Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Araba şöferleri bize saygı göstermiyür

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben asla emniyet şeridinde gitmiyorum. Şehir içinde bile %90 şerit değiştirirken sinyal veririm. Buyrun buradan yakın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arada emniyet şeritine girerim o da trafik hiç ilerlemiyorsa.

Sinyalsiz hareket etmem

Makas atmam

Kaldırıma girmem.

AÇıkçası kurallarının anasını belleyen insanları eleştirme hakkım oldugunu düşünüyorum. Sen bugün bir aracı sıkıştırıp sana küfretmesini saglarsan o araç yarın o sinirle gelir beni sıkıştırır.

Tırrrek olmaya gerek yok, kurallara uymayanlara ses cıkarmamak "benim arabam yok benzin zammından banane" demek ile aynı seviyede.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten çok komiksiniz.

1- Kurallara UYMUYORSUNUZ.
    2- Kurallara uyalım diye ahkam kesiyorsunuz.
    3- Karşınızdakini tanımadan hakkında ithamlarda bulunuyorsunuz.
    4- Buradaki herkes kurallara madem uymuyor o zaman buraya başlık açıp neden kurallara vay uymadı denilmesini bekliyorsunuz?
    5- İnsanların hangi kurala uyup uymayacağının kararını siz veremezsiniz. Dün ya da bugün marmarayda sarıldıkları / koklaştıkları için laf atıp 1 araba sopa yiyen denyo ne yapıyor ise aynısını yaptığınızın farkında bile değilsiniz
    6-Diyelim ki; "BEN ASLA EMNİYET ŞERİDİNE GİRMİYOR VE TÜM KURALLARA UYUYORUM" dedim. Bu bir şeyi değiştirir mi? Siz çıkıp bence kurallara uymuyorsundur diye ahkam kesip ithamda bulunacaksınız. Ne değişti?
    Tanıyanlar komik olduğumu söyler doğrudur Buna cevap vermek zorunda hissettim. Şu ana kadar herkese son derece saygılı şekilde yanıt verdim. Sizin kurallara uyup uymamanız beni ilgilendirmiyor. İsterseniz örnek sürücü olun, isterseniz apaçi. Önce açılan başlığı okuyup, anlayıp öyle cevap verin. Meseleyi kurala kanuna değil, yapılan hataya bağladım. Genç çocukların yalan yanlış yönlendirmeyle ölmesini istemiyorum. Sizin burada yaptığınız da hataya cesaret vermekten öte değil. Ayrıca o 5. Maddedeki Marmaray'dan örnek verdiğiniz ve bana yakıştırdığınız denyo benzetmesindeki gibi bana da sopa mı atacaksınız? Tehdit mi ediyorsunuz? Buyrun beklerim. Bilginiz ve kelime dağarcığınız bittikten sonra hakarete yönelmeyin. Unutmayın ki o tür hakaretleri sadece siz bilmiyorsunuz. Saygınızı ve seviyenizi koruyun. Varsa söyleyecek sözünüz edebinizle söylersiniz. Beğenmiyorsanız okumazsınız, kazara okuduysanız da kaale almazsınız. Ya da devam edecekseniz bari Atamın fotoğrafını avatar olarak kullanmayın. Başka avatar bulun karaktere uygun. Önce edep.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sayın Wing750, konu olmuş 4 sayfa. Motosikletliye tamamen haklı diyen yok. O yanlış yapmış ama sizin de şöyle yanlışınız var diyor insanlar.
    Daha bir kere "Evet, ben de yanlış yaptım, kabul ediyorum. Ama derdim bu arkadaşın aldığı riski anlatmak." falan demediniz.
    Varsa yoksa, "Benim yanlışımı mı konuşacağız?". Bu da sizin iç hesaplaşma isteğiniz veya yeteneğiniz olmadığını düşündürüyor bana. Hep kendisinin haklı olduğunu düşünen biriyle de tartışmak akıl kârı değil.
    Hayatta başarılar.
    ero__ bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Wing750, konu olmuş 4 sayfa. Motosikletliye tamamen haklı diyen yok. O yanlış yapmış ama sizin de şöyle yanlışınız var diyor insanlar.
    Daha bir kere "Evet, ben de yanlış yaptım, kabul ediyorum. Ama derdim bu arkadaşın aldığı riski anlatmak." falan demediniz.
    Varsa yoksa, "Benim yanlışımı mı konuşacağız?". Bu da sizin iç hesaplaşma isteğiniz veya yeteneğiniz olmadığını düşündürüyor bana. Hep kendisinin haklı olduğunu düşünen biriyle de tartışmak akıl kârı değil.
    Hayatta başarılar.
    Bence hasmet bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanıyanlar komik olduğumu söyler doğrudur Buna cevap vermek zorunda hissettim. Şu ana kadar herkese son derece saygılı şekilde yanıt verdim. Sizin kurallara uyup uymamanız beni ilgilendirmiyor. İsterseniz örnek sürücü olun, isterseniz apaçi. Önce açılan başlığı okuyup, anlayıp öyle cevap verin. Meseleyi kurala kanuna değil, yapılan hataya bağladım. Genç çocukların yalan yanlış yönlendirmeyle ölmesini istemiyorum. Sizin burada yaptığınız da hataya cesaret vermekten öte değil. Ayrıca o 5. Maddedeki Marmaray'dan örnek verdiğiniz ve bana yakıştırdığınız denyo benzetmesindeki gibi bana da sopa mı atacaksınız? Tehdit mi ediyorsunuz? Buyrun beklerim. Bilginiz ve kelime dağarcığınız bittikten sonra hakarete yönelmeyin. Unutmayın ki o tür hakaretleri sadece siz bilmiyorsunuz. Saygınızı ve seviyenizi koruyun. Varsa söyleyecek sözünüz edebinizle söylersiniz. Beğenmiyorsanız okumazsınız, kazara okuduysanız da kaale almazsınız. Ya da devam edecekseniz bari Atamın fotoğrafını avatar olarak kullanmayın. Başka avatar bulun karaktere uygun. Önce edep.
    Ata sizin bireysel Atanız mı?

İnsanların neyi nasıl yapması gerektiğine karar verme hakkını halen nasıl kendinizde görebiliyorsunuz? Akıl işi değil! Siz KİMSİNİZ? Trafik polisi? Forum Polisi? Hakim? Savcı?

Derdiniz var ise yönetim orada. Üzerinize vazife olmayan şeyler konusunda AHKAM KESMEYE ne kadar da meraklıymışsınız. O motosikletin üstündekine halen "genç" diyebiliyorsunuz. Sanırım Superman gibi görüş kabiliyetiniz var ya da işkembe-i kübradan sallıyorsunuz.

Denyo'luk kavramı marmaraydaki denyodan dem vuruyorum evet. O ne yaptı? Üzerine vazife olmayan durumdan görev çıkardı kendine cevabını aldı. Siz de tam olarak aynı durumdasınız. Denyoluk yapmamanızı öneririm. O marmaraydaki denyo gibi olmayınız. Tavsiyedir. Kabul eder etmezsiniz keyfiniz bilir...

Son olarak denk gelip kazara okuduysanız yazdıklarımı kaale almazsınız. Basit. NET!

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce şu konuda anlaşalım, bana kurallarla ilgili neredeyse herkesin bilgi verdiği forumun istisnasız tüm üyeleri emniyet şeridine giriyor. Yani kurallara uymak konusunda birbirimize ahkam kesmek pek de doğru değil. Kurallara uymak hayat kurtarır. Önce bunu kabul edelim. İki yorum çok hoşuma gitti. İsim vermeyeyim. Bir üyemiz 'O motosikletli kurala uyar ya da uymaz, seni ilgilendirmez. Ama sen sol şeridi kullanamazsın' demiş Cümlenin yarısı kurala uymamayı, diğer yarısı da uymayı öneriyor.
    Ben mi yazmıştım diye kontrol de etmeye üşendim ama yine de cevap vermek isterim mahsuru yoksa.
    Evet bir başka taşıt kurala uyar ya da uymaz, bu seni ilgilendirmez, sana kural hatası ile karşılık verme hakkı tanımaz. Cümlenin yarısı bir şeyi yarısı başka şeyi önermiyor. Motorcu arkadaş burada olsaydı ve onun kamerasından da görüntü olsaydı uçtan uca bir yorum yapılabilirdi, böyle bir şey olmadığına göre senin sağladığın veriye göre yorum yapıyor herkes ve herkes de senin yaptığın kural hatasından bahsetmiş.

Niyetinden şüphe eden vardır yoktur bu bambaşka bir konu, senin bu konuyu gençlere sakin olmalarını söylemek için açmış olman bence pek önemli değil, motosikletten nefret eden bir otomobil sürücüsü olarak da açabilirsin konuyu, bence önemli değil.

Motorcunun ne yaptığını tam olarak görmüyorum ve kendisi burada değil, ona diyecek bir şeyim de yok bu nedenle. Ama sen buradasın ve bu arkadaşın çok tehlikeli/gereksiz bir şey yaptığını söylüyorsun. Ben de diyorum ki, sen sol şeridi gereksiz yere işgal ederek buna sebebiyet veriyorsun. Hiç başkasının trafik kuralı hatasını senin üstüne atmak falan filan gibi bir yere götürmüyorum, sol şeridin gereksiz işgali bir çok sorunu doğuran ana sebeptir ve Türkiye'de hiç bir taşıt türünün sürücüsü bu konudaki sorumsuzluğunu da kabul etmez. Birisi sağından geçiyorsa, sen de hatalısındır, bu kadar basit. Bu söylediğimin anlamı birisi sağından geçiyorsa kabahatli sensin değil. Arada güzel bir fark var.
    ero__ ve mattiadestro bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)