Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni plaka ücreti ne kadar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Selam arkadaşlar, netten baktım ama bir sonuca ulaşamadım.
    Motosikletimin plaka şehir kodunu değiştirmek istiyorum. 34 plakaya sahip olmak istiyorum fakat fiyat hakkında yazı bulamıyorum.

Bilgisi olan, değişiklik yapan var mı? Fiyatını merak ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    awitrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Google amcaya yeni plaka çıkartma ücreti yazınca direkt kocaman 312 TL yazıyor kardeşim. Nerde aradın da bulamadın acaba

Motosikleti
    R25
    Alıntı awitrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google amcaya yeni plaka çıkartma ücreti yazınca direkt kocaman 312 TL yazıyor kardeşim. Nerde aradın da bulamadın acaba
    Kafam bir hayli karışık. O fiyatı gördüm fakat çevremdeki kişiler çok uçuk rakamlar söyledi.
    Bizzat değiştiren varsa, bilgi almak daha doğru geldi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı motov34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafam bir hayli karışık. O fiyatı gördüm fakat çevremdeki kişiler çok uçuk rakamlar söyledi.
    Bizzat değiştiren varsa, bilgi almak daha doğru geldi.
    Motosiklet zaten size ait ise değiştiremezsiniz. Ya ilk alırken değiştirecektiniz, ya da başkasına satış yapıp plaka değişikliği isteyeceksiniz ki çok saçma bir durum. Eskiden yapılabiliyordu ama yaklaşık bir senedir yaptıramıyorsunuz. Alım satımda dahi eğer plaka sizin kayıtlı olduğunuz ilin plakası ise değişim talebinde bulunamıyorsunuz.

Plaka yenilemek için notere gidip 50TL kadar bir ücret karşılığı eski plakanızı da teslim etmek şartı ile (orjinal plaka olmalı) plaka yenileme kağıdı alıp, bir 40 TL de plaka basımı için şoförler odasına para verip yaklaşık 90TL' ye plakanızı yenileyebilirsiniz. Ama plaka değişikliği için;

Eski plaka teslim edildikten sonra ruhsat yenilenmesi için 480TL kadar bir ücret + Plaka basım ücreti olarak 40TL kadar bir ücret daha vermeli, işlem sonrası ücretsiz olarak trafik sigortanızı ve HGS' nizi de yeni plakaya geçiş yaptırmalısınız. Tabi bunu yapabilmeniz için bir satır üstteki koşullar geçerli, aksi halde yaptıramazsınız.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet zaten size ait ise değiştiremezsiniz. Ya ilk alırken değiştirecektiniz, ya da başkasına satış yapıp plaka değişikliği isteyeceksiniz ki çok saçma bir durum. Eskiden yapılabiliyordu ama yaklaşık bir senedir yaptıramıyorsunuz. Alım satımda dahi eğer plaka sizin kayıtlı olduğunuz ilin plakası ise değişim talebinde bulunamıyorsunuz.

Plaka yenilemek için notere gidip 50TL kadar bir ücret karşılığı eski plakanızı da teslim etmek şartı ile (orjinal plaka olmalı) plaka yenileme kağıdı alıp, bir 40 TL de plaka basımı için şoförler odasına para verip yaklaşık 90TL' ye plakanızı yenileyebilirsiniz. Ama plaka değişikliği için;

Eski plaka teslim edildikten sonra ruhsat yenilenmesi için 480TL kadar bir ücret + Plaka basım ücreti olarak 40TL kadar bir ücret daha vermeli, işlem sonrası ücretsiz olarak trafik sigortanızı ve HGS' nizi de yeni plakaya geçiş yaptırmalısınız. Tabi bunu yapabilmeniz için bir satır üstteki koşullar geçerli, aksi halde yaptıramazsınız.
    Hocam hazır konusu açılmışken,bende birşey sormak istiyorum başka bir motoru üzerimize devir alırken plakayı değiştirmek istersek nasıl oluyor acaba? Çünkü internette eğer devir sırasında değiştirilirse sadece noter ücreti+basım ücreti alındığı yazıyor?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hazır konusu açılmışken,bende birşey sormak istiyorum başka bir motoru üzerimize devir alırken plakayı değiştirmek istersek nasıl oluyor acaba? Çünkü internette eğer devir sırasında değiştirilirse sadece noter ücreti+basım ücreti alındığı yazıyor?
    Satis sebebiyle devir yapildiginda plaka degisimi ucretsiz, zaten noter planin degisip degismeyecegini sorar aliciya. Sadece basim ucreti odersiniz satis isleminin uzerine.
    denizz1 bunu beğendi.

CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    Plakayı kaybettim diye başvurursanız değiştirirsiniz.plaka ve ruhsat değişicek 3 sene önce 120 lira gibi birşeydi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)