Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kendinize Dikkat Edin.

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son günlerde katliam gibi kaza haberleri sıklaştı. Onlarca kişinin öldüğü ve yaralandığı kazalarda baş rolü büyük araçlar oynuyor. Kendinize dikkat edin. Kazasız belasız sürün.

https://www.ntv.com.tr/amp/turkiye/s...kUKGteo9clcZjA

https://www.gazeteduvar.com.tr/antep...-haber-1578128

https://twitter.com/lordsinov/status...KSvIcW3NUPSBoQ
    espresso ve Shrieker bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hindistan'a dogru adim adim.

- Normalden hizli ve kontrolsuz giden buyuk tonajli araclar
    - Kaza mahalline giren normal vatandaslar,
    - Kaza mahallinde yapilmayan isaretlemeler vs.
    Shrieker, redlion999, cbr1100 xx ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekonomik nedenlerden dolayı büyük tonajlı araçlara yeterli bakım yapılmıyor olabilir. Düşük kaliteli parça kullanılıyor olabilir. Şoförler az uyku ile fazla mesai yapıyor olabilirler. Bunları iyice kontrol etmek lazım.
    AzÇok, espresso ve Shrieker bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Özellikle kamyon otobüs vb ağır vasıtalar fiyatlar aşırı yükseldiği için eskisi gibi rahat lastik, balata vb malzemeleri alamıyorlar, daha çok kaza haberi duyacağız maalesef bu gidişle.
    AzÇok, espresso ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Ben artık otobüse binmiyorum. Gerekirse ve yol durumu müsaitse direkt motosiklet ile gidiyorum. Geçen İzmir'e gün içinde gidip, dönmemin asıl sebebi de bu idi. En kalitesiz firma (Metro Turizm) nerede bir yer görse patlatıp duruyor, kalitelilerden (Kamil Koç) gözümün önünde bir başkasına yapıştırıp 3 şeridi felç etti.

Demem o ki; mümkün mertebe ağır tonajlı araçlara yaklaşmayın. Öyle dedikleri gibi de fren birden boşalmaz. Hava kompresörleri ile fren yapan araçlar, otomobildeki veya motordaki gibi kaçak olunca birden boşa çıkmazlar. Kendinize mukayyet olun.
    AzÇok ve espresso bunu beğendiler.

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    geçen sene full depo ile gezdiyim kawasaki mi bu sene sezonu erken kapatma kararı aldım kitleyip koydum.ilerisini iyi görmüyorum.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çağ atlamamızı engellemeye çalışan CeHaPe sabotajları bunlar.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ağır vasıta ticari araçların belli bir yaştan sonra trafikten men edilmesi gerek. 20 yıl yük taşıyan aracın hala güvenli olmasını bekleyemezsin.
    kaplama lastik yasağı ve 6 ayda bir lastik-fren muayenesi yapılması bu kazaları büyük oranda engeller. şirket ya da şöför daha fazla kar edecek diye insanlar neden canından olsun?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Komik söylemler bunlar. Daha egzoz muayenesini bile adam gibi yapmıyorlar, kara duman ata ata geçiyorsun muayeneden. Türkiye'deki eğitim seviyesi yükselmedikçe bunların hiçbir geçerliliği yok.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik söylemler bunlar. Daha egzoz muayenesini bile adam gibi yapmıyorlar, kara duman ata ata geçiyorsun muayeneden. Türkiye'deki eğitim seviyesi yükselmedikçe bunların hiçbir geçerliliği yok.
    Yenileri bilmiyorum ama eskilerde dizel araçların pompa ayarını tek tornavida darbesi ile değiştirip yakıtı kısıyorsun muayeneden sonra tekrar eski yerine getiriyorsun.

Bilen için saniyelik iş. Genellikle yapılanda buydu.
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dün paydos ettim, kask, eldiven, mont giydim eve gelecem motosikletim ile, beş para etmek öküz dayının biri alay ediyor, "biraz daha kalın giyin üşürsün" diyor. "dua ediyor musun yola çıkarken" diye soruyor.

yani konuyla biraz alakasız ama bu dayılardan aşırı nefret ediyorum, halkı kin ve nefrete teşvik ediyorlar, ben 2020 yılında mart ayında ölümcül bir kaza geçirdim, direksiyonda uyuyan kamyoncu beni öldürüyordu az kalsın, ona bile kızmayan ben dün paydos ederken o abuk subuk konuşan ihtiyarı boğazlayasım geldi...

la ne zaman gideceksiniz tahtalı köye? kurtulalım artık sizden ya, bıktık sizden, kusura bakmayın doluyum biraz.

edit: mardin kazası videolu imiş, izlerken çok kötü oldum, ben kaza yaparken bana çarpan kamyon yavaştı ama ben düşerken çarpan arabanın hızı 100 km üzerindeydi, yani o kadar şiddetli şekilde bana çarpmalarına rağmen ucuz da olsa üzerimdeki ekipmanlar beni tamamen korudu... yani bazen düşünüyorum da tehlikeli dedikleri motosiklet acaba daha mı güvenli? yani o koruma ekipmanlarını giyince çok ağır darbelerden bile sağ çıkabiliyoruz... kamyonun çarpması ile ayağım kırıldı, o kırık ayakla 100 km hızın üzerinde araba çarptı ve uçup yuvarlandım ve sonra birde ayağa kalktım... ekipmanlar aşırı koruyor,
    zekeriyaimam, tommygun, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yenileri bilmiyorum ama eskilerde dizel araçların pompa ayarını tek tornavida darbesi ile değiştirip yakıtı kısıyorsun muayeneden sonra tekrar eski yerine getiriyorsun.

Bilen için saniyelik iş. Genellikle yapılanda buydu.
    Direkt gaza basmıyorsun abi. Normalde gaz vermen gerekirken, gaz verme die kamera dışından sana el ediyorlar. Bundan 5 sene önce böyleydi, 5 sene de sonra da muhtemelen öyle olur.

Tüvtürk istasyonlarında yapılanlarda böyle bir şey yok ama. Sanayiye girip, oradan pul alırsan, geçmeme şansın yok
    espresso bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son günlerde katliam gibi kaza haberleri sıklaştı. Onlarca kişinin öldüğü ve yaralandığı kazalarda baş rolü büyük araçlar oynuyor. Kendinize dikkat edin. Kazasız belasız sürün.

https://www.ntv.com.tr/amp/turkiye/s...kUKGteo9clcZjA

https://www.gazeteduvar.com.tr/antep...-haber-1578128

https://twitter.com/lordsinov/status...KSvIcW3NUPSBoQ

Mardindeki olayı ortadaki citroeni görene kadar bangladeş falan diye düşünmüştüm korkunç bir olay, ortada niye o kadar yaya varmışl ki?
    Ülkede yaya olmak bile tehlikeli ya

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hindistan'a dogru adim adim.

- Normalden hizli ve kontrolsuz giden buyuk tonajli araclar
    - Kaza mahalline giren normal vatandaslar,
    - Kaza mahallinde yapilmayan isaretlemeler vs.
    aynen bu kazalar çek geri kalmış ülke kazaları aslında....

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Her zaman söyleriz motosikletler normal hız ile gidemezler...(300 km hızlardan da bahsetmiyoruz)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mardindeki olayı ortadaki citroeni görene kadar bangladeş falan diye düşünmüştüm korkunç bir olay, ortada niye o kadar yaya varmışl ki?
    Ülkede yaya olmak bile tehlikeli ya
    Banglades'ten bir tik ilerdeyiz zaten, niye sasiriyorsunuz ki? Yaya dediginiz, meraklilar, yardim etmek isteyenler (ki iyi niyetlilerdir ama hic bir ilk yardim tecrubeleri de yoktur muhtemelen), fotograf/video cekmeye calisanlar vs.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    TV'ye çıktı mı bilmiyorum ama Fethiye/Muğla'da da Fethiye-Seydikemer arası bir kamyon ile otobüs kaza yaptı, 4 ölü var.

Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağır taşıta bakım yaptırmamak kabul edilecek bir durum değil.Bakım pahalı olarabilir ama bu alet senin ekmek teknen.Kaza yaptığında o yaptırmadığın bakımın 1000 katı çıkar cebinden.Bizim millet bu tarz çakıllıkları,zekilik olarak görüyor ama aslında gerizekalılığın dışa vurumu.

Hadi bu it herif bakımı yaptırmadı,fahiş fiyatlar çeken Tüvtürk ne işe yara ne yapar?Bu tarz bir kaza durumunda bu kamyonun bakımdan sorumlu insan ile bu kamyonu muayeneden geçiren Tüvtürk görevlisi dolaylı yoldan adam öldürmeden yargılanması gerekiyor.Bakalım o zaman öyle çakallıklar yapabiliyor mı?

Bir de bakım harici ülkemizde son 20 yılda insanlar kasti olarak cahilleştirildi,kanunsuzluk,saygısızlık övüldü normalleştirildi.Dolayısı ile artık kimsenin ne kanunlara ne başkasının can ve mal güvenliğine sayıgısı kalmadı.Hız limiti 80 olan ağır taşıtlar 120 ve üstü hızlarda giderken sık sık görüyorum yolda.Ağır taşıt o kadar gitmez demeyin,700 bg ve üstü tırlar var yüklü hali ile yol müsaitse 160 km ye rahat çıkıyor.Bir de bu şekilde potansiyel toplu katliam araçlarını son kaz sürmeyi marifet sayıyor millet.Hatta video çekip instagrama koyan tır-kamyon şöforleri var.

Hadi şehirler arası yolları,şehir merkezi kalabalıkları geçtik.Dün evde otururken hayvani kaza sesi ile irkildim.Çıktım pencereden baktım,bir Peugeot artık nasıl bir hızla geliyorsa,Fiorina'ya yandan öyle bir çarpmış ki Fiorina 180 derece spin atmış.Peugeot pert,yaralılar var...Bakın bu kaza ara yolun ara yolunun ara yolu tarzında sokak bile sayılmayacak bir yerde oluyor.Buradan günde toplasan 10 araba geçmez,yolda yayalar yürüyor çocuklar oynuyor,bisikletliler geçiyor...Kanun tanımaz,başkasının mal ve can güvenliğini hiçe sayan,bu çakallar,potansiyel katiller ve bunlara göz yuman,yücelten devlet adamları yüzünden artık bırakın şehirler arası yollar şehir merkezlerini ara sokaklardaki evimizin önünde bile can güvenliğimiz yok.
    AzÇok, Cyan, DickName ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır taşıta bakım yaptırmamak kabul edilecek bir durum değil.Bakım pahalı olarabilir ama bu alet senin ekmek teknen.Kaza yaptığında o yaptırmadığın bakımı 1000 katı çıkar cebinden.Bizim millet bu tarz çakıllıkları,zekilik olarak görüyor ama aslında gerizekalılığın dışa vurumu.

Hadi bu it herif bakımı yaptırmadı,fahiş fiyatlar çeken Tüvtürk ne işe yara ne yapar?Bu tarz bir kaza durumunda bu kamyonun bakımdan sorumlu insan ile bu kamyonu muayeneden geçiren Tüvütürk görevlisi dolaylı yoldan adam öldürmeden yargılanması gerekiyor.Bakalım o zaman öyle çakallıklar yapabiliyor mı?

Bir de bakım harici ülkemizde son 20 yılda insanlar kasti olarak cahilleştirildi,kanunsuzluk,saygısızlık övüldü normalleştirildi.Dolayısı ile artık kimsenin ne kanunlara ne başkasının can ve mal güvenliğine sayıgısı kalmadı.Hız limiti 80 olan ağır taşıtlar 120 ve üstü hızlarda giderken sık sık görüyorum yolda.Ağır taşıt o kadar gitmez demeyin,700 bg ve üstü tırlar var yüklü hali ile yol müsaitse 160 km ye rahat çıkıyor.Bir de bu şekilde potansiyel toplu katliam araçlarını son kaz sürmeyi marifet sayıyor millet.Hatta video çekip instagrama koyan tır-kamyon şöforleri var.

Hadi şehirler arası yolları,şehir merkezi kalabalıkları geçtik.Dün evde otururken hayvani kaza sesi ile irkildim.Çıktım pencereden baktım,bir Peugeot artık nasıl bir hızla geliyorsa,Fiorina'ya yandan öyle bir çarpmış ki Fiorina 180 derece spin atmış.Peugeot pert,yaralılar var...Bakın bu kaza ara yolun ara yolunun ara yolu tarzında sokak bile sayılmayacak bir yerde oluyor.Buradan günde toplasan 10 araba geçmez,yolda yayalar yürüyor çocuklar oynuyor,bisikletliler geçiyor...Kanun tanımaz,başkasının mal ve can güvenliğini hiçe sayan,bu çakallar,potansiyel katiller ve bunlara göz yuman,yücelten devlet adamları yüzünden artık bırakın şehirler arası yollar şehir merkezlerini ara sokaklardaki evimizin önünde bile can güvenliğimiz yok.

Bunlarin hepsi kulturel problemler.

- Olumlu kazaya sebep olanlarin trafige tekrar cikabilmesi,
    - Cocukluktan itibaren trafik kulturune degil de, yuksek hiz, aksiyon, teker, drift, pahali araba kulturune yoneltme,
    - Kendisinden daha kucuk/yavas arac sahiplerini hor gorme,
    - Sehirleri yaya veya bisikletler icin degil de araclar icin tasarlamak, degistirmek,
    - Trafikte yapilan kuralsizliklarin suc degil de, hinlik, akillilik, kurnazlik olarak gorulmesi,
    - Trafik icin yapilan duzenlemeleri eziyet olarak gormek (emniyet kemeri, reflektif yelek en basitinden)
    - Trafige cikacak araclarin yeterince kontrol edilmemesi (trafik muayenesini sadece para icin yapmak, sadece gostermelik olarak yaptirmak)

Yazilacak daha cok cok cok sey var aslinda ama temel olarak kultursuz bir toplumuz. At arabasi dahi kullanamayacak insanlarin altinda 180-200km/sa (otomobil veya motosiklet farketmiyor) hiz yapan araclar var ve kendileri disinda kimseyi umursamiyorlar. Olenlere, "olsun banane" diyen insanlar dolu bu toplum, ne bekliyoruz ?
    Thracian, Cyan, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bu kazaların bakımla falan alakası yok , sıfır km kamyonu da uzun bir rampadan aşağı sürekli frenle inerseniz 300 mt sonra freni tutmaz , kazaların sebebi yokuş aşağı aşırı hız ama bahsettiğim hız öyle 100-120 de değil , ağır tonajlı vasıtalar uzun rampaları 40 km gibi hızları geçmeden inmesi gerekir , eskilerin sözüdür rampayı çıktığın vitesle in derler..

Motosikleti
    250r
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlarin hepsi kulturel problemler.

- Olumlu kazaya sebep olanlarin trafige tekrar cikabilmesi,
    - Cocukluktan itibaren trafik kulturune degil de, yuksek hiz, aksiyon, teker, drift, pahali araba kulturune yoneltme,
    - Kendisinden daha kucuk/yavas arac sahiplerini hor gorme,
    - Sehirleri yaya veya bisikletler icin degil de araclar icin tasarlamak, degistirmek,
    - Trafikte yapilan kuralsizliklarin suc degil de, hinlik, akillilik, kurnazlik olarak gorulmesi,
    - Trafik icin yapilan duzenlemeleri eziyet olarak gormek (emniyet kemeri, reflektif yelek en basitinden)
    - Trafige cikacak araclarin yeterince kontrol edilmemesi (trafik muayenesini sadece para icin yapmak, sadece gostermelik olarak yaptirmak)

Yazilacak daha cok cok cok sey var aslinda ama temel olarak kultursuz bir toplumuz. At arabasi dahi kullanamayacak insanlarin altinda 180-200km/sa (otomobil veya motosiklet farketmiyor) hiz yapan araclar var ve kendileri disinda kimseyi umursamiyorlar. Olenlere, "olsun banane" diyen insanlar dolu bu toplum, ne bekliyoruz ?
    Ve bunların düzelmeye başlayabilmesi için, bir neslin düzgün bir eğitimle baştan yaratılması gerekiyor. Minimum 20 yıl demek bu da.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)