Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA ZAMMI NİSAN 2022

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerdeee? Geçen sene 2300₺ kasko yaptığım motosiklete bu ay 6600₺ verdim. TSB rayiç bedel 90.000₺ olunca paşa paşa verdik. En saçma kazada bile pert olma ihtimali var. 90.000₺'yi çöpe atmaya niyetim yok.
    Eyvah eyvah.Gecen sene ben de 2200 odemistim.Bittikk o zaman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık en ufağından en büyüğüne, bütün motosikletler "korunması zorunlu" bir mal haline geldi, bu da ayrı bir detay.

Umarım "en azından" kasko fiyatları insani seviyelere iner.
    Gece kartalları eğer Kahramanmaraş performansının çeyreğini İstanbul'da da gerçekleştirirlerse bence kasko ya da kilit milit uğraşmamıza, para dökmemize gerek kalmaz.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Nerdeee? Geçen sene 2300₺ kasko yaptığım motosiklete bu ay 6600₺ verdim. TSB rayiç bedel 90.000₺ olunca paşa paşa verdik. En saçma kazada bile pert olma ihtimali var. 90.000₺'yi çöpe atmaya niyetim yok.
    90bin rayice 6600 de yüksek geldi ya. Hasar mı var geçmişte?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gectigimiz sezon 2017 model 6.000km de kirmizi cb500f vardi,sari sitede en yuksek fiyata sahip ilandi

63.000tl fiyati vardi,saticiyla telefonda konusmustuk,60 bine birakmisti,gidip almadiğima pişmanim.

Şimdi 2014 eski blok olan kasaya bile 75/80 bin cekiyorlar km leri 45/50 bin arasi.

Gerçekci olursak,şu an bile 2014 50bin km de 500F yine alinir,saglam pazarlikla 70 bine super olur.

Başka açidan,70 bin paraya düzgun binek otomobil bulmak cidden zor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90bin rayice 6600 de yüksek geldi ya. Hasar mı var geçmişte?
    Sıfır hasar, aldığım 2018'den beri kesintisiz kaskolu, geçen sene 2300 idi gayet makuldü.

Sigorta şirketleri bunları yurtdışı şirketlere reasüre ettikleri için direkt döviz kuruna bağlı. Senesi de arttı.

Eskiden yüzüne bakılmazken talebi de arttı belki havuzdaki hasar oranı yükselmiştir vs vs.

Genel olarak sigorta primleri çok arttı, trafiğine bile neredeyse geçen senenin iki katını verdim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sıfır hasar, aldığım 2018'den beri kesintisiz kaskolu, geçen sene 2300 idi gayet makuldü.
    Sigorta şirketleri bunları yurtdışı şirketlere reasüre ettikleri için direkt döviz kuruna bağlı. Senesi de arttı.
    Eskiden yüzüne bakılmazken talebi de arttı belki havuzdaki hasar oranı yükselmiştir vs vs.
    Genel olarak sigorta primleri çok arttı, trafiğine bile neredeyse geçen senenin iki katını verdim.
    Evet arttı fiyatlar bunu maalesef yaşayarak görüyorum da, 90bin bedel çıkarılmış CB500F'e yüksek geldi bana fiyat. Ben RS' 5700'e yaptırdım (Kasım'da). Kasım'dan bugüne değerlemeler bayağı yükselti tabi ama yine de oranlayınca, bir de RS'e haa supersport bu çak çak çak dediklerini bildiğim için CB'ye bu fiyat kanıma dokundu. Ben bu Kasım'da 15bin'e hazırlayayım kendimi :(

Trafik sigortası da leş dediğin gibi. Ben eşşek gibi bu yaşıma kadar annemin adına tuttum hep arabalarımı, bu sene 1800TL trafik ödedim arabaya Aralık'ta, yani geçen sene. Aklıma geldikçe sinirlerim bozuluyor, bir boka yaramayan bir şey bi de trafik sigortası..
    Bak şimdi küfredince yine baktım, şaka gibi ya..
    1800TL trafik sigortası, araç başına 43bin tl limiti var. 2300'e kasko yaptırdım 3milyon imm limiti var.
    levend84 ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arttı fiyatlar bunu maalesef yaşayarak görüyorum da, 90bin bedel çıkarılmış CB500F'e yüksek geldi bana fiyat. Ben RS' 5700'e yaptırdım (Kasım'da). Kasım'dan bugüne değerlemeler bayağı yükselti tabi ama yine de oranlayınca, bir de RS'e haa supersport bu çak çak çak dediklerini bildiğim için CB'ye bu fiyat kanıma dokundu. Ben bu Kasım'da 15bin'e hazırlayayım kendimi :(

Trafik sigortası da leş dediğin gibi. Ben eşşek gibi bu yaşıma kadar annemin adına tuttum hep arabalarımı, bu sene 1800TL trafik ödedim arabaya Aralık'ta, yani geçen sene. Aklıma geldikçe sinirlerim bozuluyor, bir boka yaramayan bir şey bi de trafik sigortası..
    Bak şimdi küfredince yine baktım, şaka gibi ya..
    1800TL trafik sigortası, araç başına 43bin tl limiti var. 2300'e kasko yaptırdım 3milyon imm limiti var.
    Şubat sonunda trafik sigortasina1400tl verdim 2016 mazda3

50 bin tl arac basina maddi sorumluluk.

Audi A4,mercedes c180,vs tarzi araclarin arka tampon,arka cam,bagaj stop lambasi vs.60-80bin arasi.(Arkadan çarpma durumunda)

Karşi tarafin kasko/Sigorta firmasi yargi yoluyla araç deger kaybini da talep ederse çok geçmiş olsun.

Bu sene maddi durumdan kasko yapamadim 4500 tl cikti.

Bende 350tl ilave verdim trafik sigorta kapsamini arac basina 150bin tl ye yukselttim.

Bu arada artik teklifler 30 gun icinde degil,15 gun olarak degisti,

Yani bu ne demek,ben subat policesi icin 1 ay onceden subat zammi yemeden ocak ta teklif aliyordum.

Simdi 15 gun oldu,yani yeni ay %3 luk zammi yiyorsun.30 gun onceden erken teklif almak yalan oldu.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayret forumda konusu açılmamış.
    yamaha modellerine zam gelmiş.

2021 r25 99.300, 2022 modelli ise 102.800 lira olmuş merak edenler için.

https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/De...yat-Listesi/#/

nisan 2021 listesine göre bakarsak tam 1 senede %100 zam gelmiş.
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/De...yat-Listesi/#/

Yahya0047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - Benelli 125-s
    0 mt25 almak istiyorum ve bayilerde yok sarı sitede de 2. Elleri 10k daha pahalı bayiden nasıl sıfır alabilirim nasıl sipariş edebilirim bilen abilerimiz yardımcı olursa sevinirim bir kaç ay beklemeye de razıyım

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah Allah demek ki şu motordaki cevheri bir ben göremiyorum, bir ben anlayamıyorum. Millet deli gibi aylarca beklemeyi kabullenip sıfırını almak için yalvardığına göre hakikaten şu motorda bir şeyler var.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah Allah demek ki şu motordaki cevheri bir ben göremiyorum, bir ben anlayamıyorum. Millet deli gibi aylarca beklemeyi kabullenip sıfırını almak için yalvardığına göre hakikaten şu motorda bir şeyler var.
    Motorda bir şey yok … piyasada parçası ucuz uygun masrafı az yakıtı az yakan kaliteli sorunsuz dayanıklı kronikleri olmayan motor yok gibi bir şey ..
    Cbr250r larda bile krank kırma sorunu var dediler aslında yoktu ondada uzun hikaye ayrı bir konu başlı başına … İnsanları Japon için bile bu gruba yönlendirdi üstüne çift silindir olması segmentinde tek yaptı mt25 R25 ..
    kısaca bunca şeyi toplayınca motor piyasaya yön veren dominant bir model haline geldi ..

Artık millet başka model bir motor satarken bile düşük hacimse motoru mt25 r25 referans gösterip abi mt ler olmuş şu kadar bu fiyata bu motor iyi yada yüksek hacimse kardeş mt25 r25 250cc lik motor olmuş 100-120bin TL bu motor 600cc yada 700-800cc izin Verde bu rakam etsin misali..

Bunun scootet ayağıda var birebir benzer nmax , xmas üstünden…

Bu arada haziranda zam gelicek deniyor 120-125 den gelse gelenler yüksek ihtimal karaborsa olucak geçmişte defalarca olduğu gibi vatandaş almaya bayiyi arıycak elimizdekiler bitti tükendi denecek sonra al satçı galericilerde sıfır olucak onlarda yüksek ihtimal 145-150 ye satıcak … ve onlarda satılıyor alıyor vatandaş alma nedenide belli 145 alsam bile zaten 2-3 ay sonra 160-170 olur zarar etmem mantığı…

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda bir şey yok … piyasada parçası ucuz uygun masrafı az yakıtı az yakan kaliteli sorunsuz dayanıklı kronikleri olmayan motor yok gibi bir şey ..
    Cbr250r larda bile krank kırma sorunu var dediler aslında yoktu ondada uzun hikaye ayrı bir konu başlı başına … İnsanları Japon için bile bu gruba yönlendirdi üstüne çift silindir olması segmentinde tek yaptı mt25 R25 ..
    kısaca bunca şeyi toplayınca motor piyasaya yön veren dominant bir model haline geldi ..

Artık millet başka model bir motor satarken bile düşük hacimse motoru mt25 r25 referans gösterip abi mt ler olmuş şu kadar bu fiyata bu motor iyi yada yüksek hacimse kardeş mt25 r25 250cc lik motor olmuş 100-120bin TL bu motor 600cc yada 700-800cc izin Verde bu rakam etsin misali..

Bunun scootet ayağıda var birebir benzer nmax , xmas üstünden…

Bu arada haziranda zam gelicek deniyor 120-125 den gelse gelenler yüksek ihtimal karaborsa olucak geçmişte defalarca olduğu gibi vatandaş almaya bayiyi arıycak elimizdekiler bitti tükendi denecek sonra al satçı galericilerde sıfır olucak onlarda yüksek ihtimal 145-150 ye satıcak … ve onlarda satılıyor alıyor vatandaş alma nedenide belli 145 alsam bile zaten 2-3 ay sonra 160-170 olur zarar etmem mantığı…
    Nefret ediyorum galericiden de al-satçı tayfadan da. Aldığı motoru en az 10.000 km kullanmamış satıcıya şüpheyle yaklaşıyorum. Buarada üstat Mt25 çok fazla yakıyor.
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada üstat Mt25 çok fazla yakıyor.
    "Çalıyor ama çalışıyor"cular hangi motoru alıyor sanıyorsunuz? Yüzde 50 cepte bir kere.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Nefret ediyorum galericiden de al-satçı tayfadan da. Aldığı motoru en az 10.000 km kullanmamış satıcıya şüpheyle yaklaşıyorum. Buarada üstat Mt25 çok fazla yakıyor.
    Valla İnan hayatımda hiç R25 kullanmadım çevremde o kadar apaçi genç var abi al bir tur at bak falan defalarca dediler hiç heves etmedim ki ben meraklıyımdır gezerim )

Benim yiğen mt25 ci ilk kasa mt25 vardı sonra makyajlı mı öyle iyileştirmiş bir model çıktı onu aldı sonra abs lisi çıktı onu aldı şimdi 2020 mt25 var hep mt den gidiyor toplasan 3 kere kullandım motorunu bu yakıt konusunu konuşduk bana dediği yeni modellerin motorlar revize gördü dedi daha az yakıyor dedi bilmiyorum ne kadar doğru..

Benim yiğende eski motorcudur geçmişte bir çok 4 silindir çift silindir yüksek hacim motorları oldu onunda mt25 den gitmesi zebille uygun yedek parça çok kuvvetli ikinci el hani param mundar olmasın hesabı…yoksa mt25 sevdası değil..

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    2020 Mart'ta Xmax aldım. Özellikle 2020'de mütemadiyen kalan 9 ay'da 3'er bin TL zam yaptılar. Geçen sene de bu zamlar devam etti ve sonunda bugünkü fiyatlara geldik. Ss motorlara bişey diyememe ama özellikle scooter piyasasının hali bu fiyatlar olmamalı

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Max rks trv242 alma kararımı perçinleyen fiyat listesi.

600+ cc makina almak istedikçe 250 cc alamaz oldum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı kAAN84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 Mart'ta Xmax aldım. Özellikle 2020'de mütemadiyen kalan 9 ay'da 3'er bin TL zam yaptılar. Geçen sene de bu zamlar devam etti ve sonunda bugünkü fiyatlara geldik. Ss motorlara bişey diyememe ama özellikle scooter piyasasının hali bu fiyatlar olmamalı
    Ona katılmıyorum scooter aslında otomatik vites motorsiklettir bizde scooter deniliyor yoksa varyatör sistemli chopper ss Touring otomatik vites yani scooter yada dct tarzı yarı yada tam otomatik alt yapılara sahip motorlarda var..

Firmalar yıllardır otomatik vites argesine çok büyük yatırımlar yapıyor manuel vitesli motora yapılmayan yatırım Ar-Ge yapılıyor işte Honda’da ki dct bunun ürünüdür harley yamaha gibi firmalarda otomatik vites işine girdi zaten elektrik li motorlar otomatik ..
    Scooter deyip basit bir şeymiş gibi görme

100 yılık konvansiyonel içden yanmalı düz motordan firmalar otomatik viteslere yüz kat fazla yatırım yapıyor ilerde arabalardaki gibi vites falan kalmıycak zaten en fazla bir tuş olucak yada mandal onla vites atıcaksın …

Yahya0047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - Benelli 125-s
    Şu anda zaten motosikletim var o yüzden bikaç ay beklemem o motor için o kadar önemli değil motorun piyasası iyi sağlam marka gücü vs de iyi fiyatı pahalı ama satarken de pahalı satıyorsun o yüzden almamak için bir sebep göremiyorum
    Dipnot: Bayilerde 0 motor yok nasıl sipariş edebilirim bilen abilerimiz yardımcı olursa sevinirim

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Max rks trv242 alma kararımı perçinleyen fiyat listesi.

600+ cc makina almak istedikçe 250 cc alamaz oldum.
    Motor almadan önce temelde üç şeye bakarım

Yakıt ekonomisi
    Yedek parça ya uygun fiyatta rahatça ulaşabilme
    İkinci elde değer yapması ve hızlı elden çıkartabilme
    Çinli alırsam bunların yanında kronik sorunu varmı ona bakarım oda 10-20 bin km den önce anlaşılmaz…

Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ona katılmıyorum scooter aslında otomatik vites motorsiklettir bizde scooter deniliyor yoksa varyatör sistemli chopper ss Touring otomatik vites yani scooter yada dct tarzı yarı yada tam otomatik alt yapılara sahip motorlarda var..

Firmalar yıllardır otomatik vites argesine çok büyük yatırımlar yapıyor manuel vitesli motora yapılmayan yatırım Ar-Ge yapılıyor işte Honda’da ki dct bunun ürünüdür harley yamaha gibi firmalarda otomatik vites işine girdi zaten elektrik li motorlar otomatik ..
    Scooter deyip basit bir şeymiş gibi görme

100 yılık konvansiyonel içden yanmalı düz motordan firmalar otomatik viteslere yüz kat fazla yatırım yapıyor ilerde arabalardaki gibi vites falan kalmıycak zaten en fazla bir tuş olucak yada mandal onla vites atıcaksın …
    Nc750x dct lerde yillardir bu şekilde buton var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)