Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plakasız motor nasıl satılır

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 uag
    Selamın aleyküm bende plakasız faturalı motorsiklet var onu satarken nasıl satmalıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    mantık paranı al geç diyor ama mevzu daha resmi olsun diyorsan noter üstünden bir sözleşme yaparak gerçekleştirebilirsin.

emin olmamakla birlikte ruhsat cıkartmadan satışını yapamazsın da diyebilirler

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Plaka faturada yazan kişi ismine çıkarılıyor, yani şu halde satmanın bile, alan kişi kendi adına plaka çıkaramaz ruhsat alamaz.

Ruhsat çıkarıp satın, tabii ne kadar süredir ruhsatsız kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ceza çıkacak bir miktar.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kilo ile...
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Eğer trafiğe çıkmayan, 2 zamanlı bir arazi motosikleti ise noterden fatura ile satışını gerçekleştirebilirsiniz. Eğer trafiğe çıkabilen, 4 zamanlı ama ruhsat devri yapılmamış bir araç ise... küfür etmek istemiyorum! sn.DickName' in de dediği gibi "kilo ile" satabilirsiniz.
    espresso ve pea bunu beğendiler.

Ne kadar ceza çıkar ki? Köyde kullandığım motor var ve yıllardır ruhsatsız.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece ceza yok.Plakasız,ruhsatsız motosiklet satmanız için önce geç ruhsat çıkarma cezasını (400-500 TL civarı olması lazım.)ödeyeceksiniz.Sonrasında ;

Noter Trafik Tescil İşlem Bedeli
    Trafik Sigortası
    Plaka Basım Ücreti

Bunlara ek olarak 3 yılı geçmişse işin içine muayene girer mi bilgim yok.Şimdiden geçmiş olsun.En baştan plaka ruhsat niye çıkarmadınız?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece ceza yok.Plakasız,ruhsatsız motosiklet satmanız için önce geç ruhsat çıkarma cezasını (400-500 TL civarı olması lazım.)ödeyeceksiniz.Sonrasında ;

Noter Trafik Tescil İşlem Bedeli
    Trafik Sigortası
    Plaka Basım Ücreti

Bunlara ek olarak 3 yılı geçmişse işin içine muayene girer mi bilgim yok.Şimdiden geçmiş olsun.En baştan plaka ruhsat niye çıkarmadınız?
    Muayeneye girer ama cezalı olarak, ay bazında %5. Yani kabaca 1000 tl kadar muayene ücreti çıkacaktır.
    ...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ruhsat niye çıkarmamıştır.Vergisi sigortası muayenesi olmasın diye.
    espresso bunu beğendi.

Noterde yapacaksanız satışı zaten plaka çıkmadan satış olmuyor.Eğer aracın trafik uygunluk belgesi yoksa aranızda veya satış resmiyet kazansın dersen noterde sözleşme yapabilirsiniz.Yalnız otopark'a çekildiğinde de otopark'tan çıkaramazsınız.Fatura sahibini isterler.Eğer alıcı değil satıcı isen alıcıyla bu yükümlülükleri paylaş.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    satıcı bayi hala faal ise faturayı ve diğer belgeleri bugünün tarihine düzenletirsiniz, ama sizden bir miktar para isteyebilir. böylece geçmişe ait vergi ve cezalardan kurtulursunuz.

ya da farklı bir yol ile
    muayene ile uğraşmak istemiyorsanız, eski tarihli belgeleriniz ile noterde ruhsat çıkartırsınız 300tl (sizden gecikme bedelini vs ödemenizi isteyebilirler.)
    ardından plaka bastırıp tekrar notere çekme belgesi için gelirsiniz burda sizden bütün vergi ve cezalarınızı ödemenizi isterler bastırdığınız sıfır plakayı da elinizden alırlar +40 tl çekme belge ücreti. çekme belgeli olarak satarsınız.

3 ay önce cbf 150 aldım 2015model 20bin tl ye anlaştık satıcı ile. daha önce hiç ruhsat çıkarmamış. ruhsatı çıkarmak için yaklaşık 2 gün uğraştık. çekme belgesi, vergi ve cezalar toplamı 3000tl kadar masrafı tuttu. adamda para olmadığı için hepsini alıcı olarak ben karşıladım sonunda 17 bin+400 daha verip devrini aldım. 2 kere ruhsat basıldı noterde.

motor eski ve para etmeyecek birşeyse DickName in dediği gibi Kilo ile satın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda innova 125 wave 110i lifan emisol
    2 gün önce aldim fatura kimin üstuneyse ilk o almasi gerekir ondan snra satisini yapabilir

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ortam çok kötü sakın ben motosikletini böyle alırım köyde de kullanırım diyenlere satma.

Yeni moda motosikletle dağıtım yapmak ( sen anlamışsındır ). Çevirmeyi gördüm mü aradan kaçarlar, baktı kaçamıyor motosikleti bırakır gider ondan sonra ayıkla pirincin taşını.

Cezası neyse öde evraklarını tamamla resmi olarak satışını yap.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 uag
    Peki bunun toplam maliyeti nedir 2017 model 100 uag 2018 çıkışlı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)