Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Deri Ceket ve beden sıkıntısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    online253 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Öncelikle Selamlar,Ülkemizdeki malum fiyatlar yüzünden Championhelmets den Dainese Agile modelinin siparişini vereceğim, 1.81 boy 67 kiloyum fotoğraftaki ceket 48 beden altımda ince bir kazak var ve üstüme oturuyor fakat kollarım biraz fazla uzun olduğu için bilek kısmı biraz kısa kasılıyor sizce sıkıntı olur mu sürüş sırasında ? 50 bedenini denediğimde üstüme biraz bol oluyor deri ceketinde bol olması iyi bir şey değil diye düşünüyorum. İlk deri ceket olacağı için daha önce kullananların yorumlarını merak ediyorum altına kalın bir sweet falan giymek istersem biraz zorlayacak gibi çünkü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı online253 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Selamlar,Ülkemizdeki malum fiyatlar yüzünden Championhelmets den Dainese Agile modelinin siparişini vereceğim, 1.81 boy 67 kiloyum fotoğraftaki ceket 48 beden altımda ince bir kazak var ve üstüme oturuyor fakat kollarım biraz fazla uzun olduğu için bilek kısmı biraz kısa kasılıyor sizce sıkıntı olur mu sürüş sırasında ? 50 bedenini denediğimde üstüme biraz bol oluyor deri ceketinde bol olması iyi bir şey değil diye düşünüyorum. İlk deri ceket olacağı için daha önce kullananların yorumlarını merak ediyorum altına kalın bir sweet falan giymek istersem biraz zorlayacak gibi çünkü.

https://i.hizliresim.com/1o86voy.jpg

https://i.hizliresim.com/kwvb8u3.jpg
    Kilon zaten boyuna göre düşük kilo alırsın, bir de bunun içine kalın şeyler giydiğin zamanlar da olacak. 50 beden al geç direkt hiç düşünme. İkinci elde satmak istersen 50'yi satması da daha kolay. Her türlü avantaj. Bir beden o kadar fark etmez sürüş olarak.

Kol kısalığına gelince, uzun eldiven ile giymek için o montlar. Kol boyu çok sıkıntı durmuyor ama 50 daha iyi olur.
    online253 bunu beğendi.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)

https://i.hizliresim.com/1o86voy.jpg

https://i.hizliresim.com/kwvb8u3.jpg
    Avrupa'da bu sorunu aşmak için Chunky, Short, Long size'lar var. Maalesef bizim ülkeye standart bedenler geliyor. Deneme şansın olmadığı için de Champ veya FCMoto'dan tam bedenini bilmediğin için satın almak biraz riskli olabilir.

Kilon boyuna uygun olsa (71-72 civarı) 50 beden problemsiz şekilde olabilirdi. Fotodaki 48 olmamış. Eldiven ile değerlendirdiğimizde; bilek ile kısa eldiven giyersen (Doğrusu bileği tam saran spor eldivendir) arada çok ciddi bir boşluk oluşur ve bu oldukça riskli bir durum ortaya çıkarır. Bu sebeple 50 beden alman daha mantıklı olur.

Dainese yerine Rev!it! veya iXS'de denemeni tavsiye ederim fikrin olması açısından.

Bu arada kollarını biraz geliştirmen için Dumble ağırlıklı çalışmanı ayrıca tavsiye ederim.
    online253 bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Piste çıkmayı planlamıyorsanız deri ceket almayın bence. Tekstil olanlar daha kullanışlı olur.

Dainese'nin beden tablosunu inceleyip size hangi bedenin uygun olacağını da bulabilirsiniz.
    online253 bunu beğendi.

online253 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Fikrini paylaşan tavsiyede bulunan herkese teşekkür ediyorum,aynı ceketin siyah 50 bedenini deneyebildim, bu rengin 48 i vardı. Görevli abimiz ben göbekliyim falan 52 beden kullanıyorum sen nasıl 50 giyeceksin gibi bir şey söyledi 48 üstüme tam oturdu hatta biraz sıkıyor altına kalın bir şey giyilmez yani.50 bedende de göğüs kısmında biraz boşluk oluyor birde kollar biraz büyük geliyor genişlik olarak. ama sanırım 50 beden alacağım. 3-5 kilo alsam 48 sıkıntı çıkartabilir ilerleyen zamanlarda, ama deri ceketler kullandıkça biraz açılıyor gibi bir şey söylediler o yüzden kararsız kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Ayrıca 50 bedenle 48 arasında kol boyu olarak 1-2 cm oynuyor çok farketmiyor yani

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Fikrini paylaşan tavsiyede bulunan herkese teşekkür ediyorum,aynı ceketin siyah 50 bedenini deneyebildim, bu rengin 48 i vardı. Görevli abimiz ben göbekliyim falan 52 beden kullanıyorum sen nasıl 50 giyeceksin gibi bir şey söyledi 48 üstüme tam oturdu hatta biraz sıkıyor altına kalın bir şey giyilmez yani.50 bedende de göğüs kısmında biraz boşluk oluyor birde kollar biraz büyük geliyor genişlik olarak. ama sanırım 50 beden alacağım. 3-5 kilo alsam 48 sıkıntı çıkartabilir ilerleyen zamanlarda, ama deri ceketler kullandıkça biraz açılıyor gibi bir şey söylediler o yüzden kararsız kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Ayrıca 50 bedenle 48 arasında kol boyu olarak 1-2 cm oynuyor çok farketmiyor yani
    Öncelikle deriden asla vazgeçme. Yazın perforated ürün kullanırsın hiçbir sorunun olmaz. Textile ürünler 100-110kph civarındaki hızlara kadar ancak koruma sağlayabilir. Daha düşük süretlerde de hasar alırlar. (Yırtılır, delinir vs.) Deri ise 450kph+ hızlara kadar sorunsuz şekilde çalışır, çarpma vb birşey olmazsa sürtünme ile hasar almaz. Üzerinde ki boya vs kalkar.

Riders Cleaner vb yerlerde temizlik yaptırısan aksine genişlemek yerine fit forumunu korur. Kuru temizlemeye verirsen küçülebilir bile.(kuru temizleme tavsiye edilmez bu sebeple) Hangisi seni mutlu ediyorsa onu al. 48 alırsan mutlaka uzun spor eldiven almayı unutma. (1-2cm oldukça büüyk bir fark bu arada bazı durumlar için)
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    182 civarıyım 83 kilo oldum 52 beden kullanıyorum.spor vs yapıyorum 52 beden zorlamaya başladı beni.özellikle kalın şeyler giymeye başlayınca giy çıkart baya yoruyor.48 tamdır sana ama gençsin 50 çok sırıtmıyorsa içinde yüzmüyorsan al.ayrıca bence sarı alma kirlenmesi temizlemesi yorar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)