Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza ve motosiklet kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese Merhaba ,

"Hangi zincir yağını tercih etmeliyim " diye sormadan farklı bir konudan bahsedeceğim.Bundan 4 ay önce motosikletle trafik kazası geçirdiğimden ve ayağımı kırdığımdan bahsetmiştim forumda zaten genellikle konular aynı kişiler arasında döndüğü için sizi sıkmamak için çok detaya girmiyorum

Ben de iki tane motosiklet var . Birisi çin malı scooter rks spontini diğeri de ns 160 motosikletim var .Kazayı spontini ile yaşamıştım .Bu motosikleti şehir içinde kullanamıyorum .Normalde şehir içi trafikle iki motosikletle 25-30 bin civarı tecrübem var.Pulsarla hiç sorun yaşamıyorum .Spontini de sanki tekrar sorun yaşayacakmışım kaza yapacakmışım gibi geliyor.

Kapalı alanda sekiz , slalom vs çalıştım kendimce sabahları ilk defa motosiklet kullanıyomuş gibi turladım.Yoğun trafiğe girmeye cesaret edemiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum

Psikolog veya psikiyatrist tavsiyelerinde bulunanlara cevap verilmeyecektir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Öncelikle gecmis olsun,

Manuel makinalarin deposu kavranarak ve vucut butunlugu ile daha kontrollu olarak kullanildigi icin scooterlere oranla surus dinamikleri farklidir.en basit gidon turu bile farkli,manevrasi farkli.

Ben gecmiste km lerce maxiscooter de kullandim manuel de.

Iki tarz hakkinda da olumlu olumsuz yorum yapabilirim.

Ilk motorum manueldi sonra scooter aldim ilk zamanlar sol elim debriyaj ariyor,sag ayagim fren ariyor falan,sonra cub motora gectim bu seferde sol el arka fren ariyor,hop sol kutuk boş,en son manuele gectim bu sefer cub motorun sanzimani aşagi buyuyor,manuelde yukari buyuyor,hoop burada da bir afallama.

Ama iki tekere basladigindan beri surekli scooter kullanan birisi bu farki net olarak analiz edemeyebilir.

Sizin durumunuz bundan kaynakli olabilir(hakimiyet)
    tommygun bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle gecmis olsun,

Manuel makinalarin deposu kavranarak ve vucut butunlugu ile daha kontrollu olarak kullanildigi icin scooterlere oranla surus dinamikleri farklidir.en basit gidon turu bile farkli,manevrasi farkli.

Ben gecmiste km lerce maxiscooter de kullandim manuel de.

Iki tarz hakkinda da olumlu olumsuz yorum yapabilirim.

Ama iki tekere basladigindan beri surekli scooter kullanan birisi bu farki yaşamayabilir.

Sizin durumunuz bundan kaynakli olabilir(hakimiyet)
    Önceden çok rahattım 15000 km şuan o motor sıfır almıştım .Şuan hala adapte olamadım.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba ,

"Hangi zincir yağını tercih etmeliyim " diye sormadan farklı bir konudan bahsedeceğim.Bundan 4 ay önce motosikletle trafik kazası geçirdiğimden ve ayağımı kırdığımdan bahsetmiştim forumda zaten genellikle konular aynı kişiler arasında döndüğü için sizi sıkmamak için çok detaya girmiyorum

Ben de iki tane motosiklet var . Birisi çin malı scooter rks spontini diğeri de ns 160 motosikletim var .Kazayı spontini ile yaşamıştım .Bu motosikleti şehir içinde kullanamıyorum .Normalde şehir içi trafikle iki motosikletle 25-30 bin civarı tecrübem var.Pulsarla hiç sorun yaşamıyorum .Spontini de sanki tekrar sorun yaşayacakmışım kaza yapacakmışım gibi geliyor.

Kapalı alanda sekiz , slalom vs çalıştım kendimce sabahları ilk defa motosiklet kullanıyomuş gibi turladım.Yoğun trafiğe girmeye cesaret edemiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum

Psikolog veya psikiyatrist tavsiyelerinde bulunanlara cevap verilmeyecektir
    Tekrar gecmis olsun oncelikle.

Bence once sorunu kesin olarak saptamak lazim, teşhis dogru konulmadan tedavi imkansizdir

1-sorun scooter surmek mi? yoksa kaza yaptiginiz scooteri surmek mi?

Tedavi konusunda hicbir fikrim yok o yuzden 2. madde yok ama once 1. maddeyi cozmeniz gerek gibi geliyor.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Çok geçmiş olsun.

Scooterlarda gidonun aşırı boşta olması beni de sürekli tedirgin eden bir şey. xmax falan gibi bişey zaten almam da, daha ufak bir şeyi de biraz da bu yüzden hala almıyorum. Bu psikolojik bir sınırlama, sanki normal motosiklette trafikte sürekli önü yükleyerek mi geziyorum? Elbette hayır.

Psikolog tavsiyesine cevap verilmeyecek demişsin ama, sorunun psikolojik olduğunun farkındasın değil mi?
    25-30bin km tecrübem var diyorsun, bundan sonra senin trafikte rahatlamanı sağlayacak bir eğitim, teknik falan yok ki. Ya bu psikolojik bariyeri aş, ya da scooter sürmeyeceğim de bırak. İkisinden biri =)
    tecrube0 bunu beğendi.

Başka bir arkadaşınızdan scooter alıp sürmeyi denediniz mi?

Korkunuz scoootera karşı mı gelişti yoksa "o" scoootera karşı mı acaba?

Mevzu sadece kaza yaptığınız aletse değiştirin gitsin yani. Tedirginlik trafikte korkunç sonuçlar doğurabilir sonuçta.
    tecrube0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)