Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Benzin 30 tl olursa

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık yok
    Sonuna kadar haklısınız sadece toplum olarak değil bütün kurumlarda bir yozlaşma var. Eğitim sistemimiz çok kötü ve genç nesil akademik ve etik anlamda çok berbat. Benim umutlu olmamın sebebi gene beğenmediğim genç nesil. Tembel ve eğitimsiz olabilirler, ancak çok esnekler bizim kadar katı ve kırılgan değiller, dünyaya daha hakimler, farkındalıkları yüksek. Genç nüfuz çok tehlikelidir, doğru ellerde ve ümitlerle harikalar da yaratabilir; yanlış ellerde ise devleti bırakın bir dili ve kültürü bile yok edebilir. Ayrıca doğu kültürlerindeki bireyselleşme azlığı büyük problemdir. Ancak kriz durumlarında toplumsal hareket bireyselleşmemiş toplumlar çok şeyi çok hızlı bir şekilde başarabilir. Tarih örnekleriyle doludur.
    Lider beklememek lazım. Toplumların kendilerini yönetecek sürecek lider aramaması gerekir. Asıl yönetici kesim toplumlardır, güç onlardadır, onlar istemedikçe hiçbir şeyin olmayacağını bilmesi öğrenmesi ve buna göre davranması gerekir. Yoksa daha çok Metehan/Alparslan/Fatih Sultan Mehmet/Atatürk bekleriz. 200-300 yılda bir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Başlık değişsin yada yenisi açıcam.
    benzin 30 olunca
    Olacak çünkü

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Almanya ile Türkiye kıyaslamasına girmek çok saçma.
    Bunu yapabilmek için önce kimsenin kabul etmediği gerçeği defalarca tekrar ederek hazmetmek lazım.

"Asker toplum" dediğin Alman toplumudur, Türk toplumu değil.
    Ondan sonra ne nasıl oldu tartışması yapılabilir.

Ayrıca İkinci Dünya Savaşından mağlup çıkmanın Almanya'ya bir avantaj sağladığını falan yüksek sesle söylemeyin sağda solda. Tatsız şeyler olur.
    Bütün ekonomisi askeriye dışı harcamalara gitmiş falan. Hangi ekonomi?

Ayrıca her şeyin de çözümü vardır. Ecevit'i gönderip Tayyip'i getirmeseydik madem çözüm var mı yok falan mavralarına gireceksek.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    benzin litre fiyatı 23 tl ye çıkacağı söyleniyor
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakirlik acısından 20 TL ile 30 TL arasında aman aman bir fark yok.. Depo birinde 300 e doluyor diğerinde 450 ye ..

Şöyle 50 TL olup depo 750 ye dolmalı ki motosikletleri yakalım ..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyimser tahmin

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Bugün 300 verdim benzine bu hesapla aylık kyk kredim 3 kere benzin almama yetmiyor ve sırf okula gidip gelme param da yetmiyor. Buradan 650den 850tlye çıkardı reisimiz hala muhalefet ediyorsun diyen akrabalara selamlar :D

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    30 olmassa adidir..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oktay Bey anlıyorum. Ben hala yapamayız demiyorum, yapmıyoruz çünkü belli bir kesin parayı ve insan gücünü farklı yönlendiriyor. Doğru odakla her şey yapılabilir.

Hirbonen, Almanya yi bütün dünya birleşip yenmedi Sovyetler ve İngilizler yendi. Aslında çöküşünü hızlandırdılar. Çok sığ bir karşılaştırma olacak ama IŞİd in başta hızlı yayılması yarattığı korku dalgası idi, ekonomik olarak sürdürülebilmesi olanaksızdı.
    Alman genaral teslimiyet belgesini imzalarken sovyet genarale,yanlarinda bulunan ingiliz ve fransiz temsilcilerini kastederek "bu amatorlerde savasi kendilerinin kazandigini saniyor" dedigi rivayet edilir(amator dememis olabilir)

Ama yani abd yardimlari sadece ingiltereye degil sovyetlere bile yapildi.Burada bir koalisyon ve bircok cephe var.

gerizekali hitler olmasa yine de durum ne olurdu bilinmez.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 olmassa adidir..
    50 düz olsun sonra ufak ufak indirince hem oylarda artar
    M.balibey bunu beğendi.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Jpmorgan haberi petrol 185 doları görebilir , kur 14-15 arasında kalırsa 26-27 liraya tekabül eder , iki yıldır pandemide yaptığı gibi hükümet akaryakıtı sübvanse edebilir , tahminim benzin 20 motorin 22 lirada kalır , Tr de motorinin benzinden ucuz satılması ise zaten doğru değildi , en azından biz motorcular için haksızlık , motorini ucuz verip benzine yükleniyorlardı..

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sana politika harici tek bir sorum var.Madem hepimiz motorcuyuz,motosiklet üstünde sorayım.;

20 yıldan beri kullandığın çok sevdiğin bir motosikletin var.Bu motosiklet baştan güzeldi sorun çıkarmıyordu.Ama sonraları sürekli sorun çıkarmaya başladı,çok benzin harcamaya başladı,sürekli masraf çıkarmaya başladı.Hangi tamirciye ustaya götürürsen götür bu motorun sorunlarını halledemedi.Ve motor daha büyük sorunlar çıkarmaya devam etti,hatta frenleri bozuldu senin güvenliğini de tehlikeye sokmaya başladı.Ama bir türlü tamir olmuyor düzelmeyecek.
    Soru basit;
    Bu motosikleti inatla kullanmaya devam eder misin?
    Yoksa bu motosikleti satıp yeni bir motosiklet mi denersin?
    Muhtemelen 20 senedir kullandığım motor üretimden kalkmıştır. Ama beni 20 sene idare eden markanın başka motorunu diğer markalara tercih ederim.

Ha biri çıkıp da derse ki başka marka seni 30 sene götürür. Bak motor için şunları şunları yapmışlar. O zaman değiştiririm.

Siyasetin haklısı olmaz. Benzin 2 TL iken de siyaseten karşı olanlar yine pahalı diyor idi. Ümraniye den levente iş e araba ile gidip gelmek neredeyse otobüs parası olduğu zamanlarda da benzin pahalı deniyor idi. O gün yok pahalı değil diyenler vardı. Bugün öyle bir salak yok.

Bugün bir kriz var mı var. İnsanlar zorda mı evet. Gelecek ten endişe ediyor muyuz evet...

Benim şahsi endişem kimseden çözüm önerisi olmaması.
    Erbakan çıktı "adil düzen" diye bir proje koydu. Çoğu inanmadı. Ama bir çözüm önerisi idi.

Biri çıkıp dese ki herşeyi devletleştirecegim. Serbest piyasa olmayacak. ...vs seçenek mı evet seçenek.
    Biri çıkıp dese ki ben yatırımları durduracağım halka vereceğim...seçenek mi evet

Biri çıksa dese ki Suriye,Libya falan herşeyden vazgeçiyorum..

Biri çıksa dese ki Amerika ne isterse yaparım...

O zaman bunlar bir zeminde tartışılır. Herkes tercihini yapar...

Varmı bir önerisi olan eeeeeh biraz küçük Erbakan.... başka...yok

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Zemin sağlam olmayınca böyle oluyor.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deşiktaş - CinBon - DenerBahçe
    yosunum83 ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bugün motorla iş çıkış saati Sancaktepe üzerinden Kadıköy'e yardırdım. Sol şerit boş, önümde gudik bir araba, adam 80 ile gidiyor, çaktım selektörü ama adam hızlanmıyor, adam yakıt sarfiyatı korkusundan gaza basamıyor, yol da veremiyor.

Bence yöneticilerimizde haysiyetin "h"si yok. Az biraz Allah korkuları olsaydı istifa ederlerdi. Ben hayatımda bu badem bıyıklılar kadar içlerinde Allah korkusu olmayan, İslam'dan zerre nasibini almamış kitle görmedim. 3 gün boyunca her gün benzine zam mı gelir? Ne yapacaksın? Kur korumalı benzin mi satacaksın?
    Motoseverrr, XGAMER, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Öyle hergün 60-80 krş yapacağına yap 50 lira rahatlayalım ya nedir bu.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Belkide dinlemek lazım diğerleri ne diyor.Diyorlarki ben adalet sistemini yargıyı bağımsız hale getiriecem.İnsan haklarını demokrasiyi basın özgürlüğünü yeniden tesis edeceğim.Yabancı yatırımcının gelmesini teşvik edeceğim.
    Sonra en büyük argümanları ne ülkenin kaynakları yetersiz değil 5 li çete ve yandaşlara paylaştırılıyor ben bu düzeni bozacağım diyor.

Ama yapar ama yapmaz seçenekmi seçenek.Ama sen yine çıkıp CeHaPe zihniyeti dersin.Birileri biz milli görüş gömleğimizi çıkardık dediklerinde buna tevecüh gösterdiniz.Diğer taraf biz değiştik desede ön yargınızı kıramaz.
    Lucas bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık değişsin yada yenisi açıcam.
    benzin 30 olunca
    Olacak çünkü

50 düz olsun sonra ufak ufak indirince hem oylarda artar
    Bence de 50 olsun,, zenginle fakir ayrışsın kardeşim, ne bu herkes herşeye biniyor..

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen 20 senedir kullandığım motor üretimden kalkmıştır. Ama beni 20 sene idare eden markanın başka motorunu diğer markalara tercih ederim.

Ha biri çıkıp da derse ki başka marka seni 30 sene götürür. Bak motor için şunları şunları yapmışlar. O zaman değiştiririm.

Siyasetin haklısı olmaz. Benzin 2 TL iken de siyaseten karşı olanlar yine pahalı diyor idi. Ümraniye den levente iş e araba ile gidip gelmek neredeyse otobüs parası olduğu zamanlarda da benzin pahalı deniyor idi. O gün yok pahalı değil diyenler vardı. Bugün öyle bir salak yok.

Bugün bir kriz var mı var. İnsanlar zorda mı evet. Gelecek ten endişe ediyor muyuz evet...

Benim şahsi endişem kimseden çözüm önerisi olmaması.
    Erbakan çıktı "adil düzen" diye bir proje koydu. Çoğu inanmadı. Ama bir çözüm önerisi idi.

Biri çıkıp dese ki herşeyi devletleştirecegim. Serbest piyasa olmayacak. ...vs seçenek mı evet seçenek.
    Biri çıkıp dese ki ben yatırımları durduracağım halka vereceğim...seçenek mi evet

Biri çıksa dese ki Suriye,Libya falan herşeyden vazgeçiyorum..

Biri çıksa dese ki Amerika ne isterse yaparım...

O zaman bunlar bir zeminde tartışılır. Herkes tercihini yapar...

Varmı bir önerisi olan eeeeeh biraz küçük Erbakan.... başka...yok
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence de 50 olsun,, zenginle fakir ayrışsın kardeşim, ne bu herkes herşeye biniyor..
    30 tl mi ? Yapmayin o kadar da degil.Hic sanmiyorum ama olursa Atp bile kilisdara basar,bu da demektir ki akp yi suriyeli comarlar bile kurtaramaz.

Gerci biz yine iyiyiz avrupa perisan su an

https://www.youtube.com/watch?v=TpbXZLhVB7I

Adam koskoca akp gurup baskan vekili,yalan soylemiyodur herhalde.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Abiler zam gelmeden güzel bir yürüyüş ayakkabısı alın, tabanway bu aralar baya iş görücek, benim iyi yanım kullandığım motosiklet 10 litre ile 350-400 km yol yapar ama 10 litreyi fullemek 200 tl olunca koyuyor.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)