Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Az yaktirip çok kilometre VS çok yaktirip az kilometre tercihi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olaya bir yerden yaklaşmışsın ama bana göre ters istikametten yan yola bağlanmışsın ..

Mevzu şudur Yüksek hacim motor kaldımı temiz.. doğal sirkülasyonla motorlar bir bir çöp oluyor çünkü kimse eskisi gibi toplayamıyor artık..
    adam motoru revize edicek servisi arıyor bir krank ,biyel kolu, segman,üst kapak ,conta seti fiyatı alıyor bildiğin ikinci elden bir doğan Şahin parası tutuyor… hurdaya ayıyrıyor yada parçalayıp parça parça satıyor motoru….

Yüksek hacim motorların sarf tamir fiyatları artık 50-60 bin tl lerden işçiliği orjinal sıfır malzemesi tutuyor ortalamalarda…. R25 mt25 dediğin güncel motorun bile komple alt üst revizesi orjinal parça işçilik 30 bin tl leri buluyor..

Yüksek hacim motorlar şu anda ikinci eldekiler heleki 5 yaş üstü olanlar tamamen saatli bomba birinin kucağında er yada geç patlar geçmişi bilinmeyen kimlerin elinden geçtiği bilinmeyen piyasada motor kaynıyor ..

İnsanların çoğu bir şekilde istediği hayalindeki motoru alabilir harley ducati indian triumph v.b … arabasını satar , tarlası arsası vardır onu satar , kredi çeker bir şekilde alır … ikinci el alır ama alır ..
    Aldığı motorun işletim giderlerini karşılayamadıkdan sonra tüm gün karate kid deki gibi parlat cilala şeklinde oturur uğraşır deponun üstüne dantel koyar çay hanımeller kurabiye koyar içer..

Şu anda yüksek hacim motorların bakımları bile 250cc lik akranlarına göre iki misli daha pahalı ..
    Sürmiyceğin motor körerir karıncalanma yapar metal aksam sonra ayar tutmaz .. scooter için demiyorum onları istersen 10 yıl yatır onların sistemi çok farklı..

Kısaca ben şahsen bütün bir hafta yatırıp yada ayda bir kaç kez çıkıp geziceğim motor alıcağıma üstünden inmiyceğim tepe tepe geziceğim motoru tercih ederim ..

Tabiki az yakan bir motor yok stabil litre bazında yakıt değeri var şu anda bana göre sürdürülebilir litre değeri 100km ortalamada 2-3.5 litre arası…

En önemlisi yakıt fiyatları artık kuruş kuruş artmıyor pompada tl tl artıyor daha geçen gün 1.33 tl zam geldi … be ekonomistleri takip ederseniz dünya genelinde petrolün varil fiyatının artacağını söylüyorlar haliyle geleceğe yönelik ortalamalarda az yakan bir şey almak şahsi fikrim en doğrusu olucaktır..

Üç adımlı sistem ikinci eli olmalı, yedek parçası çok rahat bulunmalı ve fiyatları makul olmalı , yakıtı uygun ekonomik yakmalı… şu anda bana göre Türkiye’nin motoru bu üç şeyi destekleyen motorlar dır…
    Logaritmik butun basliklari hortlanttn he,valla kendi actigim basligi unutmusum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam oğlak etinin tadını bilmiyor , bilse giderseniz bende gelirim yazar kesin :D

İste yedigin sey bu..yemesen olirsun sanki,sart mi su hayvancazi yemek!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Niye hortlatıyım en son 24 nisanda mesaj atılmış 6-7 günlük konu .. hani 3-4 senelik konu olsa anlarım ..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İste yedigin sey bu..yemesen olirsun sanki,sart mi su hayvancazi yemek!
    yav Hırbocum bırak şimdi oğlağı danayı 7-8 Mayıs Torbalı'da Moto Fest var gelde ifadeni alalım ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yav Hırbocum bırak şimdi oğlağı danayı 7-8 Mayıs Torbalı'da Moto Fest var gelde ifadeni alalım ;)
    Ya bu motofestlere neden gidiliyor hic anlamiyorum.ben biraz yabaniyim galiba..

Bedava sucuk ekmekle motorculari kandiriyolar bence

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu motofestlere neden gidiliyor hic anlamiyorum.ben biraz yabaniyim galiba..

Bedava sucuk ekmekle motorculari kandiriyolar bence
    oğlağın tadını bilmiyorsun ok anladık kibar feyzosun ;) olm festival bu ne alaka bedava sucuk ekmek için 1000 km yolmu yapılır , insanlarla kaynasacan , canlı müzik , alkol , iki teker muhabbeti , arada hır gür , insani durumlar işte..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    oğlağın tadını bilmiyorsun ok anladık kibar feyzosun ;) olm festival bu ne alaka bedava sucuk ekmek için 1000 km yolmu yapılır , insanlarla kaynasacan , canlı müzik , alkol , iki teker muhabbeti , arada hır gür , insani durumlar işte..
    Dogrudur,ama yuzlerce motorcu ile bulusmak pek bana gore degil.

Arkadas grubum varsa onlarla takilirim,alkolumu alirim kafasindatim

Bi de simdi baktim da choppercilarin organize ettigi bir festivalmis.

zincirli pantalon giymis deri yelekli adam gormek istemiyorum pek.

bol miktarda karsi cinsin oldugu bir festival olursa haber et ;)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)