Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet'e Geri Dönüş?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Arladaşlar merhaba,

Forumun güzel zamanlarında üyelik tarihimden ve yaptığım katkılardan da gördüğünüz üzere, mt-07nin 18bine satılıp, r25'in 14.500 e verildiği zamanlar daha genç yaşlarımda motosiklete başladım. Mondial vulture mr150, daha sonra xtreme max 150 vs. Derken evlendim ve araba aldım. Eşimle motor ile gezmeyi seviyoruz olduğu zaman, ancak şuan ki arabam var ve oldukça konforlu. Böyle olunca insan ne gereği var motor almanın diyor.

Tekrar yağmur yaş, stres, titreşim, çalınma korkusu, park korkusu, çadır, kısa bakım aralığı, kask tak giy çıkar vs vs. Arabanın yanında kullanım zorlukları bildiğiniz üzere oldukça fazla. Ama zehir kana girmiş durumda tekrar. Daha önce bir çok abimin arkadaşımın lüks sayılabilecek motoruna bindim, mt-07, r25, 600'lük vs gibi. Ancak kaliteli sayılabilecek bir motora sahip olmadım ve içimde ukte kaldı.

Şuan imkanlarım sıfır ns 200 veya dominar 250 ye yetiyor. Ancak istediğim zaman satılmamasından korkuyorum, motosikletler oldukça pahalandı ve öncelik sıraları oldukça düştü. Gelir durumu iyi olan biri zaten sıfıra yöneliyor, ikinci el motosiklet alış satışı eskisi gibi hızlı olduğunu düşünmüyorum. Yılda yapacağım en fazla 4-5 bin km olacaktır. Siz olsanız benim yerimde ne yaparsınız, şu ekonomide ihtiyaç yokken tamamen ukte kalan duygular ve keyfi olarak motor almalı mıyım? tecrübeli abilerim ve olgun kardeşlerimden fikirlerini bekliyorum.

Modeller hakkında da düşüncelerinizi tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    2. el temiz Bajaj D400 bulabilirseniz ve tur aksesuarları takarsanız siz ve eşinize konforlu yolculuk sağlayacağını düşünüyorum. 250cc donimar (donumar ) size bayırlarda ve hızlanmanız gerektiği durumlarda zorluklar açabilceğini düşünüyorum. Farklı bir konu ama eşinizin ekipmanı sizinkinden alt seviye kalmasın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Hocam en iyi ihtimal 85000-90000tl paran var ise güzel bir şeyler gelmez. Biraz daha zorlarsan Dominar 400ug, Husqvarna Svartpilen 250 veya CFmoto250Nk falan kovalarsın.

Bahsettiğin rakamlar motosiklet için çok da yüksek rakamlar değil bu devir için. 107k'ya Husqvarna veya 118k'ya Dominar 400 al derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Şuraya 1 tane ne idüğü belirsiz bir ilan bırakayım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15006476/detay

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el temiz Bajaj D400 bulabilirseniz ve tur aksesuarları takarsanız siz ve eşinize konforlu yolculuk sağlayacağını düşünüyorum. 250cc donimar (donumar ) size bayırlarda ve hızlanmanız gerektiği durumlarda zorluklar açabilceğini düşünüyorum. Farklı bir konu ama eşinizin ekipmanı sizinkinden alt seviye kalmasın.
    Ben 70, eşim 50 kg olduğu için çok yük olacağımızı düşünmüyorum, dominar 400 tek silindir olduğu için güçlü ama bir yerde hem yakıt hem de titreşim rahatsız eder diye düşünüyorum. Tabi ki duygusal kısmı da var dominar 250 84 bin iken, 400 34 bin daha fazla para vermem gerekiyor. Eşimin ekipmanı fena değil ancak ona da ayrı bir bütçe ayırdım. Teşekkür ederim

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam en iyi ihtimal 85000-90000tl paran var ise güzel bir şeyler gelmez. Biraz daha zorlarsan Dominar 400ug, Husqvarna Svartpilen 250 veya CFmoto250Nk falan kovalarsın.

Bahsettiğin rakamlar motosiklet için çok da yüksek rakamlar değil bu devir için. 107k'ya Husqvarna veya 118k'ya Dominar 400 al derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Şuraya 1 tane ne idüğü belirsiz bir ilan bırakayım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-auto-goktas-honda-cb-900-hornet-dusuk-km-tramersiz-1015006476/detay]link[
    Hornet 600 kullandım çokta severim ancak tamamen macera dediğiniz gibi 85 bin çok değil, ancak bir yerden başlamak lazım dediğiniz rakamlara çıkma şansım yok, belki seneye 400lüğe geçebilirim 27 beygir şuan beni tatmin eder diye düşünüyorum ama hayırlısı. Genel olarak ikinci el piyasası nasıl sizce?

Motosikleti
    MT-07
    Dominar 400'ün ikinci el piyasası çıktığı günden beridir hep hareketlidir. D250 için aynısını söyleyemeyeceğim çünkü bilmiyorum. Hatta D400'ün ilk versiyonunu da sahip oldum ve her işe gelecek bir motosiklet.

Bana kalırsa bir zırnık almam ikinci el olarak çünkü sıfır fiyatına yakın satıyorlar. Sıfırını almak varken ne die milletin çapulcusunu zengin edeyim?

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Aldığınız motor aynı zamanda satılabilir bir motor olmalı,içinizde bir uhte kalması ileriki yıllarda keşke dememek için bir motorun olmalı bence,tabi bütçe önemli,80-100 binliraniz varsa temiz bi Suzuki İnazuma alabilirsiniz tabi bulabilirseniz,yok nefsini körlesem bana yeter diye bileceğiniz bir motorda en kotu Mondial RX3 EVO alın binin derim ,Allah gönlüne göre versin inşallah,benim yaş geldi 50 ye hala bırakamıyorum
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    cb250r
    Bence sifir dominar 250 alin. Eylulun ilk haftasi teslim bir parti var sanirim.

Saglam motor, piyasasi var, artci selesi fena degil. 2 sene garantiniz olur kafaniz rahat eder. Piyasasi da hizli, degistirmek istediginiz zaman hemen elden cikarabilirsiniz.

D250 kullanıyorum, kendim 150 kg yakınım üstüne arkamda 70 kg artçım var. Valla gayet konforlu, kesinlikle d250 sıfır tavsiye ederim. Ne olduğu belirsiz (83k bütçe ile) mt ve r25 üstüne 250nkdan kat kat konforlu motor.

Titreşim konusuna gelirsek, 7-8bin devirden sonra başlıyor titreşim. Öyle aşırıda değil.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar 400'ün ikinci el piyasası çıktığı günden beridir hep hareketlidir. D250 için aynısını söyleyemeyeceğim çünkü bilmiyorum. Hatta D400'ün ilk versiyonunu da sahip oldum ve her işe gelecek bir motosiklet.

Bana kalırsa bir zırnık almam ikinci el olarak çünkü sıfır fiyatına yakın satıyorlar. Sıfırını almak varken ne die milletin çapulcusunu zengin edeyim?
    Dediğiniz gibi sıfır fiyatının en az %15-20si düşüğünde olsa ikinci el tercih edilebilir ancak 3-5 bin lira için insan sıfır motor zevkinden mahrum kalmak istemiyor. D400 ug'de bakıyorum ikinci el denk gelirse temiz 90 bin bandına 1 yaşında felan değerlendireceğim.

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığınız motor aynı zamanda satılabilir bir motor olmalı,içinizde bir uhte kalması ileriki yıllarda keşke dememek için bir motorun olmalı bence,tabi bütçe önemli,80-100 binliraniz varsa temiz bi Suzuki İnazuma alabilirsiniz tabi bulabilirseniz,yok nefsini körlesem bana yeter diye bileceğiniz bir motorda en kotu Mondial RX3 EVO alın binin derim ,Allah gönlüne göre versin inşallah,benim yaş geldi 50 ye hala bırakamıyorum
    Daha önceleri hep mondial kullandım, işin açığı mondial 600rr üretse yine almam, Çinlilerin içinde en sağlam ve sorunsuz olanı ancak başladığım yere tekrar dönmek istemiyorum. Bajaj en azından kalite anlamında bir tık daha beni tatmin edecek gibi görünüyor. Suzuki İnazuma daha önce kullandım, ancak mutlu olabileceğimi düşünmüyorum, oldukça ağır hissettiren bir model. Konforuna ve kalitesine diyecek laf yok ama teknoloji eski. Zehir kana bir kere girdi mi hep geri dönüş oluyor oraya

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sifir dominar 250 alin. Eylulun ilk haftasi teslim bir parti var sanirim.

Saglam motor, piyasasi var, artci selesi fena degil. 2 sene garantiniz olur kafaniz rahat eder. Piyasasi da hizli, degistirmek istediginiz zaman hemen elden cikarabilirsiniz.
    Teşekkür ederim aradığım yorum buydu, d250 şuan bütçeme ve kafama yatan tek motor.

Alıntı keremuyarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D250 kullanıyorum, kendim 150 kg yakınım üstüne arkamda 70 kg artçım var. Valla gayet konforlu, kesinlikle d250 sıfır tavsiye ederim. Ne olduğu belirsiz (83k bütçe ile) mt ve r25 üstüne 250nkdan kat kat konforlu motor.

Titreşim konusuna gelirsek, 7-8bin devirden sonra başlıyor titreşim. Öyle aşırıda değil.
    Teşekkür ederim kasa ağırlığı kaldırıyor anladım kadarıyla. Benim kullanım amacıma motor çok uyuyor aslında. Hem torku düşük devirde vermesi hem cruising sınfına yakın olması, apaçi görünümü olmaması işe gidip gelirken her anlamda ihtiyacımı karşılıyor. Sanırım D400 ug veya d250, uygun fiyatlı temiz D400 denk getirirsem dominarın son noktasını koyarım sanırım acaba demem diye düşünüyorum. Sıfır d250 cepte zaten inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler