Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dragstar 1100 servis

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XVS 1100 A
    Öncelikle herkese merhaba;
    Şuan dragstar 1100 kullanıyorum
    İlk japon,yüksek cc ve custom olan motorum Japon motorlardaki servis ağına dair bir bilgim yok.Superlight kullandığım zaman direk gidip veriyordum motoru ustaya bakıyordu istediğim her şeyi sorabiliyordum ancak yamaha biraz daha farklıymış randevulu falan çalışıyorlarmış daha kurumsallarmiş işte
    Benim yamaha servisini sürekli kullanan arkadaşlara bazı sorularım var

-Bu yağ sensörünü kontrol ettirmek için gittiğim zaman yağ sensörü hariç başka problemlerden bahsedebiliyormuyuz.
    Örneğin: Sele altından gelen ses ve gazı bir yerden sonra normalden daha hızlı açtığımda kayıştan gelen garip bir ses ve tıkırtı var.
    (Not: Ayrıca ilk kayışlı motorum pek bir bilgim yok kayışla alakalı mı bir problem var mı)
    Şimdi ben kayıştan gelen sesi kontrol ettiricem dedim kabul ettiler şöyle bir problem daha var arkadaki sert çantalar motorun çamurluğuna sabitlenmiş çıkmıyorlar
    Adamın kayışı kontrol etmesi için arka çamurluğu çıkartması gerekicek bunu kendisi yaparmı illa beni başka yerlere mi yollar

Forumda custom motordan anlayan insanlar kaldı mı ve varlar mı bilmiyorum ama onlara da sorayım ne yapmam gerekiyor hiç bir bilgim yok ve yardımınızı rica ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Toby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba;
    Şuan dragstar 1100 kullanıyorum
    İlk japon,yüksek cc ve custom olan motorum Japon motorlardaki servis ağına dair bir bilgim yok.Superlight kullandığım zaman direk gidip veriyordum motoru ustaya bakıyordu istediğim her şeyi sorabiliyordum ancak yamaha biraz daha farklıymış randevulu falan çalışıyorlarmış daha kurumsallarmiş işte
    Benim yamaha servisini sürekli kullanan arkadaşlara bazı sorularım var

-Bu yağ sensörünü kontrol ettirmek için gittiğim zaman yağ sensörü hariç başka problemlerden bahsedebiliyormuyuz.
    Örneğin: Sele altından gelen ses ve gazı bir yerden sonra normalden daha hızlı açtığımda kayıştan gelen garip bir ses ve tıkırtı var.
    (Not: Ayrıca ilk kayışlı motorum pek bir bilgim yok kayışla alakalı mı bir problem var mı)
    Şimdi ben kayıştan gelen sesi kontrol ettiricem dedim kabul ettiler şöyle bir problem daha var arkadaki sert çantalar motorun çamurluğuna sabitlenmiş çıkmıyorlar
    Adamın kayışı kontrol etmesi için arka çamurluğu çıkartması gerekicek bunu kendisi yaparmı illa beni başka yerlere mi yollar

Forumda custom motordan anlayan insanlar kaldı mı ve varlar mı bilmiyorum ama onlara da sorayım ne yapmam gerekiyor hiç bir bilgim yok ve yardımınızı rica ediyorum
    Benim Yamaha xmax'ı hep yamaha servislerini götürdüm. Büyük servislerde motorun yanında olma imkanı pek olmuyor, rahat bir ortamda çay kahve ile sizi oyalayıp servis tarafında kafalarına göre yapıyorlar.
    Son 3 yıldır falan benim motoru kızıltoprak'taki Ersoy Moto yamaha servisine götürüyorum. orası da yetkili servis ama diğerleri gibi motor satışı falan yok çok büyük bir yer değil, motor yapılırken yanında durup ustaya şu da vardı buradan ses geliyordu falan deyince yapıyor. Diğer servislere göre daha iyi geldiği için nasıl olsa yetkili servis parası vericem bari yapılan iş içime sinsin deyip hep buraya götürüyorum motoru. ama önceden randevu alıp gitmek lazım yoksa özellikle yazın sezonda hep dolu oluyor servisler.
    Toby bunu beğendi.

Motosikleti
    XVS 1100 A
    Teşekkür ediyorum hocam yağ sensörünü halledince dediğiniz yerede ayrıyetten gitmeye çalışıcam
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler