Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ucuz yollu motosiklet önerisi lazım arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar. Motosiklet önerisine ihtiyacım var. Uzak doğu, Avrupa hiç farketmez çin malı dahil ucuz ve dayanıklı motosiklet önermenizi istiyorum. A2 ehliyet alacağım (250cc maksimum) bütçem çok çok kısıtlı. Maksimum 15 bin TL bandına (evet çok düşük farkındayım söylemenize gerek yok )motor ve yürüyen aksamı sorunsuz motosiklet önerebilir misiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Mondial zone 150 drift 150 kuba cr1 xcg yada rora kubanın ybr çakmaları var onlar olabilir

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı flagellium0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Motosiklet önerisine ihtiyacım var. Uzak doğu, Avrupa hiç farketmez çin malı dahil ucuz ve dayanıklı motosiklet önermenizi istiyorum. A2 ehliyet alacağım (250cc maksimum) bütçem çok çok kısıtlı. Maksimum 15 bin TL bandına (evet çok düşük farkındayım söylemenize gerek yok )motor ve yürüyen aksamı sorunsuz motosiklet önerebilir misiniz ?
    O fiyata o dediğiniz olsaydı biz bu paraları verip diğerlerini almazdık. En azından paragrafta geçen "dayanıklı"-"sorunsuz" ibarelerini esnetip kaldırmanız gerekebilir veya motosikletin mevcut durumundan kaynaklı sonradan çıkacak tamir ve onarım masraflarını kabullenebilirsiniz. Bu şartlarda içlerinde en dayanıklı ve sorunsuzu hangisidir derseniz şahsen önerebileceğim:

* Bajaj Discover 150F
    * Hero Dash ve Düet modelleri
    * Hero Karizma
    * Hero Glamour
    * Hero Hunk
    ** Hero Pleasure
    *** Honda CB125 ACE
    * Honda Activa 100
    * Honda CG125
    * Honda Fizy125
    ** Honda Kinetic DX
    * Yuki Drag200
    * Lifan Discovery150
    * Mondial 125Drift L
    * Mondial X-Treme Max 200
    ** Suzuki AN125 HK
    ** SYM FiddleII 125
    ** TVS Apache RTR150
    ** TVS Wego
    *** Yamaha Crypton
    İçlerinde "*" ile belirttiklerime biraz daha öncelik verebilirsiniz. Yıldız ne kadar çoksa o kadar iyidir
    ...

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Hero Pleasure öneririm. Al sat için 100 lük pleasure almıştım. Honda üretiyordu zamanında. Dayanıklı bir motordur. Hindistan malıdır. Pişman olmazsınız.

Yanıtlar için çok teşekkür ederim inceleyeceğim hepsini.

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    15 bin bütçe ile uzun yol bisikleti çok daha fazla memnun edecektir. Çünkü o fiyat bandındaki motorlar ancak tamircileri zengin eder maalesef...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    O fiyatlara japon zor. Mecbur çinli veya hintli bakacaksın. Lifan EM150L (emisol) tavsiye ederim. Motor bloğu cbf 150 den kopyalamışlar, piston çap, strok vb. cbf150 ile aynı. Motorda titreşim yok denecek kadar az, bence en büyük artılarından birisi de bu.

Ben 2. motor olarak şehir içi kısa mesafede kullanıyorum, gayet memnunum.

Eksilerini sayacak olursam fabrika çıkış lastikleri 5 para etmez üstelik şambrelli. Ama korkmaya gerek yok, jantlar döküm olduğundan tubeless(dubleks diyen de var) lastik uyumlu. Ben aldığım gibi 1 set çelik sibop ve 1 set tubeless anlas lastik taktırdım, motorun tüm karakteri değişti. Frenlemesi, yol tutuşu, dengesi harika oldu.

Ön fren disk arka kampana. Frenler iyi ama ABS (doğal olarak) yok.

Diğer bir eksisi tüm çinlilerde olduğu gibi servisleri. Benim yaşadığım şehirdeki servisi fena değil ama birçok şehirde insanlar servislerinden yakınıyor. Bir sorun yaşaman durumunda iyi bir usta bulman veya bu işlerden biraz anlayıp kendi tamiratını yapman şart.

Kendini biraz bütçe yönünden zorla derim hocam Honda Cb 125 al kafan rahat olsun. Ucuz motor alacaksın bu seferde ustanın kapısından ayrılmayacak duruma geleceksin

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O paraya anca cbf 150 veya ybr 125 olur. gerisi faso fiso..

bütçeme uygun bulamıyorum arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kuba rx9 nasıl modeldir kullanan ya da tecrübe eden oldu mu ? Ben ve eşim rahatlıkla kullanabilir miyiz ? Boyum 1.83 kilom 88-90 civarı. Yanıtlarınızı bekliyorum.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum ne beklediğine bağlı ilk sahibinden temiz bir Çinli bulabilirsin misal bende kanuni var 2013 piyasası 13-15 civarındadır diye tahmin ediyorum yolda birakir mi bırakmaz tek elden 18k km kullanıldı bakımlarının çoğunu kendim yaptım
    Ama yerinde olsam sıfır 50lik alırım kredi kartına 9 taksit yapıyorlar kafam rahat binerim

kanuni hangi modeli var memnun musun ?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    bütçeme uygun bulamıyorum arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kuba rx9 nasıl modeldir kullanan ya da tecrübe eden oldu mu ? Ben ve eşim rahatlıkla kullanabilir miyiz ? Boyum 1.83 kilom 88-90 civarı. Yanıtlarınızı bekliyorum.
    Ortağımın sitesindeki özel güvenlik görevlisine Küba Dragon 50 mi satmıştım. Sanırım 4-5 sene oldu. Adam 58, karısı 48 kilo. İkiside güvenlik görevlisi ama farklı sitelerde çalışıyorlar. Motorla işe gitmesi 5km. Yürüyerekse yayaya kapalı yollar nedeniyle 8-9 km yi buluyor. Kendisi 3, karısı 2 vasıta değiştirmesi gerekiyor.

Her iki sitede mesailerini aynı saatlere veriyor. Sabah karı koca çıkıyorlar, tın tın önce yol üzerinde karısını işe bırakıyor sonra kendi devam ediyor. Akşam (veya sabah) dönüşleride aynı şekilde.

Karı/koca yaptıkları toplu ulaşım bedeli tasarrufunu hesap ederseniz ciddi rakamlara geliyor.
    Memnunmu memnun. Çünkü hız beklentisi yok, karı/koca toplam 110kg şeklinde 3.5 beygirlik motorla tın tın işlerini görüyor.

Sizin taraftan bakarsak 1,83 boyda rx9 cücük kalır. 90 kg siz, 50 kg da eşiniz desek 140kg ağırlık zaten o motorun istihap haddinden fazla. 3,5 beygir sizi yorar.
    Üstelik ne tür bir mesafede kullanacağınızıda yazmamışsınız.

Eşinizle kullanmak için Mondial Vulture 150cc
    Hatta belki Yuki Afşin 250cc düşünülebilir.
    Çinliyede sıcak baktığınız için yazdım bunu. O fiyatlara bulunma şansı olabilir.
    Vulture 150cc en uygunu...

çok teşekkür ederim yanıtın için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Arkadaşlar Bisan atlas 125 hakkında bilginiz var mı ? Çok cazip bir motosiklet buldum. 5 bin km'de 2018 model almayı düşünüyorum. Pek bilgi bulamadım. Yakıt tüketimi kronik sorunu performans bilgisi vs. bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    çok teşekkür ederim yanıtın için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Arkadaşlar Bisan atlas 125 hakkında bilginiz var mı ? Çok cazip bir motosiklet buldum. 5 bin km'de 2018 model almayı düşünüyorum. Pek bilgi bulamadım. Yakıt tüketimi kronik sorunu performans bilgisi vs. bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
    Yukarıda detaylı bir liste vermiştim. Keşke onu daha iyi inceleseniz.
    ...

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda detaylı bir liste vermiştim. Keşke onu daha iyi inceleseniz.
    En uygun fiyatlısı 15 16 bandında ve km değerleri çok yüksek. Tamam kaliteli vs dediniz ama 70 binde japon motosikleti yerine 5 binde çin motosikletini tercih ederim.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    En uygun fiyatlısı 15 16 bandında ve km değerleri çok yüksek. Tamam kaliteli vs dediniz ama 70 binde japon motosikleti yerine 5 binde çin motosikletini tercih ederim.
    5 binden fazla sorunsuz kullanmak istiyorsanız o 70 bindekini öneririm.
    ...

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 binden fazla sorunsuz kullanmak istiyorsanız o 70 bindekini öneririm.
    teşekkür ederim yanıtların için.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    75 bin km. deki Cbf150'min çıkardığı tek arıza geçenlerde km redüktörünün bozulmasıydı. Telle birlikte 70 TL. ye hallettim.
    40 bin km. kullandığım çinlinin çıkardığı arızaları ve yaşattıklarını yazmaya vaktim yok malesef.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bisan Atlas'ı muhtemelen çoğumuz ilk defa duyuyoruzdur. Fiyatı güzel bile olsa o motor hakkında danışacağınız bir konu ya da yedek parça ihtiyacınız olduğunda pek bilinen bir motor olmadığından tek başınıza kalabilir, destek bulamayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler