Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nexx Sx 100 düşünceleriniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Sevgili arkadaşlar merhaba, Honda Forza 250 kullanıcısıyım, fiyat uygunluğu, rengi, fiziki yapısı hoşuma gittiği gerekçesiyle bu kaskı alma arefesindeyim, doğru bir karar mı veriyorum yoksa bu fiyat civarında başka bir kask öneriniz olurmuydu ? cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler, ürün şudur:

https://www.motosikletaksesuarlari.com/NEXX-SX-100-SUPERSPEED-MAT-MAVI-KIRMIZI-KASK_44060.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750X
    ben 1 yıldır kullanıyorum hava girişleri yalandan konmuş açık kapalı hiçbir şey fark etmiyor, gürültülü bir kask.. önermiyorum. o fiyata daha iyi kasklar var bence.. mt revenge ya da nolan n87 alınabilir bin tl bandında..

ek olarak çene pedi çıkarılıp takılabilir bir yapıda dibinde dişleri var takmak için ancak kaskı takarken yerinden çıkabiliyor ve uğraştırıyor tekrar yerine takması.. durumum olsa değiştirirdim ömrünün bitmesini beklemeden..
    MR.BERK bunu beğendi.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Tavsiye etmem, çok rüzgar sesi alıyor. Sakın alma, ben pişman oldum sende olursun...
    MR.BERK bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir yıldır kullanıyorum.
    Vizörü açarsanız bir miktar gürültü oluyor.
    Vizör kapalıyken ben rahatsızlık duymuyorum.
    Kaskın hafifliğini ve yumurta şeklinde olduğundan, kafayı sağa sola çevirince birden rüzgar şemsiyesi etkisi yapmamasını seviyorum.

Benim havalandırma çalışıyor.
    Kışın açarsam soğuk geliyor. Yazın idare ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yıldır kullanıyorum.
    Vizörü açarsanız bir miktar gürültü oluyor.
    Vizör kapalıyken ben rahatsızlık duymuyorum.
    Kaskın hafifliğini ve yumurta şeklinde olduğundan, kafayı sağa sola çevirince birden rüzgar şemsiyesi etkisi yapmamasını seviyorum.

Benim havalandırma çalışıyor.
    Kışın açarsam soğuk geliyor. Yazın idare ediyor.

Yukarıda yazdıklarımı dikkate almayınız lütfen.

Ben SX 10 olarak okumuşum bir an, ki SX10 kullanıyorum.

Halbuki siz SX 100 ile ilgili sormuşsunuz.
    MR.BERK bunu beğendi.

Kask naked motorlar ve 250cc üstü için pek uygun değil. Rüzgar aldığında boynunuzu rahatsız edecek derecede yalpalıyo. Ayrıca 9 aydır kullanıyorum ve bazı yerlerinden içeri hava almaya başladı, malzeme kalitesi dayanıksız diyebilirim. Havalandırma kanalları açık ve kapalı pek farketmiyo her türlü içeri hava alıyo, bu da soğuk havalarda büyük bi problem. Ağırlığı da 1550 gram ve bunu hissettiriyo, çok konforlu olduğunu söyleyemem. Genel olarak 250cc altı veya rüzgar almayan motorlar için daha uygun bi kask bence. Çok memnun kaldığımı söyleyemiycem, mecburiyetten ömrünü tamamlayana kadar kullanıyorum çünkü.

Eğer başka alternatifiniz yoksa forza 250 ile idare edecek düzeyde uyum sağlayabilir diye düşünüyorum.
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Herkeze teşekkürler @foxtrot arkadaşımın bahsettiği modelleri bir inceleyim.
    foxtrot bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kabuto modellerine de bakın.
    MR.BERK bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Sitede kask ile ilgili hiç yorum, detay da yok..
    1150TL bandında bir ürün ama o fiyata çook daha iyileri var.
    Naked motorda hangi kaskı almalıyım? Diye bir başlık vardı. Orada geniş bir tavsiye listesi mevcut.
    İxs markasına da göz😋 atınız bu arada..
    MR.BERK bunu beğendi.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    İki senedir Nexx Sx 100 kullanıyorum.Çok memnunum.

Bazı günler 10 saat kullandığım oldu. Hiç bir baş veya boyun ağrısı hissetmedim.

Rüzgar sesi konusunda bir değerlendirme yapamam. Genellikle kulak tıkacı kullanıyorum.

Kaskı balaklavasız hiç takmadığım için iç pedi hala tertemiz. Ve kafama hala tam oturuyor. Hiç bollaşma oluşmadı.

Başka marka kask henüz kullanmadığım için kıyaslama yapamam. Bunu da dikkate alın.
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabuto modellerine de bakın.
    kabutoların bizzat satıcısı bir arkadaş grüültülü kasklardır ancak korumaları iyidir demişti.. gürültü en büyük problemse direkt schubert kasklar en sessizleri diye biliyorum ancak fiyat skalası olarak çok üstteler..
    MR.BERK bunu beğendi.

Ben mt 25 ile kullandım morosikleti sattım güzel bir kask idi hala duruyor amcaoğluna verdim o da memnun kaldı güneş vizörü interkom falan da vardı yalıtımı orta çok yermeye gerek yok uygun ise alınabilir ncap tan 2 yıldız almış
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Bu fiyat bandında olup Fiberglass olan şu model dikkatimi çekti, sanırım çok daha iyi bir seçim ?

https://www.motomax.com.tr/held-brave-2-fiber-kapali-kask-8377

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MR.BERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fiyat bandında olup Fiberglass olan şu model dikkatimi çekti, sanırım çok daha iyi bir seçim ?

https://www.motomax.com.tr/held-brave-2-fiber-kapali-kask-8377
    Hocam bu kaskın üretim tarihi eskiydi diye hatırlıyorum. Fiber kasklarda o üretim tarihine daha bir dikkat etmeliyiz.
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu kaskın üretim tarihi eskiydi diye hatırlıyorum. Fiber kasklarda o üretim tarihine daha bir dikkat etmeliyiz.
    Bu da mı gol değil Peki bunun için düşünceniz nedir:

https://urun.n11.com/kask/hjc-fg17-talos-mc2sf-motosiklet-kaski-P400445992?Beden=M&gclid=CjwKCAiAsIDxBRAsEiwAV76N8 zk5IYWZj5Q-jGpQ57lfVVuCk6Eu-yox9YjWBQ81xuwKgNo2jsmcihoCDrMQAvD_BwE&gclsrc=aw.d s

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MR.BERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da mı gol değil Peki bunun için düşünceniz nedir:

https://urun.n11.com/kask/hjc-fg17-talos-mc2sf-motosiklet-kaski-P400445992?Beden=M&gclid=CjwKCAiAsIDxBRAsEiwAV76N8 zk5IYWZj5Q-jGpQ57lfVVuCk6Eu-yox9YjWBQ81xuwKgNo2jsmcihoCDrMQAvD_BwE&gclsrc=aw.d s
    Hocam seni hiç yanıltmayayım, tanıdığım bildiğim bir kask değil. Buarada denemeden de almamanızı tavsiye ederim. Misal eski kaskım Caberg'de L beden kask içinde kafam sağa sola rahatlıkla dönüyordu, kask belli ki bana boldu. Şu an kullandığım Kabuto'da L beden kaska kafam ancak giriyor.
    MR.BERK bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler