Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhabalar arkadaşlar ben motor aldim belgesiz yardım edin

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bilip bilmeden konuşayım yine.

1. senaryo: Adamlara motoru geri veriyorsunuz, para istemiyorsunuz, soğuk su içiyorsunuz.

2. senaryo: Adamları arıyorsunuz. Kendilerine ait olmayan motoru sattıkları için elinizdeki mesajlarla birlikte dolandırıcılık suçlamasıyla savcılığa başvuracağınızı söylüyorsunuz, parayı getirip motoru almaları için 24 saat süre veriyorsunuz. Getirmezlerse dosdoğru savcılığa gidip suç duyurusunda bulunuyorsunuz.
    Sagopa K ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ama knk suçlu biziz ama işte salak gibi notersiz motor aldik

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Başınıza gelen olaya üzüldüm lakin hatalı olanın siz olduğunuzun da farkında olmak iyi birşey. Umarım paranızı kurtarır ve bir daha böyle bir hataya düşmezsiniz.
    Benim takıldığım konu üslup meselesi. Sürekli mesajlarinizda "knk" yazıp durmuşsunuz. İnsanlar buna aldırış etmeyip tecrübeleri dahilinde size yol göstermiş fakat kanka dediğiniz insanların çoğu muhtemelen babanız yaşındadır. Lütfen üsluba dikkat edelim.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Özür dilerim el alışkanlıgi ve şöyle bir durum var ben köyde yaşıyorum ve motor bana 3 saatlik yok ben motoru almaya giderken 350 TL para verdim ve biz geldiğimizde dedi borcu var diye en başından deseydi borcu var diye direk engellerdim.
    fz6_fazer bunu beğendi.

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada çok büyük ihtimalle motorun toplam borcu, satış miktarının üzerindedir.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Mustafa GS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özür dilerim el alışkanlıgi ve şöyle bir durum var ben köyde yaşıyorum ve motor bana 3 saatlik yok ben motoru almaya giderken 350 TL para verdim ve biz geldiğimizde dedi borcu var diye en başından deseydi borcu var diye direk engellerdim.
    Zaten amaçları sizi o duruma düşürüp "o kadar da masraf yaptım, alayım bari de zarar etmeyeyim" diye düşündürüp alma ihtimalinizi artırma, işe de yaramış. Ama bu acele alım-satım işlerinde genelde katakulli oluyor, zararınızın büyüğüne küçüğüne bakmadan uzaklaşmalıydınız. Ama bunu, öncesinde böyle bir tecrübe yaşamadıysanız yapamayorsunuz genelde.
    espresso bunu beğendi.

Gitmeden borcu var mı diye sordunuz mu?

Yok direk üstüne yapcam dedi

Motosikleti
    speederbike
    Okuyorum, okuyorum. Görüyorum ki çok amatörce davranmışsınız. Resmi satış yapmadan parayı verip motoru almışsınız. Bu zaten hata da adama "Arkadaş, sen bunu satıyorsun da ruhsat sahibi sen değilsin ki, bu adam kim, bir tanışayım, sonra sorun çıkmasın" da dememişsiniz. Basiret tutulması bu olsa gerek. Siz savcılığa gidin, en azından suçlu durumundan kurtulun. Dolandırıcılık mağduru olmak daha iyidir.
    espresso bunu beğendi.

Ruhsat sahibi babam dedi annemin ikinci evliliği dedi soy isimi oyuzden farklı dedi

Olan olmuş artık ama bence acilen polise gidip durumu anlatmanız lazım. Aksi takdirde hırsız olarak damga yemeniz olası ve hapse girmeseniz bile sicilinize işlenirse hayatınız boyunca sigortalı iş bulamayabilirsiniz. Şimdi polise gidip zararı kabullenirseniz yıllar sonra hayat dersi olarak anarsınız bu olayı. Ama siciliniz kirlenirse hayatınız boyunca pişmanlık duyacaksınız.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı ananasboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olan olmuş artık ama bence acilen polise gidip durumu anlatmanız lazım. Aksi takdirde hırsız olarak damga yemeniz olası ve hapse girmeseniz bile sicilinize işlenirse hayatınız boyunca sigortalı iş bulamayabilirsiniz. Şimdi polise gidip zararı kabullenirseniz yıllar sonra hayat dersi olarak anarsınız bu olayı. Ama siciliniz kirlenirse hayatınız boyunca pişmanlık duyacaksınız.
    Ben alabildigim kadar para alsam olmazmi yoksa bütün parayi bosverip direk motoru emniyete mi vereyim hangisi daha iyi olur yaani ben uğraşmak istemiyorum kaç gündür düşünmekten uyuyamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Bir de şöyle bir durum var bu motorun sahibiyim diyen adam normal de biz motoru vermiyecegiz para almadan dedik oda 19 ocakta ben gidiyorum yarın emniyete dedi bende tamam dedi yaani şimdi bu adam diyelim ihbar etti geç ihbar ettiği için sıkıntı olmazmi onlara

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanunen yapabileceğimiz bişey yokmu
    Moturun markası ne?
    Kanunen bir şey yapabilmek içün motorun markasının kanuni olması ilazım.
    tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moturun markası ne?
    Kanunen bir şey yapabilmek içün motorun markasının kanuni olması ilazım.
    Allahım sana geliyorum
    otopsici bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruhsat sahibi babam dedi annemin ikinci evliliği dedi soy isimi oyuzden farklı dedi
    Bu motor taciri abi anasını da evraksız satmış olmasın?
    yaşlıveacemi ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun da şu şaibeyi üstünüzden atın önce. Para yanacaksa yansın.

Motosikleti
    falcon flash 100
    beni satan çocuğun abisi aradı motor benim motoru getirmeszen calitnti ihbarı veririm dedi
    Çocuk kerem abisi cemal ruhsatta yazan Osman lütfen yardım edin lütfen

İş gittikçe heyecanlı bir hal alıyor. Eski Brezilya dizilerine dönmek üzere aşk, ihtiras, yalan, şantaj, tehdit öff öfff !

Du bakalı bu işin sonu nereye varacak.
    DickName ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Tamam abiler ben gidiyorum yarın emniyete veriyorum

Motosikleti
    falcon flash 100
    İster misin Keremle Cemal komiserin karısının çocuklar ile evi terk ettikten sonra yıllar evvel kaybettiği üvey baba tarafından suça itilen çocukları çıksın.

Olur mu olur.
    DickName bunu beğendi.

Keşke öyle olsa 😂 ama gerçi bende okadar şans olsa bunlara denk gelmezdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Haa. Ben yanlış anlamışim şimdi anladım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)