Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Forza 250 liler 170 bin TL yazanlar var

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Merhaba arkadaşlar bayide motor yok bayi fiyatı 105 bin ₺ sitelerde 150-170 yazanlar var 2 sene önce bu motor 35-40 bandındaydı motoru değiştireyim diyorum ama bu fiyatlarla imkansız bayide yok çekiyor nasıl olacak böyle bayiler neden böyle yapıyor anlamıyorum zam gelecek diye mi tutuyorlar ellerinde satmıyorlar mı ?

Edit: Başlığı hatalı yazmışım edit' liyemedim kusura bakmayın,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    "Biraz daha koy YBR al" sözü artık yerini "Biraz daha koy 2 silindir/4 silindir/600cc/750cc al" gibi güncellenmelidir.

Birkaç sene eski 600cc+ modeller ile sıfır 250cc/400cc hemen hemen aynı fiyatlara geldi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Xmax motorumu satmak icin ilana koymuştum,

Ortalama piyasa anlaminda insani bir fiyat belirleyip ilani oluşturdum.

O yillarda xmax bu kadar populer degildi ve ilan sayisi azdi.

Ayni model yili yakin km deki 3,4 ilan sahibi beni aradi,

Diyalog şu şekilde,

Merhaba hocam,siz neden ucuza veriyorsunuz,hem motorunuz benim motorumdan daha az km de

Bir digeri,Bilader piyasayi düşürüyorsun

Bir başkasi,Başkan bu fiyati arttirmazsan motorunda sorun oldugu anlasilir gibi gibi.

Sonuç ne oldu?

Ben 1 hafta da sattim,o dalyapraklarin motorlari sezon bitene kadar ilandaydi.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alan enayi var ki yazıyorlar demek ki. Bir de bayilerde ne hikmetse, her bayinin cok yakınının sattıgı 50-60 km de plakalı sıfır ayarında ve aksesuarlı motorlar var. bunlar normal sıfır km fiyatının en az %15 daha fazlasına satılıyor.

Motosikleti
    ......
    Üç çeşit ilan başliğindan uzak durmak lazim.

Kupon araç
    Tok saticiyim
    Aciliyeti yok(olurda bir keklik denk gelirse satarim)
    tommygun ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    maalesef cok üzülerek soylüyorum ki biz toplum olarak ahlaki değerler acısından yerlerde bir ülkeyiz. İnsanımız fırsatçı , kurnaz. Bu insanlardan bu forumda da çok var. Serbest piyasa adı altında insanları sömürmek ticaret değildir. Motosiklet temel yaşam gerekliliği değil belki de ama alım gücünün bu denli düştüğü güzide ülkemizde bizim insanımız da az değil. Bende var forza 250 kasım ayında 5500 km de 2020 model 57 bin tl ye aldım şimdi sitede şu anki km ye denk motosikletlere 110 120 yazıyorlar inanamıyorum. Bunu ilk kim başlatıyor ve ilk kim satın alıyor onu da bilmiyorum. Bayiler zaten stokçu. Belki de herkes haklı bilemiyorum . mecbur değilseniz gerçekten almayın. Ben mesela şimdi değiştireyim desem almak istediğim motorun sıfırı aralık ayında 60 bin tl iken şimdi sıfırına 130 bin tl yazıyorlar markası da vstrom 250. 4tekerli araç satışları %21 azalmış. Geçen konustugum bir galerici şu an ne alıyoruz ne satıyoruz dedi. Gelen mültecisi ukraynalısı da satın alacak yani talep artacak ama arz sabit veya azalacak boylece bu fiyatlar daha da artacak. yazılacak o kadar çok şey var ki. Neyse en iyisi Nazım ın şu şiiriyle özet geçmek en doğrusu galiba :
    Açsak, Yorgunsak, Alkan İçindeysek Eğer
    ve Hâlâ Şarabımızı Vermek İçin Üzüm Gibi Eziliyorsak
    kabahat Senin,
    Demeğe De Dilim Varmıyor Ama
    kabahatın Çoğu Senin, Canım Kardeşim
    Esen kalın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2022 model cantali 124 125 e var.100 km 350 km de falan.

Su ornekleri verirken illa en fantastik.olani referans almasak ?

Haa bunlar cok mu uygun ,degil.

O zaman napiyoruz ? Bir bayiiye gidip kapora falan yatirip 5 ay sonra gelecek motoru bekliyoruz.

Su an bayide varsa zaten sorun yok,105.000 tl bedava..forza 250 skuterin krali cunku

Motosikleti
    ......
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2022 model cantali 124 125 e var.100 km 350 km de falan.

Su ornekleri verirken illa en fantastik.olani referans almasak ?

Haa bunlar cok mu uygun ,degil.

O zaman napiyoruz ? Bir bayiiye gidip kapora falan yatirip 5 ay sonra gelecek motoru bekliyoruz.

Su an bayide varsa zaten sorun yok,105.000 tl bedava..forza 250 skuterin krali cunku
    130km/h zor çikiyor,105 bin degil 75 bin bile vermem.

Gider daelim S3 advance alirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130km/h zor çikiyor,105 bin degil 75 bin bile vermem.

Gider daelim S3 advance alirim.
    Hic bilgim yok ama Forza 250 daelim s3 u top gibi sektirir dizinde,bence.

Levent,bak forza250 diyirum yaa,hersey hiz mi yani ?

Motosikleti
    ......

Kirwe,herşey hiz değil ama otobanda sollamada 120 km/h ile giden otobusu gecmek icinde atak lazım.

Youtube de bir video vardi,eleman forzayla otobusu sollayana kadar sol şerit tren oldu
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kirwe,herşey hiz değil ama otobanda sollamada 120 km/h ile giden otobusu gecmek icinde atak lazım.

Youtube de bir video vardi,eleman forzayla otobusu sollayana kadar sol şerit tren oldu
    Yav leventcim,ancak 10 15 kmh daha hizli gidebileceksen neden otobusu solliyorsun ?

Adam mis gibi ruzgarini kesmis takil arkasina..hem ruzgar yemezssi hem de yakit 0.5 lt ye kadar fark edebilir.

Bu insanlar hic isi bilmiyor yavv

Motosikleti
    ......
    Yav leventcim,ancak 10 15 kmh daha hizli gidebileceksen neden otobusu solliyorsun ?

Adam mis gibi ruzgarini kesmis takil arkasina..hem ruzgar yemezssi hem de yakit 0.5 lt ye kadar fark edebilir.

Bu insanlar hic isi bilmiyor yavv
    Otobusun arkasinda gitme kanki

Ruzgarina kapilirsan dengeni bozarsin.

Kapilma arkamda ruzgarima..
    Yollar uzun bu yokuşta..
    Gelirsen gel ekime kadar..
    Gelmezsen gelme o kadar..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Rahatlık olarak Forza iyi olabilir. Sele altı bagajı xmax ile aynı, ama ön tarafta soldaki bagajına bira şişesi koyma yeri yapmışlar kocaman torpido gözü gibi ama iki şişe bira sığar. xmax'ın öndeki torpidolarına telefon zor sığıyor.

xmax'dan sonra düşüneceğim motorlardan biri. forza 750 de güzel ama zincirli, o para elme geçse tmax alır geçerim, skuterin kralı tmax.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahatlık olarak Forza iyi olabilir. Sele altı bagajı xmax ile aynı, ama ön tarafta soldaki bagajına bira şişesi koyma yeri yapmışlar kocaman torpido gözü gibi ama iki şişe bira sığar. xmax'ın öndeki torpidolarına telefon zor sığıyor.

xmax'dan sonra düşüneceğim motorlardan biri. forza 750 de güzel ama zincirli, o para elme geçse tmax alır geçerim, skuterin kralı tmax.
    O para eline gectiginde 305.000 tl(2021 model) verecegini sanmiyorum.

"Oo abi motoru yenilemisin,hayirli olsun.xmax kac bu ? 400 mu ?"

şu soru can yakar..tamam guzel skuter,tasarim falan hos.ama skuter iste.

X adv oyle degil ama :p

Motosikleti
    Artık Yok...
    Kimseye hakaret etmeye gerek yok enayi falan o enayi dediğiniz adamlar 150-160 o motoru aldımı Eylül ekim de motorun liste fiyatı 130-140 oldumu gene sıfırı bayide olmadımı dışardan sıfırını satan 180-200 satıcak o zaman da o motoru 150 -160 alan adam dönüp kim enayiymiş der…

Motor piyasası hakkında görüşlerimi geçen bir konuda yazdım bunlar o konunun yansıması bir yıla bulmaz göreceksiniz piyasa işi çok tutan ufak hacim motorlar piyasadaki pek çok yüksek hacim motoru fiyat olarak ezip geçicek .. dediğime şu an için örnek veriyim şu anda çok rahat R25 olan biri üstüne para bile koymadan 2005-2006 cbr600rr alabilir .. çok değil bir sene sonra bir R25 satan çok rahat 2013-2014 cbr600rr alabilecek …

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseye hakaret etmeye gerek yok enayi falan o enayi dediğiniz adamlar 150-160 o motoru aldımı Eylül ekim de motorun liste fiyatı 130-140 oldumu gene sıfırı bayide olmadımı dışardan sıfırını satan 180-200 satıcak o zaman da o motoru 150 -160 alan adam dönüp kim enayiymiş der…

Motor piyasası hakkında görüşlerimi geçen bir konuda yazdım bunlar o konunun yansıması bir yıla bulmaz göreceksiniz piyasa işi çok tutan ufak hacim motorlar piyasadaki pek çok yüksek hacim motoru fiyat olarak ezip geçicek .. dediğime şu an için örnek veriyim şu anda çok rahat R25 olan biri üstüne para bile koymadan 2005-2006 cbr600rr alabilir .. çok değil bir sene sonra bir R25 satan çok rahat 2013-2014 cbr600rr alabilecek …
    R25 sifir : 105.000
    2013-2014 kasasiz 600rr : 190.000 demisler,hadi pazarlik vs 170.000 olsun.

Nasip olacak simdi ?

R25 ine 150.000 tl deger biçen ust duzey gerizekali arkadaslari dikkate almiyoruz degil mi ?

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    R25 60k TL dahi edecek bir motosiklet değil.

Dominarlar 92k TL olmuş, onlar da o fiyatlar etmez.

Tracer 7 214k TL, seviyoruz ama aptal değiliz.

En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur. Bu sözün değerli olduğu dönemleri yaşıyoruz artık.

Nasip, nasipten öte köy yok tamam ama köy diye de birşey kalmamışa benziyor bu iş. Hak getire.
    levend84 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    O para eline gectiginde 305.000 tl(2021 model) verecegini sanmiyorum.

"Oo abi motoru yenilemisin,hayirli olsun.xmax kac bu ? 400 mu ?"

şu soru can yakar..tamam guzel skuter,tasarim falan hos.ama skuter iste.

X adv oyle degil ama :p
    x-adv çok güzel ama bana gre fazla genç motoru. onun hakkını verebilmem için 20 yaş daha genç olmam lazımdı. 50 yaşından sonra anca Tmax gider bana. o param olsa kim ne der bakmazdım zaten o param yok. x adv de forza 750 gibi zincirli hem, nerde kaldı skuter rahatlığı, zincir mi temizliycem, ellerimi mi yağliycam bu yaştan sonra. Bu yüzden tmax diyorum. Yoksa forza da güzel alet, xadv de güzel alet.
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    x-adv çok güzel ama bana gre fazla genç motoru. onun hakkını verebilmem için 20 yaş daha genç olmam lazımdı. 50 yaşından sonra anca Tmax gider bana. o param olsa kim ne der bakmazdım zaten o param yok. x adv de forza 750 gibi zincirli hem, nerde kaldı skuter rahatlığı, zincir mi temizliycem, ellerimi mi yağliycam bu yaştan sonra. Bu yüzden tmax diyorum. Yoksa forza da güzel alet, xadv de güzel alet.
    Abi Tmax de ayı gibi gidiyor, bilgin olsun tam senlik. Gazı açtın mı arkaya yapıştırıyor.
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zincir temizligi gibisi yok,tam bir terapi.
    Hele hele yeni yontemimmle tam bir zevk.iyiki motorum zincirli.

Biraz ruzgar korumasi biraz bagaj problem.Ama ustun dct, olmez ve super az yakan cok kacan(t max e gore) motoruylaaaa..neyse sen parayi ayarla bu konulari tartisiriz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)