Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alarm tavsiyesi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, daha onceki motosikletimde markasini hala bilmedigim ancak uzaktan kumandali bir alarm sistemi vardi ve arka sele altinda olmasina ragmen gidona dahi dokunsan ciyak ciyak bagirmaya basliyordu, hic binilmemesine ragmen bir sure akum bitmemis veya zayiflamamisti, ancak motosikleti satarken elbette onu da icinde gondermem gerekti.

Simdi dostlarim hem sizin fikirlerini alayim hem de top 5 listesi yaparak guncel fiyatlar uzerinden arti ve eksileri ile bir konu acayim istiyorum, Tavsiye ettiginiz Fiyat/Performans alarmlar nelerdir? Siz hangisini kullaniyorsunuz?

Yurt disinda oldugum icin global olarak da tavsiye alabilirim kendime, Turkiyede bulamazsin veya cok pahali ama su marka modele bak hosuna gidebilir derseniz ona da kabulum..

Simdiden tesekkurler hepinize.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, daha onceki motosikletimde markasini hala bilmedigim ancak uzaktan kumandali bir alarm sistemi vardi ve arka sele altinda olmasina ragmen gidona dahi dokunsan ciyak ciyak bagirmaya basliyordu, hic binilmemesine ragmen bir sure akum bitmemis veya zayiflamamisti, ancak motosikleti satarken elbette onu da icinde gondermem gerekti.

Simdi dostlarim hem sizin fikirlerini alayim hem de top 5 listesi yaparak guncel fiyatlar uzerinden arti ve eksileri ile bir konu acayim istiyorum, Tavsiye ettiginiz Fiyat/Performans alarmlar nelerdir? Siz hangisini kullaniyorsunuz?

Yurt disinda oldugum icin global olarak da tavsiye alabilirim kendime, Turkiyede bulamazsin veya cok pahali ama su marka modele bak hosuna gidebilir derseniz ona da kabulum..

Simdiden tesekkurler hepinize.
    Bahsettiğiniz alarm Spy5000 denen bir marka sanırım. Bir ara almayı düşünmüştüm ama benim motor en az bir hafta bazen daha da çok kullanılmadan duruyor, aküyü bitirir diye almamıştım.

Kesinlikle bu model kadar profesyonel degildi ancak bunu da inceleyecegim
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

Motosikleti
    Tenere700
    Ben elektrik tesisatına müdahale etmek istemediğim için basit bir pilli alarm kullanıyorum, hassasiyet ayarı falanda var. Internette pili motorsiklet alarmı yazınca bulunuyor, aynı ürün birden fazla marka adı altında satılıyor.

Çok profesyonel değil ama, biri dokununca ötüyor, bazende geç algılama yapabiliyor biraz, 10 saniye gibi. Şarjıda ortalama 5,6 ay kadar gidiyor gördüğüm kadarıyla. İşimi görüyor açıkçası.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı voodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben elektrik tesisatına müdahale etmek istemediğim için basit bir pilli alarm kullanıyorum, hassasiyet ayarı falanda var. Internette pili motorsiklet alarmı yazınca bulunuyor, aynı ürün birden fazla marka adı altında satılıyor.

Çok profesyonel değil ama, biri dokununca ötüyor, bazende geç algılama yapabiliyor biraz, 10 saniye gibi. Şarjıda ortalama 5,6 ay kadar gidiyor gördüğüm kadarıyla. İşimi görüyor açıkçası.
    Peki dostum sence abus gibi markalarin alarmli disk kilidini almak mantikli mi? ben acikcasidisiaridan mudahale edip devre disi birakamayacaklari bir sey aradigim icin yoneldim bu akuye baglanan alarmlara
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alarm'ın hırsızlara karşı pek faydası olacağını sanmıyorum. Alarm bağırırken bile alarma aldırmadan alıp götürüyorlar zaten.
    Alarm sadece hırsız olmayan insanların motoru kurcalaması konusunda caydırıcı olabilir. Çoluk çocuk ya da yoldan gelen geçen ellemesin kurcalamasın diye normal dürüst insanları uzak tutmaya yarar, yani tamamen faydasız değil.
    Quantrell bunu beğendi.

Motosikleti
    Tenere700
    Peki dostum sence abus gibi markalarin alarmli disk kilidini almak mantikli mi? ben acikcasidisiaridan mudahale edip devre disi birakamayacaklari bir sey aradigim icin yoneldim bu akuye baglanan alarmlara
    Pilli alarmı koltuğun altına yapıştırdım, yani dışardan müdahale edip susturmaları o sırada pek mümkün değil bence. Abus veya başka kaliteli bir alarmlı disk kilidi takmak ta tabiki mantıklı, hatta ikisini beraber kullanman dahada mantıklı olur.

Gerisi hırsızın arsızlık derecesine kalmış, o kadar alarm ötmesine rağmen yine götürebilir, ucu çok açık bir konu.

Kapalı garajda durmasına ve kaskoya rağmen benim güvenlik önlemim şöyle;
    - U kilit
    - Zincir kilit
    - Disk kilidi
    - Alarm
    - Takip cihazı

Bunlara rağmen aklım kalıyor, biraz paranoyaklık var bende.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Pilli alarmı koltuğun altına yapıştırdım, yani dışardan müdahale edip susturmaları o sırada pek mümkün değil bence. Abus veya başka kaliteli bir alarmlı disk kilidi takmak ta tabiki mantıklı, hatta ikisini beraber kullanman dahada mantıklı olur.

Gerisi hırsızın arsızlık derecesine kalmış, o kadar alarm ötmesine rağmen yine götürebilir, ucu çok açık bir konu.

- U kilit
    - Zincir kilit
    - Disk kilidi
    - Alarm
    - Takip cihazı

Kasko eksik kalmış sanki.

Motosikleti
    Tenere700
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko eksik kalmış sanki.
    Kaskoda var, belirtmiştim mesajımda
    Cyan bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Kesinlikle SPY 1000. Fiyat performans oranına göre çok iyi, kurulumu da gayet kolay bir alarmdır. Start stop özelliği de mevcut.

Motosikleti
    Artık Yok...

- U kilit
    - Zincir kilit
    - Disk kilidi
    - Alarm
    - Takip cihazı

hırsız çoluk çocuk değilse profesyönelse zevk için motor çalmaz parça için çalar zevk için çalanların çoğu illa ki ve illaki yakalanır işte daha geçen aylarda İzmir’de çete çökertilmişti . Hırsız piyasa işi parçası para edicek motor çalar eğer özel sipariş almamışsa bugün piyasa işi motorlar da belli isim vermeyelim.. eskiden hysoung lardı sonrası cbr250 ler falan .. senin motor tenere 700 misal senin motoru çalsa parçalasa senin yakalama ihtimalin çok yüksek Türkiye de kaç tane tenere 700 varki kaza yapsın ıskartaya çıksın illaki biraz ilanları kovalarsan yakalarsın bir şeyler böyle geçmişte yakalayanlarda olmuştu.. Kısaca kimse göz göre göre lades demez .. Kısaca hırsızın mantığını anlarsan kolay kolay senin motoruna yönelmeyeceğini bilirsin .. 25 yıllık motorsiklet tecrübesine dayanarak diyorum.. çevremizde bir sürü arkadaşımızın yıllar içinde motoru çalındı bazıları bulundu bazıları bulunamadı .. Bazıları vardır ne zincir ne disk kilit alarm hiç bir şey takmaz arkadaş da transalp 700 var 2008 model kim çalıp ne yapıcak der kullanmaz hiç bir şey ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kaskoda var, belirtmiştim mesajımda
    Evet listeye göre yazmıştım ben, üstteki cümlede varmış, görmemişim.
    voodevil bunu beğendi.

Motosikleti
    Tenere700
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hırsız çoluk çocuk değilse profesyönelse zevk için motor çalmaz parça için çalar zevk için çalanların çoğu illa ki ve illaki yakalanır işte daha geçen aylarda İzmir’de çete çökertilmişti . Hırsız piyasa işi parçası para edicek motor çalar eğer özel sipariş almamışsa bugün piyasa işi motorlar da belli isim vermeyelim.. eskiden hysoung lardı sonrası cbr250 ler falan .. senin motor tenere 700 misal senin motoru çalsa parçalasa senin yakalama ihtimalin çok yüksek Türkiye de kaç tane tenere 700 varki kaza yapsın ıskartaya çıksın illaki biraz ilanları kovalarsan yakalarsın bir şeyler böyle geçmişte yakalayanlarda olmuştu.. Kısaca kimse göz göre göre lades demez .. Kısaca hırsızın mantığını anlarsan kolay kolay senin motoruna yönelmeyeceğini bilirsin .. 25 yıllık motorsiklet tecrübesine dayanarak diyorum.. çevremizde bir sürü arkadaşımızın yıllar içinde motoru çalındı bazıları bulundu bazıları bulunamadı .. Bazıları vardır ne zincir ne disk kilit alarm hiç bir şey takmaz arkadaş da transalp 700 var 2008 model kim çalıp ne yapıcak der kullanmaz hiç bir şey ..
    Dediklerinize kesinlikle katılıyorum, benim amacım elimden geldiğince önlemimi almak, mesela diyelim alarm çalmaya başladı gördük koşa koşa indik, ne yapabilirim açıkçası onuda bilmiyorum, pek bir iddiamda yok açıkçası beni sindirebilirler belki hiç bir şey yapamam. Belkide o kadar arsız değildir alarm kilit falan uğraşırken kaçar gider.

Polis'e zaten bu konularda güven yok, site olarak farklı bir mevzuyu kaç kez şikayet ettik fakat mahalleye uğradığını görmedim, motorum çalındı kaçıyorlar desem yine çok etkili olacaklarını düşünmüyorum.

Ama gelgelelim hiçbir önlem almadan da öylece bırakmak mantıklı değil.

Benimde asıl dikkat ettiğim bir başka şey eve dönerken arkamda veya etrafta değişik bir tip var mı, çok merkezi yerde oturmadığım için yabancı birisi peşimden gelip takip etse biraz anlaşılır. Bir keresinde öyle bir durum hissettim hiç eve girmeden devam ettim biraz dolandım, belki paranoya ama ülkemizin gerçekleri.

Bu arada bundan önce crf250Rally motorum vardı, kasko hariç bu alışkanlıklarım ordan geliyor, belki daha parçalanıp satılabilir bir modeldi kendisi.
    espresso bunu beğendi.

Hepinize degerli yorumlariniz icin tesekkurler oncelikle

Hali hazirda alarmsiz sekilde OnGuardin 8018L miydi neydi o modelini kullaniyorum zincir ve disk kilidi olarak ancak gun icerisinde 5-10 dakikaligina veya ise motosikletle gidildiginde kapiya biraktigimda insanlar oynatmasin, takibine almasin istiyorum.

Benzeri bir seyi yasadik en son evin onunden kenara cekmisler motoru gidon kilidi olmasina ragmen muhtemelen 3-5 kisi tutup suruklemisler kenara iyice duvar dibine koymuslar, hangi mantikla hangi yuzle arkadas? yanlis anlamayin da siz kimsiniz yani

Boyle durumlar icin daha cok istiyorum alarmi ki inip `birader hayirdir` moduna girebileyim.

Kilidim oldugu icin icine koyabielecegim akuye bagli bir sey sormustum uzaktan kumanda edebilecegim ancak onda da galiba sinirli model var piyasda
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hepinize degerli yorumlariniz icin tesekkurler oncelikle

Hali hazirda alarmsiz sekilde OnGuardin 8018L miydi neydi o modelini kullaniyorum zincir ve disk kilidi olarak ancak gun icerisinde 5-10 dakikaligina veya ise motosikletle gidildiginde kapiya biraktigimda insanlar oynatmasin, takibine almasin istiyorum.

Benzeri bir seyi yasadik en son evin onunden kenara cekmisler motoru gidon kilidi olmasina ragmen muhtemelen 3-5 kisi tutup suruklemisler kenara iyice duvar dibine koymuslar, hangi mantikla hangi yuzle arkadas? yanlis anlamayin da siz kimsiniz yani

Boyle durumlar icin daha cok istiyorum alarmi ki inip `birader hayirdir` moduna girebileyim.

Kilidim oldugu icin icine koyabielecegim akuye bagli bir sey sormustum uzaktan kumanda edebilecegim ancak onda da galiba sinirli model var piyasda
    Alarmlı disk kilidi alın, böyle durumlarda onun alarmı da yeterince caydırıcı olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)