Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Paket Kurye Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Herkese Selamlar.
    Aniden işsiz kaldım.
    Not kuryelik yapacağım.
    Maalesef bütçe az.
    Ne Japon (Yamaha-Honda)
    Ne Hintli (Bajaj-Hero-Tvs) bulamam herhalde

2.el bulaşmak istemiyorum.
    Insanların nasıl hor kullandığını Rodaj, bakım dikkat etmediğini gördüm.

Sıfır alacağım tercihen.
    Bütçe 20-25.000
    Arora
    Kanuni
    Küba
    Mondial
    Yuki sorunu olmayan
    Vitesli yada scooter 🛵 modelleri yazar mısınız?
    Kuryelik yapacağım.
    Bazı markaların bazı modelleri sorunsuz olduğunu gördüm yani tüm Çinliler alınmaz demeyelim su model daha az sıkıntı çıkartır gibi yorum tavsiye bekliyorum..
    ==Hero Şubat 2022==
    DUET 125İ 36.740 ₺
    DASH 125İ 36.960 ₺
    DUET 110İ 35.805 ₺
    DASH 110İ 35.750 ₺
    PLEASURE + 110 35.530 ₺

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selamlar, geçmiş olsun.

Scooter büyük rahatlık olur yeni işiniz için. Ama vitesli sıkıntı olmaz diyorsanız Hunk 150 düşük km’li bulunur 20.000tl civarına.
    Sarı site İlan No: 999497915
    İlan No: 991618787

Ama 2. El Honda Dio, Activa s yada Spacy almanız daha mantıklı gibi.

benim bi arkadaşım arora cappucino ile yapıyor. 2000 km de aldığı ikincel el motora yeni sıfır motor aldı. her ne kadar hor kullanılsada spacy tarzı bir motor benim tavsiyemdir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum.

Çok cazip ve çekici geldiğinin farkındayım ancak asla, kesinlikle ama kesinlikle, özellikle de kuryelik gibi bir iş içinse:

Spacy Alpha
    Spacy 110
    Activa S
    Dio

Haricinde motosiklet kullanmamanızı öneririm.

Hatta sizin için çok cazip de bir fikir vereyim, daha öncesinde de forumda paylaşmıştım.

Honda, bu ay sonuna kadar geçerli olmak üzere DIO' larda 14.000 TL' si peşin, kalan 24.000TL' ye kadarı kredi kartına 12 ay vade %0 faiz ile DIO' ları satıyor. Tek kredi kartı olmak zorunda değil, birden fazla karta rakkamı bölerek %0 12 ay faizle bu kampanyadan yararlanmanızı öneririm. Böylelikle 14.000TL + Plaka masrafı + Trafik sigortası + Koruma demiri + Çanta demiri + Çanta + Gerekli ekipmanlar için bütçenizi de zorlamaz, kalanı taksit taksit öder, çok sıkışırsanız veya vazgeçerseniz de motosikleti satarak (ikinci el fiyatlarına bakın, anlayacaksınız) kullandığınız üzerinize kar kalacak şekilde aldığınızdan yüksek rakkama satarak kredi kartı taksitlerini arzu ederseniz bir kerede kapatabilirsiniz.

Yine de hintli veya özellikle çinli almayı planlıyorsanız, yeni de olsa... vazgeçin derim. Dio' yu mutlaka değerlendirin. Şu anda 8. motosiklet olarak alıp garaja koymayı planladığım bıcırık, az yakan, sağlam bir modeldir kendisi. Kısmetse bu ay sonuna kalmadan birtane de ben alıyorum, şiddetle öneririm
    DickName bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Geçmiş olsun kardeşim. Fikir vermesi açısında şöyle söyleyim. Bende büyük motor var. V strom 650 2017 model. malum benzin fiyatlarından dolayı, şehir içinde kullanabileceğim, bakkala çakkala giderken pratik olacak bir motor ihtiyacı doğdu. Paketçi bir arkadaştan 36K Km de Hero Pleasure 100cc aldım. 2015 Model. Titiz bir insan olduğum için motorun değiştirmediğim yeri kalmadı. Tabiri caiz ise motor sıfırlandı (Grenajdan tut, krank, silindir, pistona, gidon aynası, selesine kadar) Demem o ki Hero dan çok memnunum. Zaten Honda ile birlikteydi zamanında. Honda Activa nın klonu. Yakıtı çok düşük. 100 cc gücü de ihtiyaca cevap veriyor. Bence Hero markasını es geçme. Temiz veya 2-3K masrafla kusursuz hale getirebileceğin 10K civarı hero' lar var. İşten çıktığınız için nakit paranızı fazla harcamamış olursunuz. Parça ve tamirleri çok büyük rakamlar değil. Bu nedenle ikinci el alacak kadar zengin değilim sözü bu konuda söylenemez. Ben olsam 30-35K yerine temiz ya da komple sıfırlanmış Hero'ya 15-16 verir, durumunuz iyileşince satar, daha yüksek bütçe ile başka bir motor alırdım. Nacizane benim görüşüm budur. Diğer görüşleri de dinleyerek en doğru kararı vereceksiniz. Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler