Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette radyatör koruma gerekli mi, sıkıntı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni bir tane edindim Pulsar için fakat aldıktan sonra dedim ki acaba yeteri kadar hava almazsa sıkıntı olabilir mi? Aslında ızgara delikleri gözüme yeterli geldi açıkçası ama. Resim ekleyemedim Pulsar radyatör koruma yazınca aldığım ürün çıkıyor sadece zaten. (Motor 4 binde ve radyatörde 3 tane taş izi vardı almadan önce) Söksem mi, kalsa mı kararsız kaldım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    radyatör koruma her zaman iş yapar
    genellikle motosiklet radyatörleri araba gibi değil bi tık daha kalitesiz hammaddesi
    tamiri mümkün olmuyor olsa bile bir süre sonra tekrar sıkıntı çıkarabiliyor

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    radyatörün soğumasını engelliyor

bence para tuzağı

Naked motorda da etkiler mi o kadar sizce?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Mümkünse kullanın derim. Motosiklet radyatörleri otomobil radyatörlerinden daha kalitelidir. Radyatörde kalite=incelik+yüksek ısı transfer malzemesi (bakır-aluminvum v.b.) demektir. Malzeme inceldikçe genellikle darbelere karşı hassasiyeti de artar. Motosikletlerde mümkün mertebe radyatör koruma kullanılmasını şahsen öneririm. Sizi bir "komple motor" parasından kurtarabilir.
    hknzrdm ve espresso bunu beğendiler.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mümkünse kullanın derim. Motosiklet radyatörleri otomobil radyatörlerinden daha kalitelidir. Radyatörde kalite=incelik+yüksek ısı transfer malzemesi (bakır-aluminvum v.b.) demektir. Malzeme inceldikçe genellikle darbelere karşı hassasiyeti de artar. Motosikletlerde mümkün mertebe radyatör koruma kullanılmasını şahsen öneririm. Sizi bir "komple motor" parasından kurtarabilir.
    Kesinlikle güzel cevap, ek olarak şöyle diyeyim. Motora ve kullanacağın korumaya göre değişir. KTM Duke gibi hararet konusunda hassas bir motorda, yanlış ve radyatörün gereken havayı almasını önleyen bir koruma kullanırsan uzun vadede motora zararı olabilir.
    espresso bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Açıklayıcı cevap için teşekkür ederim. Antalya'da yaşıyorum yazın fan açma konusunda çok sıkıntı yaşamazsam kalsın o halde.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Bende antalyadayim sogutma şüphesinden hiç bir motoruma daha koruma taktirtmadim.bence radyator koruma enduro tipi motorlar için gerekli bogaz kısmı çok açik oluyor taş yemeye müsait.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Radyatörün peteklerine sıfır montaj yapmanı tavsiye etmem , arada bir iki cm boşluk kalırsa hava sirkülasyonunda sorun olmaz..

Teşekkürler. Malesef monte olarak yakın servise monte ettirdim. Ben en iyisi onu söküp kendi plastik korumasıyla idare edeyim. En azından kafamda hararet sorunu olmaz. Çünkü Antalya'ya sıcak demek doğru olmaz yazın, bildiğin cehennem

Yazın çok sıcaklarda sokersiniz. Sıcaklar geçince yine takarsiniz. Daha radyatörün havalandırmasini düşünmek için erken.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Radyatörü delene kadar gereksiz.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NAMASTE7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Malesef monte olarak yakın servise monte ettirdim. Ben en iyisi onu söküp kendi plastik korumasıyla idare edeyim. En azından kafamda hararet sorunu olmaz. Çünkü Antalya'ya sıcak demek doğru olmaz yazın, bildiğin cehennem
    4 köşeden biraz radyatörle boşluk kalabilecek bir montaj yapabilirseniz hırdavatçılarda satılan paslanmaz çelik sineklik telleri işinizi görecektir. Soğutmaya da negatif bir etkisi olmaz

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazı modellerde bu radyatör koruma gerçekten sıkıntılı olabiliyor. Benim evo da orjinal koruma varken (Antalya da çok sıcak olmayan zamanlarda bile) 4. veya 5. ışıkta fan açıyordu. Sonra bu orjinal korumanın sadece dış çerçevesi kalacak şekilde orta kısımlardaki plastikleri komple söktüm, kırdım. Çerçeveye uygun bir metal ızgara kesip monte ettim. Ben misal ofislerde kullanılan çöp kovasından yaptım. Ama bu ızgaranın hazır satılanı da var. Sonrasında fan yazın bile öncekinden 1-2 ışık sonra devreye girdi. Koruma tak bence ama bunun için markalı ürünlere bir sürü para dökme.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)