Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mont tavsiyesi hk

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Merhaba,

Kask, eldiven, masfallı dizlik, goratex ayakkabı tamam. Geriye sadece uzun yolda da beni koruyacak bir mont kaldı. Arayış içerisindeyim.

https://www.hepsiburada.com/prosev-7...1CDOWL#reviews

Şunu buldum ama bunda sırt koruması yok sanırım. Kullanıp deneyimlediğiniz F/P tavsiyelere açığım. Bütçe max 2k ancak bu fiyatlara yok önerimiz diyorsanız link bırakırsanız yine de bakarım.

Teşekkürler

Not: Rüzgar ve yağmurdan koruyan bi montum var. Koruması yok. Koruma alıp terzide taktırmak da bir çözüm ancak bu mont esnemez. Deneyimleyen olduysa bunu da listeme alabilirim. Tabi koruma önerisi link olarak da paylaşılırsa şukela olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    selam,

Bu montun 7152 modelini kullaniyorum. Tas gibi mont bi yamugunu gormedim

Gecen kış dustugum bu mont vardi ustumde. ilk olarak dirsegim yerle temas etti. Kirilmasini onledi. 1-2 hafta agridi yalniz.

-Kışın termal icligi ile gorevini yapiyor usutmuyor.
    -saganak olmadikca yagmuru tutuyor, gecirmiyor
    -yazin giyemessin yanarsin

Baska bir mont ile karsilastiramayacagim ama yaz haric diger 3 mevsim icin ben memnunum.

Motosikleti
    MT-07
    Venom bakmanı öneririm. Prosev'in ürünlerini nedense pek beğenmiyorum. Prohel'in spider pantolonunu kullanmıştım memnunum ama Venom'un kışlık veya 4 mevsimlik montları parasının hakkını verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Vaktiyle bu ceketten almıştım. Çok memnunum ama 2015 üretimi olduğu için bundan kalmadı. Kısa spor kesim ama iş gören güzel bir şey.

https://motoutlet.be/producten/richa-urban-ii-jacket/

Zamanında durt Store'dan aldığım yerli üretim 4 mevsim mont var. Kendinden sırt-omuz-dirsek-gogus koruması mevcut.

İki kazam oldu, birinde 10-15m sürüklendim, diğerinde bir kayadan çakıl taşlarının üzerine düştüm.
    İki kazada da ayağa kalkıp sorunsuzca yoluma devam ettim. Üstelik montun kumaşı bile yıpranmadı. :D

Sağanak yağmur altında 45dk kadar kaldım, yakadan sızanlar hariç su almadı.

İçliği sağolsun, bir termal içlikle birlikte yerler buz olmadığı sürece kışın her günü kullandım, öyle ciddi bir üşüme olmadı.

Yazın file montlar kadar rahat değil elbette ama sürüş esnasında rüzgarla birlikte kullanılabilir oluyor.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Nispeten uygun fiyatlı Durt ve Andes ürünleri üzmez bence. İki yıldır Andes Concorde ve Durt Ravi mont kullanıyorum ikisinden de memnunum. Tabi biri yazlık biri kışlık mont. Bir ara Venom Dynamic modelini aldım düşman başına yazın pişiriyor, kışın donduruyor. Şimdi artçıya veriyorum eziyet olsun diye

Motosikleti
    3 ayrı mağaza gezdim.

Omuz, kol, sırt korumalı mont'lar ortalama 2-2.5k TL bandında şu an.

Durt'ta indirim varmış. Denedim ancak yaşıma göre biraz daha orta yaşlı modeller gibi geldi.
    Andes'de beden bulamadım 2XL ile 3XL arasında bedenim var.
    Prosev Titanium korumalı hörgüçlü bir mont aldım. 2.100 tl.

Yorumlara teşekkürler.

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlı olsun. Hörgüç candır. Yıllar önce bir kaza yapmıştım, tam omirilik soğanına darbe yemiştim. Yemin ediyorum onun acısı, hiçbir diğer acıyla ölçüşmüyor. Yalnız o modeller spor kesim olduğun dolayı kışın belin açıkta kalabilir. Bütçe varsa direkt bir bellik de alırsan çok rahat edersin.
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Hörgüç candır. Yıllar önce bir kaza yapmıştım, tam omirilik soğanına darbe yemiştim. Yemin ediyorum onun acısı, hiçbir diğer acıyla ölçüşmüyor. Yalnız o modeller spor kesim olduğun dolayı kışın belin açıkta kalabilir. Bütçe varsa direkt bir bellik de alırsan çok rahat edersin.
    forumda görmeyi özlediğim türden bir yorum. değerli yorumunuz için teşekkür ederim. belliğim zaten vardı. bu bilgi de kulağıma küpe oldu. çok sağolun.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler