Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tracer 700 vs Tenere 700

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Merhaba,

2 si arasında kalsanız neyi seçerdiniz? Hangisi neden olurdu?

Tracer benim uzun yıllardır hayalim. Ve o dönemeçe yaklaştım sayılır. Tenere'yi de çok beğeniyorum.

Tabi ki aldıktan sonra avrupa'ya tur yapma gibi bir hayalim var. Özellkle ikisini de kullanan sürücüler varsa, hap bilgilere karşılaştırma sonuçlarına ihtiyacım var. Boy 1.82 yeterli olur diye düşünüyorum ikisi için de.

Teşekkürler
    mesut hoca bunu beğendi.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Asfalt dışına çıkıp kamp yapma düşüncesi varsa tenere öne çıkar, tracer ile de arabaların gidebildiği stabilize yollara girebilirsiniz fakat asfalt lastiği toprakta fazla tutunmaz, ayrıca tracerda egzoz çok aşağıda olduğundan dikkatli kullanmak gerekiyor, sözün kısası asfalt ağırlıklı tracer, hem asfalt hem toprak tenere.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfalt dışına çıkıp kamp yapma düşüncesi varsa tenere öne çıkar, tracer ile de arabaların gidebildiği stabilize yollara girebilirsiniz fakat asfalt lastiği toprakta fazla tutunmaz, ayrıca tracerda egzoz çok aşağıda olduğundan dikkatli kullanmak gerekiyor, sözün kısası asfalt ağırlıklı tracer, hem asfalt hem toprak tenere.
    birşeyi merak ettim: tracer'da egzoz'un altta olmasının dezavantajı nedir?
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birşeyi merak ettim: tracer'da egzoz'un altta olmasının dezavantajı nedir?
    daşa vurur
    isoozdmr ve nicknamer bunu beğendiler.

Asfalt dışına çıkmam dersen tenereye gerek yok.
    nicknamer bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

2 si arasında kalsanız neyi seçerdiniz? Hangisi neden olurdu?

Tracer benim uzun yıllardır hayalim. Ve o dönemeçe yaklaştım sayılır. Tenere'yi de çok beğeniyorum.

Tabi ki aldıktan sonra avrupa'ya tur yapma gibi bir hayalim var. Özellkle ikisini de kullanan sürücüler varsa, hap bilgilere karşılaştırma sonuçlarına ihtiyacım var. Boy 1.82 yeterli olur diye düşünüyorum ikisi için de.

Teşekkürler
    Mondial drift 125
    isoozdmr bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial drift 125
    170 sonrası titreme oluyor Drift 125'de, 130-150 ideal hız aralığında gidilecekse bence de Drift 125
    isoozdmr, Jeansque, maykilceksin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Daha çok yaylalara, ormanlara gitmeyi severim, yolculuğumun yarısı toprak yollarda, zor şartlarda geçer diyenler için mutlaka tenere. Ben genelde şehirler arası tur yaparım, toprak yola çok nadir girerim, çoğunlukla asfaltta kullanırım diyen kişi için de tracer daha iyi tercih olacaktır.

Tracerda rüzgar koruması daha iyi, lastikler tubeless, jantlar döküm 17 inch ve asfalt kullanımı için çok daha iyi.

Tenere karakteristik olarak daha arazi odaklı. Tel jantlı ve lastikler tube type yani iç lastikli. Ön jant 21 inch, arazi için çok daha iyi.

Kısa süreli iç lastikli bir motor kullandım. Lastik patlaması bir kez başıma geldi ve tam bir işkenceydi. Fıss diye anında iniyor ve olduğun yerde kalıyorsun. Tubeless olanda lastiğe çivi bile girse bir benzinlikte lastiğe hava basıp yoluna devam edersin, lastikçiye kadar rahatça gidersin. Yani araziye girmeyecek kişi için iç lastikli motor bence gereksiz.

Ha iki motorla da hem toprak yola girilir hemde uzun yol yapılır. Ama biri arazide çoşarken diğeri asfaltta daha fazla konfor sunacak.

Tercih senin. Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfalt dışına çıkmam dersen tenereye gerek yok.
    tutar olarak da fark vardı. bugün şansım işte, ikisini de çıplak gözle gördüm yan yana. ikisini de çok beğeniyorum. ben çok çok ağırlıklı road kaldığım için tracer'dan devam edeceğim. ancak tenere'de o ekranıyla duruşuyla gerçekten çok tatlı. özellikle kırmızı-beyazı ve mavi rengine bayılıyorum.

herkese değerli yorumu için teşekkürler.

not: mondial drift reyize de buradan selamlar olsun.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben anlamadım tracer benim uzun yıllar hayalim demişsin ne güzel işte git al hayalini yaşa senin gibi hayallerinin peşinden koşup yaşayamayan milyonlar var bu ülkede madem hayalini gerçeğe dönüştürme imkanın var al tracer ..
    Tenere yide beğenmeye devam et..

Bakdın tracer hayallerindeki gibi değilmiş sat tenere al bu kadar basit çözüm..

Bakdın ikiside hayal ettiğin gibi değil drift 125 al bak keyfine .. ütopyalar güzeldir ama mutlu etmez diye kaskıma sticker yaptırıcam şu motoru alayım..
    Jeansque, nicknamer ve isoozdmr bunu beğendiler.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Ben XT 660 R kullanıyorum,Tenere kullanmışlığım da var,biraz hızlı olsun dersen tracer,gezi seyahat her yol dersen kesinlikle tenere sizi mutlu eder,arızasız problemsiz bir motor
    tommygun ve nicknamer bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    170 sonrası titreme oluyor Drift 125'de, 130-150 ideal hız aralığında gidilecekse bence de Drift 125
    Drift deyince

Youtube de gormustum,eleman drifte yamaha xt660 blogu takmişti,cidden guzel uzuyordu.

https://youtu.be/6VTftLUiDL0
    mesut hoca bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drift deyince

Youtube de gormustum,eleman drifte yamaha xt660 blogu takmişti,cidden guzel uzuyordu.

Bu blok değişimi herhalde çok kolay bir olay. Ben de yıllardır gittiğim ustamda yağ eksiltme konusuyla ilgili "Boşver be abi gittiği yere kadar, en kötü Mt07 bloğu takarız" dendiğini çok duydum ama "hayırlısı bu işler" deyip pek sallamayıp rutin yaşantıma geri döndüm, çapkınlık yaptım, bira içtim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Drift deyince

Fren lazım olunca; ellerini açıp mevlaya, totoyu imama pamuğa hazırlarken görmek istemem o arkadaşı.
    espresso, maykilceksin, Mr.wind ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Drift deyince

Ne kafa yapıyordur diğer motorlarla

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren lazım olunca; ellerini açıp mevlaya, totoyu imama pamuğa hazırlarken görmek istemem o arkadaşı.
    Çok iyi yorum olmuş
    levend84 bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daşa vurur
    Aynen öyle, hatta ağır artçı varken kasislere dahi sürtüyordu.
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamadım tracer benim uzun yıllar hayalim demişsin ne güzel işte git al hayalini yaşa senin gibi hayallerinin peşinden koşup yaşayamayan milyonlar var bu ülkede madem hayalini gerçeğe dönüştürme imkanın var al tracer ..
    Tenere yide beğenmeye devam et..

Bakdın tracer hayallerindeki gibi değilmiş sat tenere al bu kadar basit çözüm..

Bakdın ikiside hayal ettiğin gibi değil drift 125 al bak keyfine .. ütopyalar güzeldir ama mutlu etmez diye kaskıma sticker yaptırıcam şu motoru alayım..
    teşekkürler. r25 ilk hayalimdi 10 yıl beklemiştim almayı. tracer için daha hızlı hareket ettim. tracer 7'yi seviyordum ama tracer 9 daha da çok hoşuma gitmeye başladı. keşke imkanların ucu tracer 9 da tıkanmasa tracer 9 gt bakabilsem ama olsun şu an ki durumdan da memnunum. dediğiniz gibi yaşayamayan insanlar var. değerini bilmek gerekiyor. güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

tracer 7, tenere 7'ye göre daha uygun fiyatlı. söylediğiniz gibi tracer 7 ile başlayıp olmazsa fırsatım olursa mt tırında gelirse tenere 7'ye geçebilirim.

çok teşekkürler.

not: yeri gelmişken; mini nc750 yapmışlar: rks trv242. çok memnunum. olur da biri benim gibi arada kalırsa buraya notlamış olayım. satma alma yapma diyor bir yanım şu an ki motorumu da çok seviyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler