Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet fuarında ekipman indirimi oluyor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar şöyle ki yeniden komple set ekipman dizmeyi düşünüyoruz, ancak güncel fiyatlar malum

Asıl parçalarda ( kask gibi ) ücreti tamamlamış olsak da bu sefer ne beden var ne stok, malumunuz motosiklet fuarı da çok yakında ve Champion helmet gibi siteler de galiba mağaza açacakmış bu sene bana fuara gitmek ne yazık ki henüz hiç nasip olmadı, daha önceden giden abilerimiz/ablalarımız varsa oradaki fiyatlandırma hakkında bilgi verebilir mi?

Ekipman almak için fuara gidilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    normal şartlarda olur ama durum normal değil az ürün geldiğinide biliyorlar extra yüzde 10 dışında bir şey beklemiyorum.nerde o eski yüzde 50 ler

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet.
    Ama şu an alengirli bir dönemdeyiz. Ürünlerin liste fiyatları her gün değişiyor, herkesin satış politikası farklı, kimi firmalar yerine koyma maliyetini göztmekten vazgeçmiyor ki iktisadi olarak doğrusu budur genelde, ama kimi firmalar da nakit akışını devam ettirebilmek için kırıyor fiyatları.
    Alım yapılması düşünülen malzemelerin piyasadaki fiytalarını kontrol ederek gitmeli. Fuar gibi yerler ortam olarak da gaza gelip dalmak için çok müsait.

Ama ben genel olarak bir çok şeyi fuarlardan ucuza aldım. EICMA'da bu konu daha net, Türkiye'de bazen bazı şeyler daha pahalı da olabiliyor.

Özetle, ekipman almak için fuara gidilir evet ama fiyatını bilmediğin bir şeye üstünde %30 indirim yazıyor diye atlanmaz

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Fuardan ekipman alma işi, şans işidir.
    1- İndirim olup olmayacağı garanti değildir.
    2- Uygun beden bulup, bulamayacağın garanti değildir.

Sırf ekipman için gidilmez ama, zaten gideceksen şansını denemende de bir sakınca yok.

(Fuar zamanı bazı siteler de ekipman fiyatlarında indirim yapabiliyor)
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Olmuyor. Net.
    Hatta burada çok yazıldı-tartışıldı, bilakis bindirim oluyor. Tek avantajı bütçeniz bindirimi de göze alıyorsa aynı anda pek çok çeşidi bulabilmek. Yani motoruna ön cam rüzgarlığı ve dizliği aynı yerde bulabiliyorsun.

Sonuç: Ekipman almak üzere fuara gidilmez.
    (2010 lu yıllardan beri 7-8 defa gitmişimdir)
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    champion helmets mağaza mı açacakmış ,avrupadaki ıskarta malları toplayıp birileri getirir yine, bu sefer adı champion helmets olur, louis, hein gericke gibi isimlerle denendi, hatta denyonun biri direk aliexpress diye mağaza açmıştı

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben fuara 2017 yılında motoru yeni almışken gitmiştim, ekipman alırım belki indirim vardır diyerek. O kalabalıkta mont deneyeceğim ama baktım olacak gibi değil, vazgeçtim. yalnızca çok kalabalık olmayan bir markanın standından montun içine giyilen ince neopren mont almıştım o da çok indirimli değildi ama 2 tane alana indirim oluyor deyince bir arkadaşla birer tane almıştık. Fuardan aldığım tek şey odur, çok suğuk kış günlerinde montun içine giyince rahat ettirdi, işe yaradı ama o kadar.

Fuardan sonraki hafta hasanpaşa'daki mağazaları gezip dükkanları dolaşıp rahat rahat üzerime deneye deneye bütün ekipmanlarımı almıştım. Hasanpaşa'daki motosiklet mağazalarının olduğu mahalle zaten motosiklet fuarı ya da bir tür motosiklet avm'si gibi olmuş, bütün mağazalar birbirine yürüme mesafesinde ve hepsini dolaşıp ille içine sinen bir şey bulmak mümkün. Bu durumda istanbulda yaşayan biri için fuarın bir anlamı kalmıyor.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinize tek tek teşekkür ediyorum, biz yine internetten kovalamaya devam o zaman görünürde çünkü fuara özel bir gezi planımız yoktu sırf ekipman için düşünmüştük

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Fuara katılmayıp fuar haftasında ciddi indirim yapan firmalar vardı eskiden. Onları da kovalamak lazım. Geçmişte bu grupta Motomax'i hatırlıyorum sanki. Adamlar %50 gibi bir indirim yapmışlardı da kapıda kuyruk olmuştu. Tabi ki bu olay döviz kurlarının henüz coşmadığı geçmişteydi.
    SuleymanE ve espresso bunu beğendiler.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    Pandemi başlamadan önceki 2020 şubat fuarında hem ekipman hem de motora aksesuar olarak birçok şey almıştım fiyatlar güzeldi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)