Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman Önerisi 2022

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar , biliyorum bu konudan milyarlarcası açıldı. Ancak bildiğiniz üzere döviz kurlarındaki sürekli artış önceki konuları işlevsiz kıldı . Örnek vermek gerekirse 5000TL bütçe için açılan başlıklara bakıyorum, o zamanın 5000TL si daha değerli olduğundan orda önerilen ürünler 5000TL'nin çok üstünde kalıyor. Neyse konuya gelecek olursak yaklaşık 5000TL bütçeye hangi ekipmanları önerirsiniz? ( Kask-pantolon-ceket-ayakkabı olmak üzere) Sadece 2 kriterim var:
    - Pantolonun mümkünse kot görünümlü olması
    - Ekipmanların genel olarak siyah ağılıklı olmaması (görünürlük ve sıcaklık bakımından)

Şimdiden fikir öneren , ekipman araştıran herkese teşekkür ederim.

( Son olarak bulunduğum bölgede ekipman satan bir yer olmadığı için önden deneme imkanım yok. Bir ihtimal Ankara'ya otobüsle gidebilirim lakin otobüs fiyatlarından ötürü gidip sadece deneyip geri gelmek tabiri caizse koyar. Piyasa fiyatlarına yakın, kazık yemeyeceğim güvenilir bir mağaza var mı bildiğiniz?

Eğer '' internetten her türlü ucuza gelir'' diyorsanız kask için kıyaslayabileceğim sadece arkadaşımın LS2 FF353'ü (L beden) var, diğer kaskların bedenleri bu kaska ne kadar benziyor yada kıyaslanması mantıklı mı? Kafamın ölçüsü 61 cm ve ls2'ye sığmıyor )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Motosiklet ekipman konusunda internetin avantajlı olduğu çok az ürün var.
    Artık mağazalar akıllanmış, trendyol hepsiburada vb sitelerin kestiği komisyonları hem sanal mağazada hem reel mağazada fiyata ekliyorlar
    Internette sanal pazarlarda trendyolda %13, hepsiburada'da %18, gittigidiyor %15 komisyon alınıyor

Kabaca şöyle diyeyim, bir mağazaya gidip çingene pazarlığı yaparak %20 minimum iskonto isteyin,
    Bazı yerler yapmayabilir ancak denemekte fayda vardır. Ha dersiniz ben bu %20 komisyonu kredi kartını vereceği puan/mil tarzı bir şeyler çıkartırım, komisyonsuz taksit yaparım, beğenmezsem iade ederim vb hesabı size kalmış.

1 ay önce yiba çarşısı, mototan ve honda tansoy'u gezdim.
    Yalnız ama yalnız honda tansoy'da geçen seneye ait fiyat etiketine sahip ürünler gördüm.

Bedenler markadan markaya cidden değişiyor.
    Normalde 3xl giyiyorum, bir markada 7xl denedik olmadı
    Başka bir markada da 4xl sanki üstüme göre üretilmiş gibiydi
    En son alpinestar 3xl yazlık wake air modelini aldım,
    Honda tansoy'dan 2021. 6.ayda güncellenmişti en son üstündeki etiket ve yine o eski fiyattan satış yaptılar

Bana da 5-6 bin bütçede görüş açısı geniş spor kask lazım.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da 5-6 bin bütçede görüş açısı geniş spor kask lazım.
    K6, rpha 11 veya exo r1 air. Ben k6 kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:58 ----------

Alıntı TNtflich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , biliyorum bu konudan milyarlarcası açıldı. Ancak bildiğiniz üzere döviz kurlarındaki sürekli artış önceki konuları işlevsiz kıldı . Örnek vermek gerekirse 5000TL bütçe için açılan başlıklara bakıyorum, o zamanın 5000TL si daha değerli olduğundan orda önerilen ürünler 5000TL'nin çok üstünde kalıyor. Neyse konuya gelecek olursak yaklaşık 5000TL bütçeye hangi ekipmanları önerirsiniz? ( Kask-pantolon-ceket-ayakkabı olmak üzere) Sadece 2 kriterim var:
    - Pantolonun mümkünse kot görünümlü olması
    - Ekipmanların genel olarak siyah ağılıklı olmaması (görünürlük ve sıcaklık bakımından)

Şimdiden fikir öneren , ekipman araştıran herkese teşekkür ederim.

( Son olarak bulunduğum bölgede ekipman satan bir yer olmadığı için önden deneme imkanım yok. Bir ihtimal Ankara'ya otobüsle gidebilirim lakin otobüs fiyatlarından ötürü gidip sadece deneyip geri gelmek tabiri caizse koyar. Piyasa fiyatlarına yakın, kazık yemeyeceğim güvenilir bir mağaza var mı bildiğiniz?

Eğer '' internetten her türlü ucuza gelir'' diyorsanız kask için kıyaslayabileceğim sadece arkadaşımın LS2 FF353'ü (L beden) var, diğer kaskların bedenleri bu kaska ne kadar benziyor yada kıyaslanması mantıklı mı? Kafamın ölçüsü 61 cm ve ls2'ye sığmıyor )
    Bütçeniz 5bin ise kaskinizi sifir 2500-3000 arasina almanizi tavsiye ederim. Pantolon ve ceketi temiz ikinci el kovalayabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:00 ----------

Nexx Sx.100 Superspeed Beyaz Kask 3.101,00 TL yerine 2.790,90 TL
    https://paylaskazan.n11.com/n11mgm-25HHPOTG5O

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:58 ----------

Bütçeniz 5bin ise kaskinizi sifir 2500-3000 arasina almanizi tavsiye ederim. Pantolon ve ceketi temiz ikinci el kovalayabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:00 ----------

Nexx Sx.100'le ilgili daha önceki konularda çok ses aldığını , o paraya daha iyisinin bulunduğunu söylemişlerdi. Malzemesinim kalitesiz olduğundan da dert yanan olmuştu.
    O yüzden kararsızım açıkçası.
    Bahsi geçen konu:http://www.motosiklet.net/forum/moto...celeriniz.html

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

K6’lar 10 bin lirayı görmüş.

[/COLOR]Nexx Sx.100 Superspeed Beyaz Kask 3.101,00 TL yerine 2.790,90 TL
    https://paylaskazan.n11.com/n11mgm-25HHPOTG5O[/QUOTE]

Hepsiburada'da bir satıcı aynı ürünü 1800TL'ye satıyor. Satıcıya üretim yılını sorduğumda 2022 dedi ancak ürün sayfasında sorduğum soru gözükmüyor.( profilime gelen bildirimden okudum, normalde ürünün sayfasında da gözükmesi gerekirdi.) İlan mı bozuk yoksa başka bir gariplik mi var? Piyasa fiyatının bu kadar altına satılması beni endişelendirdi açıkcası... Sizce risk alıp ürünü sipariş etmeli miyim? Normalde 14 gün içinde iade etme hakkım var ancak satıcı sıkıntı çıkarır mı?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    https://urun.n11.com/kask/kyt-tt-cou...lux-P525737400
    bende hem yedek hem kısa mesafe 2. kask olsun diye bunu aldım.şekli şemali yerinde güzel ama sadece şekilden ibaret rpha11 kullanıcısıyım dedim ne kadar fark olabilir ki '4 sene olacak kullandığım' aralarında bir 10 kat falan fark varmış.kalite ses hafiflik havalandırma vs vs vs.hem sevdim hem sevmedim.2.kask olarak sevdim işime çok yaricak ama 4 sene olmuş kaskım 6 yıldan sonra emekli etmeyi düşünüyorum 2 sene sonra tekrardan ana kask almak durumundayım.demek istediğim üst düzey kasklardan kullanıyorsanız bir daha düşük seviye kasklardan hayatta kullanamazsınız.artık üzerine neyse ekleyip 1 kerede alın pişman olmayın dolar euro gidiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)