Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bmw 1250 GSA vs Africa Twin Adv(aka alemin krali)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı

Son donemde izledigim en iyi karsilastirma videosu.

Bizim koca gobekliler hala gidip gs e 250 300 bin fazla verip gs aliyor..heyyy allahim,neyse.

Sonuc: 19:17 de

Alemin krali cig cig yemis resmen gsa yi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Adam konforda, uzun yolda ve asfaltta GS i tek geçerim demiş. İyide bu motoru alan gözlemeci tayfanın aradığı tüm özelliklerde GS önde zaten

Yani godaman gözlemeci tayfanın tercihlerinde bir yanlışlık yok. En son nerede bir Gs i zorlu arazi şarlarında gördün ki bizim ülkede?

Benim yakinen tanıdığım 3 GS ci vardı. "Bizim motorlar araziye şöyle uygun, böyle uçar, öyle kaçar..." diye bidi bidi konuşuyolardı sürekli. Ne zaman toprak yol olan güzergah olsa bi işleri çıkıyodu ve geziye gelmiyordu bu vatandaşlar. Gezide toprak köy yolu bile varsa "oraya gitmeyelim şimdi, bak şu tarafta daha güzel yol var" diye güzergah değiştiriyorlardı.

Velhasıl gözlemeci tayfanın totosuna uygun büyüklükteki yegane ve rakipsiz motor GS dir aga, lütfen bunu tartışmayalım.

Hondanın ne kadar ucuz olduğu önemli değil, GS alan itibara para veriyor. Ne yapsınlar, itibardan tasarruf mu etsinler yani ??? cık cık cık...

Dipnot: GS ci tayfa bana sövmesin, eğer haybeye harcayacak çok param olsa valla bende gider sıfır bir R1250GS adv alırdım, yalan yok. Birde full aksesuar ekletip ufuktaki yeni gözlemecilere doğru yol alırdım
    espresso bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    RT gibi bir secenek varken neden GS anlamiyorum acikcasi.

Gerci en saglami K1600GT

Gerci benim kalbim kendi guzelimde

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gs en büyük tokatî bence süspansiyonda atar o afrika da ki 50 60 km/H arasında ki kafa sallama yokmu imkanı olan adam gsa ya fazladan 200 de verir 300 ama sırg ucuz diye gidip o kafa sallayan afrika yı almaz
    blueway2 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gs en büyük tokatî bence süspansiyonda atar o afrika da ki 50 60 km/H arasında ki kafa sallama yokmu imkanı olan adam gsa ya fazladan 200 de verir 300 ama sırg ucuz diye gidip o kafa sallayan afrika yı almaz
    Ya F54 sen bayagi amator bir adam ciktin ha.

Yazdigindan ne anlasiliyor biliyo musun ? Afrika twinlee kafa salliyor,yapisi boyle.

İlgisi ve alakasi yok

Bahsettigin sey her motorda olabiliyor ve bunun cesitli nedenleri var

Adam afrika twin forumuna yazmis 50 80 arasi veya 140 kmh sonrasi salliyor.

Sonra ayni adam ,metzeller i taktim balans yaptirdim sorun duzeldi diyor.

Google a gir,ktm1290 wooble,dukati multisttrada wooble,tiger 900 wooble yaz bakalalim neler cikacak.

Yaa F54 sen neden boylesin ?

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Fiyatlarını duyduktan sonra zaten moral bozukluğu ile izledim, ne tat aldım ne heves...
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Para yetiyorsa GS, yetmiyosa AT. Çok at deve bir konu değil.
    GS'in arazı performansının yetersiz kaldığı yer olacaktır elbette. Yalnız bu sıkıntıyı yaşayıp GS'ten vazgeçecek adamı AT da kesemez arazide.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200GS
    Videoyu sonuna kadar izlemeye gerek yok, karşılaştırma 25.saniyede bitiyor.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya F54 sen bayagi amator bir adam ciktin ha.

Yazdigindan ne anlasiliyor biliyo musun ? Afrika twinlee kafa salliyor,yapisi boyle.

İlgisi ve alakasi yok

Bahsettigin sey her motorda olabiliyor ve bunun cesitli nedenleri var

Adam afrika twin forumuna yazmis 50 80 arasi veya 140 kmh sonrasi salliyor.

Sonra ayni adam ,metzeller i taktim balans yaptirdim sorun duzeldi diyor.

Google a gir,ktm1290 wooble,dukati multisttrada wooble,tiger 900 wooble yaz bakalalim neler cikacak.

Yaa F54 sen neden boylesin ?
    ben senin gibi parayla aldığım malın kölesi değilim ki
    ne var ne yok yazarım o metzeler takan arkadaş a hayatının geri kalanında başarılar
    ben afrikadan kafa sallıyor diye şikayetçi değilim ama alacak olanlarında bu konu hakkında bilgi sahibi olmasını isterim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben senin gibi parayla aldığım malın kölesi değilim ki
    ne var ne yok yazarım o metzeler takan arkadaş a hayatının geri kalanında başarılar
    ben afrikadan kafa sallıyor diye şikayetçi değilim ama alacak olanlarında bu konu hakkında bilgi sahibi olmasını isterim
    Ya valla sana ne desem bos biliyorum da insanlari yanlis yonlendirme diye yaziyorum.

Africa da boyle bir sorun varsa bize bu sorunla ilgili kaynak paylasir misin ?

Oyle benim basima geldi,ali abinin makine de oyle diyerek bu isler yurumuyor.

Sana yazdim,istedigin modeli google da + "wobble" olarak arat,video izle ingilzcen varsa forumlarda neler yaziliyor oku.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    toyota ile mercedesimi kıyaslamışlar iyimiş.kıyaslanırmı elbet tabi corolla ile avm ye giderken poşetleri yüklerken park yeri ararken daha mutlu ve huzurlu olabilirim o aradaki farkın 100bin tl ve üzerisi sadece şaft teknolojisi tutar.artık efsane olmuş boxer motoru 130 140hp gücü torkunu,donanımını,teknolojisini,marka değerini,dünyanın en dengeli motorlarından biri olduğunu,kalitesini işçiliğini saymıyorum

Motosikleti
    Artık Yok...
    50-60km hızla 300-500 km gidip 3.3 yakamıyorsam neyime yarar o gs bana göre çöp yaşasın at …
    F54 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Gs kullanıcısı olarak, aynı zamanda afrika da kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, Birisi elma, diğeri armut.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gs kullanıcısı olarak, aynı zamanda afrika da kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, Birisi elma, diğeri armut.
    Hiç bir şey anlamadım biraz açabilir misin? Kastettiğin biri arazi bir yol içinse ben şahsen GS sahiplerinin yüzde 100, AT sahiplerinin de yüzde 95'inin araziye çıktığını düşünmüyorum.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir şey anlamadım biraz açabilir misin? Kastettiğin biri arazi bir yol içinse ben şahsen GS sahiplerinin yüzde 100, AT sahiplerinin de yüzde 95'inin araziye çıktığını düşünmüyorum.
    o % 5 lik at sahibi ben oluyorum her türlü yol şartlarında kullanıyorum çoğunlukla kamp a giderken motosiklet güzel fakat kusursuz değil kusurları var yazıyoruz fakat bazı arkadaşlar fakir ve değer kaybedeceği için korkuyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bahsettiğim olay arazi veya yol şartlarında birbirlerinden farklı olmaları değil. Genel olarak birbirinden farklı olmaları.Sizin tarafınızdan da
    ayrıca biraz geniş perspektiften bakmak lazim, siz gözlemlediğiniz kismini yorumluyorsunuz, fakat dünya sadece sizin gördüğünüzden ibaret değil, yani demek istediğim siz Türkiye şartlarını değerlendiriyorsunuz ama dünyada bu işler burada sizin benim gördüğüm şekilde ilerlemiyor.

Africa veya GS ile çöllerde gezenlerden tutun, yarışlara varıncaya dek birbirinden farklı kullanıcı modelleri var, bizim Türkiye şartları kriter değil. Benim ifade etmek istediğim GS yolda iyidir, Africa arazide veya kumda değil.. Ben yıllarca GS kullanmış ve Africa ile de hatırı sayılır bir yol yapmış birisi olarak, (Yol koşullarında) yorumluyorum.

2 motosiklet birbirinden oldukça farklı. Gerek konfor, gerek sürüş dinamiği, gerek teknolojileri, gerek amortisör yapıları, gerekse frenleri vesaire. Africa kötü motor GS iyi motor savunuculuğu da değil bu. Her ikisi de çok güzel motosikletler, sadece aralarında dünya kadar fark var, belki mukayese bile edilemezler.
    killingroad ve Cyan bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alemin kralinin ustun basarisi bazi arkadaslari rahatsiz etmesi hic sasirtmiyorr.

Neymis efendim iki motor karsilastirilazmis nerdeyse..pehh

Alin size yine super bir inceleme,ustelik italyan ve 3 farkli surucu 3 motoru test edip yakit tuketiminden,suspansiyona kadar oldukca genis bir yelpazede puanlama yapiyor.

Sonuc degismiyor tabi 22:27 e gidip bakabilirsiniz..

Bu arada video italyanca da olsa ingilizce alt yazi var

Bmw sahiplerine ve cok bilmis kisilere bir ricam olacak; abi fazla atip tutmayin isterseniz ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Niki ye not ; Nikiiii,hani bmw daha az yakiyodu ahahaga.

Yavv hic ustun honda teknolojisi ile digerleri bir olur mu ?

Son notum da su;

yillarca sorunsuz kullanacaginiz bir motor ariyorsaniz zaten japon dan sasilmaz.İncelelerde bu bahsedilmez ama biliyoruz ki coook onemlidir.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Günaydın Hattori Hanzo'cum. Gene milletle sidik yarışına girmişiz. Yahu zevler ve renkler ne zamandan beri tartışılır oldu.
    Gerçi Japon abilerdede bir evropa sevdası var ama? İşte seçme özgürlüğü yok mu?
    https://www.youtube.com/user/shiroh73

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın Hattori Hanzo'cum. Gene milletle sidik yarışına girmişiz. Yahu zevler ve renkler ne zamandan beri tartışılır oldu.

https://i0.wp.com/www.cocukluseyahat...7214855277.jpg
    Gunaydin Kimkocu selami,

Burada sidik yarisi kesinlikle yok.Karsilastirma videolari aklina gelebilecek her konuda var ve cok faydali.

3000 tl lik kulaklik alirken bile karsilastirma ve incelemeleri izliyoruz,okuyoruz.

Kizdigim nokta,bir motoru kaf dagina koyup onunla mukayeseye edilemeyeceginin soylenmesi.

Hatta bazi amatorler ezbere konusup corolla,mercedes kiyaslanir mi hic e getirmisler.
    Tum dunya kiyasliyor,yetmiyor bircok konuda daha iyi oldugunu soyluyor.

Ustelik elin adami bu motorlari nerdeyse ayni fiyata alabiliyorken bizim amatorlere gore 250 bin fazla vermeye deger adsdsfs

Neyse ya,bu tur konular ezbere bilgi sahibi kisileri rahatsiz edebililir.Ama isi bilen,akilli ve cebinde parasi olanlar icin son derece faydali.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para yetiyorsa GS, yetmiyosa AT. Çok at deve bir konu değil.
    GS'in arazı performansının yetersiz kaldığı yer olacaktır elbette. Yalnız bu sıkıntıyı yaşayıp GS'ten vazgeçecek adamı AT da kesemez arazide.
    Para yetiyorsa GS yetmiyorsa ikinci el GS :D

farkını ikisinide kullanan adam bilir deyip kaçarım..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)