çöp diye bakardım

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    çoğu şeyi rks titanic 200 e benziyo muhtemelen kozmetik değişiklikler yapıp tekrardan piyasaya sürdüler
    titanic 200 ü 1.5 yıl sürdüm motor bloğu gerçektende güzeldi
    dundanbiri bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Bu model ilk tanıtıldığında instagramda görmüştüm, sitesine girdim. Kataloğuna baktım 6 vites çok iyi ya dedim
    Xtreme yi satıp tercih edebilirim titreşim nispeten az olur demiştim.

Model geldi stoklara girdi, rks instagram reklamında özellikle "test sürüşleri açılacak mı?" yorumlarına kesinlikle açılacak diyordu
    Ankara'da hiç bir bayi test sürüşüne açmadı. Gittim birine bakmaya 6 vites çok iyi felan diye arkadaşla aramızda konuşuyoruz
    Görevli dedi ki bu motosiklet 5 vites

Girdim baktım sitesine kataloğu güncellemişler. Bide satmak için özellikle abi 1 haftaya 65 bin oluyor şöyle zam böyle zam dediler.
    5 vites olduğu için listemden çıkarmıştım, şimdi denk gelince baktım tekrardan halen 53 bin

Xtreme maxx bile birebir aynı blok, sırf görünüş için 19020TL fazladan vermek pek tercih sebebi sayılmaz benim için
    Xtremeyi değerlendirmek isteyenler için şöyle link bırakayım. https://www.mondialmotor.com.tr/mode...reme-maxx-200i
    Teknik özelliklerini karşılaştırma yapabilirsiniz

Şimdi tekrardan inceledim, tnt202nin sitede yazan teknik verileri ile kataloğundaki teknik veriler bir değil. Kullanım kitapçığı yok Sitede abs var denmiş ama abs yok motosiklette motor bloğu euro4 bu arada.
    Bunları da katınca ekstra bir soğudum.

Maks. Hizi nedir bunun? Hic alip deneyen kullanan var mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler