Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardımınıza ihtiyacım var dostlarim

Motovento
    REKLAM ALANI
    yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Merhaba
    Yaklaşık 34.000 km oldu RTR 180 ile birlikteliğimiz,şehir dışına çıkmak yoruyor artık.
    Geçen gün bir hata yaparak CB650R kullandım ve ihtiyacimin istegimin bu olduğuna karar verdim.
    Eşim ile uzun araştırmalar sonucunda iki model de karar kıldık,hatta motosikletleri bulduk denedik isindik.
    Xj6 diversion f ve cbf1000FA
    Fakat kararsıziz arada maddi olarak 30.000tl fiyat farkı var,CBF çok dolu çok rahat ama ağır ve çok güçlü
    36 yaşındayım elimin ayarı iyidir çocukluğumdan beri motosiklet kullanıyorum fakat bu konuda
    Sizlerin tecrübelerine ihtiyacım var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    cb650R alın bence

Motosikleti
    Artık yok
    Zamanında Xj6 ve cb650r kullanan birisi olarak, önerimi cb650r olarak verebilirim. Daha az bakım ve yürütme maliyeti ile zaten avantajlı. Bana göre de daha sakin ve rahat bir aletti. Mutlaka ikisini de sürüp avantajları ve dezavantajlarına bakıp kararı siz verin.
    Cbf konusunda bir şey diyemem.

Motosikleti
    Biz tur için düşünüyoruz yani CB650 bizim kullanım amacımıza hitap etmiyor
    Ayrıca 130 civarı bir bütçem var

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şehir dışına seyahat için daha kuvvetli bir makine arıyorsanız evet Cb650R kuvvetlidir ama naked olduğundan uzun yolda sizi dayak yemişe çevirir. Xj6 Diversion F karenajlı olup yapısı gereği bence uzun yolda size daha büyük konfor sağlayacaktır. Diversion F daha kuvvetsizdir ama Rtr 180 sonrası size uçak kullanıyormuş mutluluğu verecektir. Buarada eski üyelerden Ezio41, Diversion F kullanıyordu ve 4 silindirliler arasında en az yakan motosikletlerden biri olduğunu anlatıyordu. Grup gezilerimizde Mt25'ten daha az yaktığını hatırlıyorum. Cbf 1000 Fa ise bambaşka bir motor ve bence muhteşem.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet FA muhteşemdi çok şık ve oturaklı
    Ağırlığı ve gücü biraz ürküttü sadece kombine ABS ile de çok güvenli geldi
    Xj6 da çok temiz di km leri yakındı ama xj6 ya daha iyi bakmışlar,benim motorun 4 silindirlisi gibi ☺️

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    cbf 1000 alıp bence motosiklet alım satım işini bir daha düşünmeyin gücü sizi korkutmasın uzun yolda orta devirde seyir hızı çok stabil olacak ve hiç yorulmayacaksınız yakıt olarak ta 650 1000 arasında pek fark olmayacak keyifli yolculuklar yapacaksınız

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 1000 alıp bence motosiklet alım satım işini bir daha düşünmeyin gücü sizi korkutmasın uzun yolda orta devirde seyir hızı çok stabil olacak ve hiç yorulmayacaksınız yakıt olarak ta 650 1000 arasında pek fark olmayacak keyifli yolculuklar yapacaksınız
    Evet ilginç bir sikilde aradaki 40 kg farkı sadece iterken hissettim manevrası çok daha iyiydi xj6 dan. 110 bin nakdim var motorumu henüz satamadim 30 bin kredi çekeceğim malumunuz piyasa belli belki birdaha alamayacağım bu fiyatlara
    Neredeyse R25 fiyatı

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    CBF1000. Kıyaslamaya gerek yok. Seyahat ve gezi için ise daha fazla düşünmeyin

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    fiyat olarak tam emin değilim ama versys 650 olmazmı acaba.fiyatta kurtarırsa mantıklı olur artçılı uzun yol vs.alternatif nc750n ve x modeli de olur.cbf1000 tabi bu seçeneklerden ama benzin masrafınıda hesaba katın.cbf yakıtta şu dönemde üzebilir.suzuki vstrom 650 modelinede bakın derim.

Motosikleti
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat olarak tam emin değilim ama versys 650 olmazmı acaba.fiyatta kurtarırsa mantıklı olur artçılı uzun yol vs.alternatif nc750n ve x modeli de olur.cbf1000 tabi bu seçeneklerden ama benzin masrafınıda hesaba katın.cbf yakıtta şu dönemde üzebilir.suzuki vstrom 650 modelinede bakın derim.
    Kawasaki den servis konusunda cekinceliyim
    Yakıt konusunda haklısınız jx6 bin secenek olmasının en büyük nedeniydi yakit

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 1000 yakıt olarak üzmez emin olun bende 660 tenere arkadaşımda crf 1000 l afrika karadeniz den azerbeycan yaptık her seferinde benden az yaktı şimdi bende afrika aldım 650 cc her motosikletten az yakıyor nc hariç ona da kullandım hem 700 hem 750 evet az yakar iyi kaçar ama takoz gibi motosiklet yakıt deposu arka koltuğun altında orta segmentte vstorm tenere versys nc diye sıralama gider
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Ikisini de cevremden kisa sureli olsa da kullandim.

XJ6 surus hissi cok guzel bir motosiklet. Ancak daha cok kisa mesafelerde eglenceli bence.

CBF1000FA ise cok cok daha guzel bir motosiklet. Sirf iyice eskimesin diye alinip saklanabilir. Kullanimi da cok rahat, agirligini hissettirmez. 30km uzeri her yol icin CBF 1000 oneririm acik ara.

Motosikleti
    Dostlarım yardımlarınız için çok teşekkür ederim
    CBF1000FA motosikletimi dün almış bulunmaktayım 2011 model 100k km de ufak tefek eksikleri ile görece makul bir fiyata aldım

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    Hayırlı olsun bir fotoğraf gelmez mi

Motosikleti
    Alıntı ChopperZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bir fotoğraf gelmez mi
    Gelsin tabi ama şuan çektiğim tek fotoğraf bu

espresso bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Güle güle bin..Güzel ve en doğru tercih...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    35bin km XJ6F kullanan birisi olarak, doğru yapmış olduğunu söyleyebilirim.
    Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim darısı gönlünde yatanların başına

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)