Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM RC 390 Stator ve Konjektor Arızası

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar akü şarj almıyor, simdi stator ve konjektoru söktüm, çalışmayan parçayı alıp tekrar takıcam. Stator e dışarıdan bakınca sıkıntı yok gözükmüyor (yanma patlama falan), aynı şekilde eski konjektorde de öyle. Elektrik bilgim çok iyi değil, simdi nasıl ölçerim neyin bozuk neyin çalışıyor olduğunu öğrenmek için?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı nuadante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar akü şarj almıyor, simdi stator ve konjektoru söktüm, çalışmayan parçayı alıp tekrar takıcam. Stator e dışarıdan bakınca sıkıntı yok gözükmüyor (yanma patlama falan), aynı şekilde eski konjektorde de öyle. Elektrik bilgim çok iyi değil, simdi nasıl ölçerim neyin bozuk neyin çalışıyor olduğunu öğrenmek için?
    sadece statörü tak. multimetreyi AC konuma al. statörün 3 kablosunda da rölantide 20-25v okuyorsan ve 4000 devir üstü 60v okuyorsan statör sağlamdır.

sonra konjektörü tak. 10-15 dk motor çalışsın. rölantide DC konumunda multimetre 13,9v - 14,1v okuyorsan konjektör de sağlamdır.

konjektör 13,9v altı verirsa konjektör değiştir.
    statör rölantide 3 kablo da 20v altı veriyorsa statör değiştir.
    statör 1 kabloda hiç voltaj okuma yoksa değiştir. 3 kabloda aşağı yukarı eşit volt vermesi gerekiyor.
    Cyan, nuadante, tommygun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece statörü tak. multimetreyi AC konuma al. statörün 3 kablosunda da rölantide 20-25v okuyorsan ve 4000 devir üstü 60v okuyorsan statör sağlamdır.

sonra konjektörü tak. 10-15 dk motor çalışsın. rölantide DC konumunda multimetre 13,9v - 14,1v okuyorsan konjektör de sağlamdır.

konjektör 13,9v altı verirsa konjektör değiştir.
    statör rölantide 3 kablo da 20v altı veriyorsa statör değiştir.
    statör 1 kabloda hiç voltaj okuma yoksa değiştir. 3 kabloda aşağı yukarı eşit volt vermesi gerekiyor.
    Maalesef stator de kablonun birini hiç okumuyor. Yeni stator gerekli o zaman.
    Konjektor nasıl ölçebilirim, onu bilmiyorum, 2 farklı kablo çıkısı var.
    Ve KTM'lerin parçaları pahalı, Bajaj'in konjektor ile uyumlu mudur, biliyor musun?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı nuadante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef stator de kablonun birini hiç okumuyor. Yeni stator gerekli o zaman.
    Konjektor nasıl ölçebilirim, onu bilmiyorum, 2 farklı kablo çıkısı var.
    Ve KTM'lerin parçaları pahalı, Bajaj'in konjektor ile uyumlu mudur, biliyor musun?
    konjektörü akü başından ölçüyorsun.
    ktm/bajaj statör bozuyor genelde. pulsar 200'ün statörü bire bir uyar. al tak. kolay gelsin.
    Green Arrow ve nuadante bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)