Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Polisin dur ihtarına uymama cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu ceza az olmuş. Kesinlikle en az 5.000 TL olmalıydı. Polisten kaçmanın savunması, izahı olmaz. Bu sebeple sen herkese anlamıyorsun etmiyorsun vs desen de boş.

Bundan sonra kurallara uymanı rica ediyorum senden..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Alıntı Mortalxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün öğlen saatlerinde kaskım ve motorun ruhsatı yanımda olmadığı için yolda yunus polisin beni görüp durdurmaya çalışması üzerine arabaların kenarından kaçtım plakam açık ceza keseceği aşikardı fakat gelen ceza miktarı 2440 tl bu haysiyetsiz neye göre bu cezayı kesti adam mı öldürdüm hırsızlıkmı yaptım sanki internette yazan tutar 250 tl neye göre bu cezayı kesiyor üstüne sürmedim birşey yapmadım yardımcı olabilecek varmı ??
    Yazdığın kelimelere dikkat et,utanmadan gelip konu açmışsın.Neden kaçıyorsun? Ne taşıyorsun? Kimsin? Mermur arkadaş az bile yapmış sana

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Bence kanuna göre para cezası yazılmamalı direk vur emri olmalı

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Login olmadan şöyle bi konulara bakıp çıkacaktım ama yazmak için login olmak zorunda kaldım. Bana kaybettirdiğin zaman ne olacak? Senn yüzünden siteye giriş yaptım. Hadi onu geç.

Ben efendi gibi giderken senin gibi kaçan adamlar yüzünden polis bana ileride daha sert davranabilir. Onun hesabını nasıl verecen?

Yanlışsın dostum. Çok kişinin kul hakkına giriyorsun dikkat et.

Yukarıda yazdıklarımı iyi oku, birşey diyeceksen saldırmadan, akıllıca cevap ver.
    Bisnev99 bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bunca yıllık anarşistim, ehliyet, kask, ruhsat vb. gibi saçma nedenden polisten kaçmak benim de aklımdan geçmez. Ehliyet'den çok daha vahim durumlarda trafik çevirmesinde polis durdurduğunda memur bey buyrum ehliyetim, ama sanırım beni alacaksınız, buyrun gidelim demişliğim çoktur.
    SuleymanE ve GoGi bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Konuyu açan arkadaşımız muhtemelen cezayı öğrenir öğrenmez sıcağı sıcağına o heyecanla konuyu açtı. Bu tip duygu yoğun durumlarda bazen insan kalemine, diline, klavyesine hakim olamıyor. Ondan sonra da sağlı sollu hepimiz adama girip linç etmişiz. Burada biz bizeyiz Cimer vs gerek yok ağalar.
    birbilent, espresso, xtrafrozen ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    görevini yapan polis dünyanın hakaretini yemiş. ne güzel kafalar var yahu.
    otopsici ve Bisnev99 bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki kere ehliyetim yanımda yokken polisle muhatap oldum. Biri maddi hasarlı kazaydı. İnsan gibi derdimi anlattım. Bir sorun yaşamadım. Kaçmak vs maceralara girersen en azından paran gider. Gelen ceza süper boy olmuş diye ağlamaya lüzum yok. Ettiğin hakaretler cezanı azaltmaz. Yeni dertler arayacağına erken öde. Ve aklını başına devşir.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün öğlen saatlerinde kaskım ve motorun ruhsatı yanımda olmadığı için yolda yunus polisin beni görüp durdurmaya çalışması üzerine arabaların kenarından kaçtım plakam açık ceza keseceği aşikardı fakat gelen ceza miktarı 2440 tl bu haysiyetsiz neye göre bu cezayı kesti adam mı öldürdüm hırsızlıkmı yaptım sanki internette yazan tutar 250 tl neye göre bu cezayı kesiyor üstüne sürmedim birşey yapmadım yardımcı olabilecek varmı ??
    Siz anlamakta idrak edemiyorsunuz olayı sanırım. Ben yediğim cezaya sinirlenmiyorum veya esip gürlemiyorum bana yazılan cezanın maddelerin hepsini tek tek toplayıp bulduğum miktarın neredeyse iki katı bunun neden sonucunu öğrenmek istiyorum bana yapılan yarın bir gün başkasınada yapılırsa oda gitsin hakkını savunsun onun derdindeyim şimdi olayı idrak edebildinizmi çok bilgili üst düzey her konuda fikri zikrin olan vatandaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Ben değilim ama o sığırı yakın çevrende arayabilirsin.[COLOR="Silver"]
    1- Aritmetik Toplam:

TRAFİK CEZA REHBERİ 2022

2- Aynaya bak görürsün.
    Cyan bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    İyi bir dil ile izah edip sadece kask cezası ile kurtulabilirdin. ruhsatı da getirirdi birisi.
    otopsici bunu beğendi.

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    47/1-A / 46-2G / 78-1B
    Üç suçtan kesmiş şerit değiştirmeyi makastan göstermiş ve o sadece 1000 tl yatıcak yeri yok ya gece gece sinirden gülüyorum sağlık olsun suçuma eyvallah neyse son kuruşuna kadar vereyim ama bu kanı bozukluktan başka birişey değil kendime yapıldığı için demiyorum X kişisinede aynı muamele yapılsaydı onunda yanında dururdum kimse yapmadığı şeyleri yapmış gibi gösteremez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Yedikleri rüşvetin haddi hesabı yok bize caydırıcılıktan bahsediyorlar muz cumhuriyeti öderiz ödemesine sadece zoruma giden ben ve diğer insanlara yapmadıkları şeyin cezalarını kesmek adaleti hukuğu sağlıyamıyorlar diye motorsiklet hırsızlarını araba hırsızlarını tecavüzcüleri serbest bırakıyorlar diye bizde onlara halk olarak ayar çekelim belki caydırıcılık anlamına kendilerine gelirler neyse sitemimi maruz görün hocam kalp kırdıysam kusura bakmayın.
    47/1-A = 427 TL.
    Trafiği düzenleme ve denetimle görevli trafik zabıtası veya özel kıyafetli ve işaret taşıyan diğer yetkili kişilerin uyarı ve işaretlerine uymamak,

46/2-g = 1.823 TL.
    Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin; trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmeleri,

78/1-b = 196 TL.
    Motosiklet, motorlu bisiklet ve elektrikli bisikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı bulundurmaması ve kullanmaması,

Toplam: 2446 TL.
    Gelen cezada yanlış nerede?
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Eminim yukarıda yazılmıştır, ben tekrarlamış olayım; tam bizim milletin özeti olmuş: "Hem suçlu hem güçlü."

(Bana trol konu gibi geldi de neyse...)
    otopsici, espresso ve DickName bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Egzoz bağırtan zırtonun konusunda yazdığımda "polis şöyle polis böyle" diye linçleyen tayfanın
    bu konuda "sen kimsin ulen polise laf sayarsın" ikircikliği
    ulen arkadaş bir bana mı tuhaf geliyor bu iş?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz bağırtan zırtonun konusunda yazdığımda "polis şöyle polis böyle" diye linçleyen tayfanın
    Niye öyle olsunki.Her mesleğin iyisi kötüsü olacağı gibi polislerinde keyfi davrananına eleştirimizi yapıp doğru yapanı taktir etmek niye ikircikli olsun.
    Niye toptancılaştırıyoruz.
    Bisnev99 ve Mr.wind bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dreams82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    47/1-A = 427 TL.
    Trafiği düzenleme ve denetimle görevli trafik zabıtası veya özel kıyafetli ve işaret taşıyan diğer yetkili kişilerin uyarı ve işaretlerine uymamak,

46/2-g = 1.823 TL.
    Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin; trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmeleri,

78/1-b = 196 TL.
    Motosiklet, motorlu bisiklet ve elektrikli bisikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı bulundurmaması ve kullanmaması,

Toplam: 2446 TL.
    Gelen cezada yanlış nerede?

valla helal olsun, cok güzel bir hesaplama.

benim üzüldüğüm nokta polisten kacmanın cezası 200 tl mi? bu kadar az mı.

yapsınla 50 puan düşümü ve 10 bin tl.
    cbr1100 xx ve KırmızıGrom bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 tl 2022 cezası mı ona iyi bakmak lazım
    tabi sana sadece polis ten kaçma cezası yazmamışlar anlaşılan
    birde ehliyetin yanında yok kask yok ruhsat yok neden kaçıyorsun arkadaş dur durumu izah et belki bu kadar ceza yazmayacaktı
    devletin polisinden kaçılmaz makul şüheli durumuna düşüyorsun o daha sakat durumlar ortaya çıkarabilir
    Geçmiş olsun itiraz et belki bi şey çıkar....Kask kafa için var kol çantası değildir.Ehliyet yada ruhsat yanında değilse bile kimliğin var zaten ordan herşeyi buluyorlar....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun itiraz et belki bi şey çıkar....Kask kafa için var kol çantası değildir.Ehliyet yada ruhsat yanında değilse bile kimliğin var zaten ordan herşeyi buluyorlar....
    Kimlik bile olmasa bizim kolluk hizmeti veren memurlarımız iyi yaklasırsanız daha iyi niyetlidir. Universite zamanımda aracın ruhsatı ve cüzdanı olmadan final sınavına yetişiyordum o zamanlar. Jandarma trafik cevirdi beni. Askerlerimize onlar sormadan direk ne ehliyet ne ruhsat var hepsi evimde kaldı stresten dedim. Onlar da karsılıgında bir kaç nüfus ile ilgili soru sordu ve başarılar dileyip gönderdiler. Şansıma son sınıfta 3 dönemdir veremediğim dersi AA gibi güzel bir not ile vermiştim.

Demem o ki rüzgar eken fırtına biçer, iyilik eken sevgi biçer.

Tüm bunlara ek olarak bazı memur arkadaslar stresli olabiliyorlar nabza göre şerbet vermekte fayda var arkadaslar. Sakin olun. Haklı olmanız baskın karakter olmanızı gerektirmez. Sizler kanunu nizamı iyi biliyorsanız onlar her yönüyle hakimler buna. Yanlış bi hareketlerinin veya keyfi hareketlerinin ilk önce kendilerine zarar vereceğinin farkındalar.

Son olarak ılımlı olun dürüst olun şartlar sizden yana olsun diyeceklerim bu kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimlik bile olmasa bizim kolluk hizmeti veren memurlarımız iyi yaklasırsanız daha iyi niyetlidir. Universite zamanımda aracın ruhsatı ve cüzdanı olmadan final sınavına yetişiyordum o zamanlar. Jandarma trafik cevirdi beni. Askerlerimize onlar sormadan direk ne ehliyet ne ruhsat var hepsi evimde kaldı stresten dedim. Onlar da karsılıgında bir kaç nüfus ile ilgili soru sordu ve başarılar dileyip gönderdiler. Şansıma son sınıfta 3 dönemdir veremediğim dersi AA gibi güzel bir not ile vermiştim.

Demem o ki rüzgar eken fırtına biçer, iyilik eken sevgi biçer.

Tüm bunlara ek olarak bazı memur arkadaslar stresli olabiliyorlar nabza göre şerbet vermekte fayda var arkadaslar. Sakin olun. Haklı olmanız baskın karakter olmanızı gerektirmez. Sizler kanunu nizamı iyi biliyorsanız onlar her yönüyle hakimler buna. Yanlış bi hareketlerinin veya keyfi hareketlerinin ilk önce kendilerine zarar vereceğinin farkındalar.

Son olarak ılımlı olun dürüst olun şartlar sizden yana olsun diyeceklerim bu kadar.
    natijax ve cbr1100 xx bunu beğendiler.

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Cezaların caydırıcı olmamasından yakınıyoruz çoğu zaman, köprü trafiğini düğün konvoyu için kilitleyen magandalara sövüyoruz mesela. Ben de ehliyetim çıkmadan önce kaçmıştım bikaç kez, ilk cezadan sonra kaçmaya devam etmemin sebebi belli ki o zaman yeterince caydırıcı bi ceza almamış olmamdı. Şimdi ise kanunlara ve trafik kurallarına uyan bir vatandaş ve motorcuyum, güvenlik ve kamu düzeni için de herkese öneririm.

Sözün doğruluğu ve sahipliği ile ilgili emin olmasam da bi söz paylaşmak isterim. Marquis de Sade demiş ki: "Hiçbir şey cezasız kalmış ilk suç kadar cesaretlendirici olamaz."
    Motorumu bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orda yazilanlari okusaydin, yada anlasaydin, suan bu mesaji yazmanin ne kadar tuhaf oldugunu anlardin.

Biz polisin kanunu cignemesi sonucu magdur olan arkadasimiza destek olduk. Usulsuzluk yapan polisi elestirdik.

Hakliligi RESMI OLARAK ONAYALANAN arkadasimiza destek verdik yani.

Mahkeme tarafindan hakli bulunan arkadasimiza destek olduk.

Mahkeme tarafindan haksiz bulundugu icin, yazdigi ceza iptal olan polisi elestirdik.

Eger buraya kadar okuduysan, bir kere daha ozet geceyim:

Biz kanunu cigneyeni elestirdik. Bunda anlamayacak ne var ki?
    espresso ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

Işıklarda oldu olay polis yolun ortasına geçti dur işareti yaptı ben duracaktım kaçmak mantıklı gelmedi zaten önümde araba var yanımda da minibüs vardı bana aradan gel gel yaptı o sırada minibüs benim geçeceğim arayı kaptınca bende önümdeki arabanın solundan geçip daha sonra düz devam ettim boşluğuma denk geldi diyebilirim yani o anki refleks öyle aman aman trafik canavarı olsam kabak gibi plakam açıktı delimiyim ben plakamı göstereyim neyse olaya döneyim. Hadi orta şerite geçmiş olayım bir şerit değiştirmiş olayım bunu ne hakla makas gösteripte trafiği tehlikeye sokmaktan 1800 lira yazıyor benim tüm sıkıntım bu makas falan yok önüm zaten bomboş kime tehlike yaratmışım kamera kaydı yok şahitş yok tek başınaydı bütün olayları tek kişi istediği gibi yazıyorsa yemişim öyle adaleti kimse gelip burda laf cambazlığı yapmasın bana.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)