Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apartmandaki motorsiklete güvenlik önlemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motolux ceo110 modelini aldım. Kendi apartmanıma koyamıyorum. Dış kapıdan sonra asansör tarafına kadar merdiven var. Yan binaya annemlerin apartmana koydum. Dış kapı açılır açılmaz hemen karşıda duruyor. Disk kilidi motorun diskinin uyumsuz olmasından dolayı sanırsam takılamıyor. Zincirle bağlayabileceğim hiçbir yerde yok. Nasıl bir önlem alabilirim? Ciddi sorun oldu bu durum başıma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Zemini yada duvarı matkapla 12-14 mm del çelik dübel çak ve içine mapa vidala , işte sana zincir geçirecek yer..

O halde binadakilerden uygunluk almam gerek. Örnek işimi görebilecek bir link atabilir misiniz?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    gece 02.30 da kamu yararına buyrun

https://www.trendyol.com/besel/tokal...chantId=546712

matkapada link istersin şimdi :D
    EthanHunt bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apartman içi ise Zemin delme olayı problem olabilir. izin vermezler büyük ihtimal.

Eğer apartmanın kapısının açıldığı yerde yani apartmanın içinde ise disk kiliti olayı sıkıntı. Bir motorcu olarak o disk kiliti yanından birisi geçerken yanlışlıkla dokununca öterse önce sikayet ederim eğer sökmezse kilidi 3.de o motoru söker çöpe atarım :D
    apartman içinde o disk kiliti 10. kata kadar zıplatıyor insanı korkudan.

Apartmanın ön tarafında ise eğer bir dairenin dibine koyuyorsanız yaşamıştım. Tam bir dairenin önünde doğalgaz borusuna bağlıyordum, 2 kez kedi yüzünden disk kiliti ötünce ya motoru çek ya kiliti sök demişlerdi :D

Sonuc olarak işin zor, disk kiliti yerine zincirle tekeri motora sabitle üstüne branda ört.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Zincir kilidi arka tekerleklerden ve seleden geçirin. U şeklinde kilitler var, onlu da ön tekerlekten geçirin. Apartmana girip motoru sırtlayıp götürmek zor ve gürültülü. Çok azimli veya size bir garezleri olması lazım. Bazı apartman kapıları hep açıkkken, bazıları gerçekten sürekli kapalı tutuluyor. Sizin apartman kapısıda genellikle kapalı tutuluyorsa birşey olmaz. Ben de Inazuma almıştım, uygun bir yer bulana kadar dediğiniz gibi apartmanda tuttum.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı 34EMR34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motolux ceo110 modelini aldım. Kendi apartmanıma koyamıyorum. Dış kapıdan sonra asansör tarafına kadar merdiven var. Yan binaya annemlerin apartmana koydum. Dış kapı açılır açılmaz hemen karşıda duruyor. Disk kilidi motorun diskinin uyumsuz olmasından dolayı sanırsam takılamıyor. Zincirle bağlayabileceğim hiçbir yerde yok. Nasıl bir önlem alabilirim? Ciddi sorun oldu bu durum başıma
    Arka janta U-kilit takin.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zincir yerine 2 adet U kilit alıp, ön ve arka teker jantından geçirin tamamdır.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı 34EMR34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen istiyor güvenlik , otoparkcıya verecek 150 tl İspark bulabilirsen 80 90 TL aylık

Koy dostum otoparka kafan rahat olsun apartmandan motor indirip çıkarması da zor olur

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Zinciri lastikten geçirip bırakabilirsiniz. Ben yer olmadığında sokakta bile o şekilde bırakıyorum. En azından ittirerek çıkaramazlar, kaldırmaları gerekir. Zaten apartman içerisinde olduğu için yeterli olacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)