Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Trafik Polisi Keyfi Egsoz Cezası Yazmak İsteyince :)))

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep kanundan dem vurmuşsunuz ya
    sürekli motor boyu künyesinde 5500 devirde 97 desibel yazıyor kardeşim yapmışsınız.
    hata arkadaşın biri akropovic egzoz sokağa uygunluk belgesi atmış

hadi gelin kanun ne diyor bakalım.
    motor gücü 150 kw dan büyük olanlar için sınır 84 desibeldir.
    bundan küçük olanlar için daha düşüktür diyor.
    https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?M...evzuatTertip=5

Yani ben polisin yerinde olsam sırf diklendiğiniz için telefonuma desibel aplikasyonunu yükler yaka kamerasına kayıt eder daha sonrada karayolları trafik kanununun 32/3. maddesine göre 1800 tl cezayı yaslar trafikten men edip çekiciye yükletirdim.

Kimse benim huzurlu bir şekilde evimde oturmama engel olamaz. Sizler gürültülü egzozlarla iki kuruş hava atacaksınız diye bize rahatsızlık veremezsiniz. Burada olsaydınız her geçişinizde polisi arayıp ihbar ederdim.

kanun açık ve net sizin egzozunuzda yazan hiç bir şey kanunu bağlamaz.
    Telefon geçerli bir ses ölçme cihazı değil, ben de bir büyük şişe rakı da içsem dümdüz yürüyebiliyorum. Polise üflemeyeyim, 20 metre düz yürürsem beni sal diyeyim o zaman yakalanınca.

En başında da dedim, geçerli egzozlara sertifikasını versinler, geçerli olmayanları ülkeye sokmasınlar. Kaçak sokanlara karşı da desibelmetre bulundurup cezai işlem uygulasınlar. Medeni bir ülkede böyle işler süreç.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Ha bu arada belirteyim kanun AZAMİ DIŞ GÜRÜLTÜ SEVİYELERİ diyor.
    Yani şu devirde şu kadar olacak demiyor en fazla bu kadar çıkarabilir diyor.
    Yani en fazla 84 desibel gürültü yapabilirsiniz diyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....En başında da dedim, geçerli egzozlara sertifikasını versinler, geçerli olmayanları ülkeye sokmasınlar....
    orjinal egzozuda tornavidayla deliyor yada içini boşaltıyorlar , mesele sadece marka egzoz değil ,

yukarda Tuvturk un işini düzgün yapmadığı yazılmış , ee adamlar fardaki küçük bir çatlak için ağır kusur yazıp muayeneden geçirmeyincede işini düzgün yapan adama küfür ediyoruz , polisde işini düzgün yapsın elinde desibel cihazı olsun diyoruzda orjinal bile olsa eski motosikletlerin birçoğunda egzozdan sıkıntı çıkardı bence , motosiklet kullanan hemen herkes yanından geçen motorun aşırı gürültü çıkarıp çıkarmadığını fark edebiliyorsa trafik poliside anlayabilir , 15 senedir motosiklet sitelerine üyeyim , şimdiye kadar egzoz cezası yedim sonra gittim desibel cihazıyla ölçüm yaptırdım ceza iptal oldu diyen görmedim , biri polis gaz aç dediğinde gazı açmam git desibel cihazı getir diyorsa o adamın egzozda bir sorun vardır , sorun yoksa açar gazı yürür gider kimseyle diyaloğa girmez..
    birbilent bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da çoğu eyalette polis egzosun sesini çok yüksek bulduysa desibelmetre olmadan ceza kesebiliyor.

Çünkü her polise desibelmetre taşıtmak, kullanma eğitimi vermek, bakımını yapmak, kalibre etmek, zamanı gelince değiştirmek, astarı yüzünden pahalıya gelen bir şey.

Rahatsız edici ses desibelmetre olmadan da anlaşılabilecek bir şey.

bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürekli motor boyu künyesinde 5500 devirde 97 desibel yazıyor kardeşim yapmışsınız.

Yani ben polisin yerinde olsam sırf diklendiğiniz için telefonuma desibel aplikasyonunu yükler yaka kamerasına kayıt eder daha sonrada karayolları trafik kanununun 32/3. maddesine göre 1800 tl cezayı yaslar trafikten men edip çekiciye yükletirdim.

Kimse benim huzurlu bir şekilde evimde oturmama engel olamaz. Sizler gürültülü egzozlarla iki kuruş hava atacaksınız diye bize rahatsızlık veremezsiniz. Burada olsaydınız her geçişinizde polisi arayıp ihbar ederdim.

kanun açık ve net sizin egzozunuzda yazan hiç bir şey kanunu bağlamaz.
    Yok yav cidden diklendigim için yaka kamerası açıp telefona desibel ölçer yükleyip bana haddimi mi bildirecektin o polis olsaydın.iyiki o polis değilsin telefonunada desibel ölçer yüklemedin...bunu yapsaydın bende acar kamerayı onuda çekerdim sonrada sana sorardım o desibel ölçerin kalibrasyonu varmı diye.boş konuşmuş sacmalamissin resmen.kendine kendine burda boş konusmanin nirvanasini yapmışsın.32 den ceza yazamaz.Git öğren gel dostum. İnternetten Google'dan desibel ölçer indirecekmis ..ceza iptali yapan hakimden de iyi biliyorsun kanunu.Kanunu bağlamaz dediğin şeyi kanun söylüyor zaten.boş beleş bedavaya Konusmussun.Kanunu baglamazmis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da çoğu eyalette polis egzosun sesini çok yüksek bulduysa desibelmetre olmadan ceza kesebiliyor.

Çünkü her polise desibelmetre taşıtmak, kullanma eğitimi vermek, bakımını yapmak, kalibre etmek, zamanı gelince değiştirmek, astarı yüzünden pahalıya gelen bir şey.

Sende sacmalamissin..polis ağzı alkol kokan birine sen içki icmissin diyerek cezayı kesiyor mu.once ölçüyor.ceza sınırı nedir 0.50 ve üstü promildir.olcmedigin sesin cezası var mı...evde beslenen köpekleri komşular şikayet ediyor.cok ses çıkarıyor diye.once geliniyor evin dışındaki gürültü seviyesi tespit ediliyor.sonra şikayetçi kişinin yatak odasına ses ölçer konuluyor.dikkat edin şikayetçi kişinin yatak odasına konuluyor...rahatsız edici ses bagirti havlama uluma neyse oradaki seviyeyi geçmezse hiçbir şey yapılamıyor.ne yapıyorlarmış ses ölçüyorlarmis..

Üç tekerli motorlu ve elektirikli araçlarda arkadaşım kask mevzuna ceza yazmak isteyen polise yazamazsın diye itiraz edince polis olurmu yeaaa deyip ceza yazarken mevzuatta bu araçlarda kask zorunlulugu olmadığına dair yazıyı göstermişler ceza yazılmamış.bunuda bilgi olarak burada soyleyim.polis bile bilgili değilken forumdaki arkadaşlar süper biliyor..HEKİM KİM DİR ? BAŞİNA GELDİGİNDE ÇÖZÜM BULANDİR.basina gelmezse iskembeden atan tutan çok olur forumdaki arkadaşlar gibi.
    www.jawa350cc.com

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence dezenfektan kullanan biri alkol kokuyor diye ceza da yazabilmeli ne gerek var alkolmetreye....
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal egzozuda tornavidayla deliyor yada içini boşaltıyorlar , mesele sadece marka egzoz değil ,

yukarda Tuvturk un işini düzgün yapmadığı yazılmış , ee adamlar fardaki küçük bir çatlak için ağır kusur yazıp muayeneden geçirmeyincede işini düzgün yapan adama küfür ediyoruz , polisde işini düzgün yapsın elinde desibel cihazı olsun diyoruzda orjinal bile olsa eski motosikletlerin birçoğunda egzozdan sıkıntı çıkardı bence , motosiklet kullanan hemen herkes yanından geçen motorun aşırı gürültü çıkarıp çıkarmadığını fark edebiliyorsa trafik poliside anlayabilir , 15 senedir motosiklet sitelerine üyeyim , şimdiye kadar egzoz cezası yedim sonra gittim desibel cihazıyla ölçüm yaptırdım ceza iptal oldu diyen görmedim , biri polis gaz aç dediğinde gazı açmam git desibel cihazı getir diyorsa o adamın egzozda bir sorun vardır , sorun yoksa açar gazı yürür gider kimseyle diyaloğa girmez..
    Birader hakikaten senin algilarinda sorun var.sen 15 senedir buralara uyesin bir şeyden haberin yok.ayni ülkenin durumundan bı haber olup egonomi çok iyi diyen arkadaşlara benziyorsun..hiç desibel ölçer le gidip ses olcturup ceza iptali yaptıran görmedin diye her düşündüğün doğrumu ?. Egsozunda sorun olmayan biri gazı acarmisda vs.. Mecburiyetimin olmadığı bir şeyi neden yapacagim,polise neden gaz koluma el attiracagim.neden boş yere gaz çevireceğiz.Biz diyaloga girdik.Herkesi kendin gibi sindirilebilir adam tipinde göremezsin.yok İstanbul'da bunu yapamazsınla giriş yaptın hala devam ediyorsun..sana mahkeme karari ile ilgili linkte attım hakim karar vermis polise ne oluyor.Bir nüshasıda ilgili emniyete gidiyor.
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Buna değinmeden geçemedim: Cidden çok komik; memlekette kanun nizam kalmış gibi yok kanundur böyledir şöyledir diye tartışıyorsunuz...

Not: Bu arada "yetki / güç sarhoşluğu" yaşayan her tür kişinin / kurumun "keyfi uygulamalarına" karşıyım, yanlış anlaşılmasın. Hakkını arayanı hem destekler hem de takdir ederim.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Taşıtlarda orijinal olmayan bir ekleme bulunduğu zaman ceza yazma hakkı vardı sanki. (Egzoz, topcase, hatta sis farı.)

Sanki böyle bir şey hatırlıyorum, yanılmıyorsam düzeltiniz.

Bunun dışında ben de desibel ölçümü yapılmadan yazılan cezaya itiraz edilebilir diye biliyorum ancak üstte yazmış olduğum gibi bir açık vardı sanki.

Özet; Egzoz orijinal değil diye yazabilir (sesten bağımsız) fakat sesten dolayı yazarsa itiraz yolu doğar diye biliyorum.

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taşıtlarda orijinal olmayan bir ekleme bulunduğu zaman ceza yazma hakkı vardı sanki. (Egzoz, topcase, hatta sis farı.)

Sanki böyle bir şey hatırlıyorum, yanılmıyorsam düzeltiniz

Bunun dışında ben de desibel ölçümü yapılmadan yazılan cezaya itiraz edilebilir diye biliyorum ancak üstte yazmış olduğum gibi bir açık vardı sanki.

Özet; Egzoz orijinal değil diye yazabilir (sesten bağımsız) fakat sesten dolayı yazarsa itiraz yolu doğar diye biliyorum.
    Egsozun orjinal olmasi gibi bir zorunluluğu yoktur.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende sacmalamissin..polis ağzı alkol kokan birine sen içki icmissin diyerek cezayı kesiyor mu.once ölçüyor.ceza sınırı nedir 0.50 ve üstü promildir.olcmedigin sesin cezası var mı...evde beslenen köpekleri komşular şikayet ediyor.cok ses çıkarıyor diye.once geliniyor evin dışındaki gürültü seviyesi tespit ediliyor.sonra şikayetçi kişinin yatak odasına ses ölçer konuluyor.dikkat edin şikayetçi kişinin yatak odasına konuluyor...rahatsız edici ses bagirti havlama uluma neyse oradaki seviyeyi geçmezse hiçbir şey yapılamıyor.ne yapıyorlarmış ses ölçüyorlarmis..

Üç tekerli motorlu ve elektirikli araçlarda arkadaşım kask mevzuna ceza yazmak isteyen polise yazamazsın diye itiraz edince polis olurmu yeaaa deyip ceza yazarken mevzuatta bu araçlarda kask zorunlulugu olmadığına dair yazıyı göstermişler ceza yazılmamış.bunuda bilgi olarak burada soyleyim.polis bile bilgili değilken forumdaki arkadaşlar süper biliyor..HEKİM KİM DİR ? BAŞİNA GELDİGİNDE ÇÖZÜM BULANDİR.basina gelmezse iskembeden atan tutan çok olur forumdaki arkadaşlar gibi.
    Uc cumle kurmusum. Hangisi sacma?

Bu bir gercek. Ingilizceniz varsa internette arayin bulun okuyun.

Bu da yukaridaki gercegin sebebi.

Bir keresinde Harley'in biri oyle bir gaz verdi ki 1 blok otedeki benim odum koptu. Bunu goren bir polis bu zararliya ceza yazamamali mi?

Asil sizin verdiginiz ornekler sacma. Her karakolda bir desibelmetre bulundurmakla her trafik polisinde bir desibelmetre bulundurmanin maliyeti ayni mi? Hic alkol almamis, ama uyusturucu ya da crack kullanmis, normal davranislar icinde olamadigi ayan beyan belli olan birine polis "buyur git" mi diyecek? Orada portatif laboratuar kurup hangi uyusturucu maddeyi aldigini tespit etmek zorunda mi?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artik en dandik telefonlar bile desibel olcuyor. Ama koskoca amerikada desibel olcen karakol yok. Amerika bizi kiskaniyor. Sey o avrupamiydi…
    otopsici bunu beğendi.

Uc cumle kurmusum. Hangisi sacma?

Bu bir gercek. Ingilizceniz varsa internette arayin bulun okuyun.

Bu da yukaridaki gercegin sebebi.

Bir keresinde Harley'in biri oyle bir gaz verdi ki 1 blok otedeki benim odum koptu. Bunu goren bir polis bu zararliya ceza yazamamali mi?

Asil sizin verdiginiz ornekler sacma. Her karakolda bir desibelmetre bulundurmakla her trafik polisinde bir desibelmetre bulundurmanin maliyeti ayni mi? Hic alkol almamis, ama uyusturucu ya da crack kullanmis, normal davranislar icinde olamadigi ayan beyan belli olan birine polis "buyur git" mi diyecek? Orada portatif laboratuar kurup hangi uyusturucu maddeyi aldigini tespit etmek zorunda mi?
    Hangi örnek saçma alkol örneği mi ? Köpek ten çıkan sesin ölçülmesi mi ?
    Yolda alkol alan birinin ne kadar alkollü oldugunu ölçmek ilk polisin elinde.olcer bunu ceza tutanağında okuyabilirsin.neyle ölçtü elindeki alet ile ölçtü..bu örneğin neyi saçma ?
    Komsunun sikayetci olduğu köpek örneği havlıyor diye kimse köpeği alamıyor yolu ne sana anlattım ses ölçülmesi...
    Amerikan polislerine ateş olcer gibi alet veriyorlar plakayı okuyor ,radarı veriyor hızı ölçüyor alkol promil ölçer aleti veriyor ama ses ölçer veremiyor ha sacmalamissin işte...ve ayrıca Türkiye'de dahil alkol metreye uflemiyorsan seni hastaneye götürüyorlar orda tıbbi ölçüm oluyor.Senin Amerikan polisin mahkemeyi orda kurup infaz yetkisine sahip de kişinin uyuşturucu alıp almadığını anlamak için adli tıp denilen olayi bilmiyor mu ? Saçmalamak için elinden geleni yapmışsın..Harley için polis zararlı ya ceza yazmamalimi demişsin..hemşerim okuduğunu iyi anla.Biz kimseye gürültu yaptığı için çevre rahatsızlığına sebep olduğu için ceza yazilmamali demiyoruz...polisin keyfi davranışına ve verdiğimiz karsiligin yasal dayanağı karşısında ceza yazamasını konuşuyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artik en dandik telefonlar bile desibel olcuyor. Ama koskoca amerikada desibel olcen karakol yok. Amerika bizi kiskaniyor. Sey o avrupamiydi…
    Amariga bizi kıskanıyor.
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikan polislerine ateş olcer gibi alet veriyorlar plakayı okuyor ,radarı veriyor hızı ölçüyor alkol promil ölçer aleti veriyor ama ses ölçer veremiyor ha sacmalamissin işte...
    Bir şey aklınıza yatmayınca saçma olmuş olmuyor ama. Belki de siz mantıksız birisiniz, ya da yanlış olmaya tahammülünüz yok? Ben olanı yazdım, internet elinizin altında, bana laf yetiştireceğinize "acep harbiden öyle mi" deyip aratıp öğrenin, sizin dediğiniz gibi miymiş, benim dediğim gibi miymiş anlayın. Ya da ortaokul öğrencisi gibi "olmaz olmaz ben haklıyım banane banane" demeye devam edin. Size kalmış.
    otopsici ve birbilent bunu beğendiler.

Bir şey aklınıza yatmayınca saçma olmuş olmuyor ama. Belki de siz mantıksız birisiniz, ya da yanlış olmaya tahammülünüz yok? Ben olanı yazdım, internet elinizin altında, bana laf yetiştireceğinize "acep harbiden öyle mi" deyip aratıp öğrenin, sizin dediğiniz gibi miymiş, benim dediğim gibi miymiş anlayın. Ya da ortaokul öğrencisi gibi "olmaz olmaz ben haklıyım banane banane" demeye devam edin. Size kalmış.
    Yok aklıma yatmayinca olmaz o öyle demiyorum.
    Ben Türkiye de yaşıyorum Türk kanunları ile haşır nesirim ve saçma dediğin örneklerim doğru yerinde örnekler. Trafik Suçu Ve diğer suçlar ispat ve yasal dayanak ister.Amerika da polis istediği araca dur der, canınin istedigi zenciye kimlik sorar zenci niye soruyon der polis artislik yapar tutuklamak ister sebepsiz fakat zenci FBI çıkar sonrasi Yusuf Yusuf.bir zencinin boğazına sırf zenci olduğu için basarak onu boğarak oldurebilir.(cani istediğinde bunu yapamaz da keyfi olgunu varsaydigimiz ve karşı çıktığımız şeyler).Bunlar Amerika'da olan şeyler ve bizim yaşadığımız Şeyler Türkiye ye özgü.Benim abim senin abini döver değil dayanakları olan şeyleri konuşuyorum.Sense sacmaliyorsun
    DickName bunu beğendi.
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    SD 1290R
    Ben Türkiye ile ilgili bir şey söylemedim ki, Amerika ile ilgili söyledim. Siz de saçma olduğunu iddia ettiniz. Yazdığımın doğru olduğunu internetten aratıp çok kolay öğrenebileceğinizi yazdım.

Cevap olarak zenciden girip FBI'dan çıkıp alakalı alakasız bu kadar laf dökmenize gerek yoktu. Tercihim orta okul çocuğu gibi takılmak deseydiniz de anlardık.
    otopsici bunu beğendi.

@ bsabora Arkadaşın hakkını arayıp haksızlıga ugramamasını yaptıgı davranışı dogru buluyorum polisin keyfi uygulaması önlemek için sen yanmazsan ben yanmaz isem kimse karşı çıkmaz ise nasıl çıkarız aydınlığa öncelikle bunu söyleyim.

Adana memur arkadaş iyi niyetli davranmış.. Zengin değil isen Yandaş değil isen Kimse kusura bakmasın ülke hak kanun adalet yok .Misal adamın motoru malı çalınır ,neden sağlam kilitlemedin diye hırısızı değil malı çalınan adamı göz altına alabilecek seviyede bizde ki adalet uygulayışı..(kanunlar böyle değil uygulama böyle)

GAriban ise tanıdığı yok ise memurun tabi bir de şöyle bir durum var bizim insanımız candaş veya godoman değil ise bilgili konuşandan korkar kanun kanun konuşursun ise çekinir durduk yerime başıma iş almayım diye ... Fakat o gün bir üst seviye Candaş/yandaş tanıdığı olan memura denk gelsen adamın da canı sıkıntılı olsa kimse kusura bakmasın bağırta bağırta şırınga ile mabadından kan alırdı kimse bir şey yapamazdı. Ha yazılı kanun önünde %100 sen haklısın o da zorbalık yapıyor ama UYGULAMA bizde yerlerde malesef sonuç bu.

Diğer bir konuda Z10 bildigim kadarı ile tam bilmiyorum ama 250-300 TL binlik araç olarak biliyorum yanlış da biliyor olabilirim tam emin değilim , belli gelir seviyesinde ,kişilerin alabileceği bir ürün . Polis memuru gariban ise o da karşısında ki godoman ,çevresi olan okumuş birisi gibi görmüş ,veya candaş oldugunuzu düşünmüş bir ses etmemiştir, aynı mizansen 500 lük 600lük eski püskü bir genç ile cereyan etse ,Sizin dediklerinizi 1/1 aynısı dese polis memuru yine arabasının bağajından o meşhur 50 lik şırıngayı çıkarır bunu yapanı tuşe pozisyonuna getirir ,kan almaya başlardı . Zorbalıgını hukuksuzlugunu yapardı.

Sonuç ne olur ise olsun sizin yaptıgınız gibi davranmak lazım belki 5-10 kişi yanar ama sonuçta tüm motorları çektirecek kadar otopark ve çekicileri yok , haklı oldugun konuda sonuç ne olur ise olsun sonuna kadar arkasında durmak lazım.

Not: yazdıklarım egsoz susturuculu ve yasal sınırlar içinde geçerli , milleti rahatsız edici seviye de ise pek iyi konuşmuyorum öyle kişiler için

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Ha bu arada belirteyim kanun AZAMİ DIŞ GÜRÜLTÜ SEVİYELERİ diyor.
    Yani şu devirde şu kadar olacak demiyor en fazla bu kadar çıkarabilir diyor.
    Yani en fazla 84 desibel gürültü yapabilirsiniz diyor.
    84 desibel N2/N3 araç tipleri için geçerlidir diyor.
    başka tipi bağlamaz
    motosikletlere göre bir mevzuat olmadığı gibiegzoz muanesi de yoktur.
    çevreyi rahatsız eden ses diye geçirilmiştir üzerinde durulmamıştır.
    kanun yok diye milletin canını okumanın anlamı ne?
    çok düşünceliyseniz kanun ile ilgi çalışma yapmayıp bize saran devlete anlatın derdinizi
    bizimde yakındığımız konu o zaten
    kanunda yoruma açık yer olmaz.Eğer olursa, gücü olan keyfine göre yargılar.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Hocam, rahatsizlik konusunda seninle hemfikirim ancak kacirdigin sey; o linkini verdigin yonetmelikte bahsedilen M/N siniflari motosikleti kapsamiyor. M sinifi minibusleri, N sinifi kamyonetleri belirliyor.

Egzos konusunda da, ulkede bu konuda hem kullanici hem de denetim konusunda bosluklar ve vurdumduymazliklar var.

Kullanici gurultu yapmayi seviyor, sekil sukul seviyor, yapan muhendis salakmis gibi davranip daha iyisini ariyor, sanki Rossi gibi 2-3HP kazanarak virajlara daha iyi girecegini dusunuyor.

Kolluk kuvvetleri de keyfi davranabiliyor, isini hic yapmayabiliyor, yarim yamalak yapabiliyor.

Kagit uzerinde 5500 devirde belirli bir gurultu seviyesine uysa da, kullanici hep 5500 devir/dk mi yapacak saniyorsunuz bu arada? Durdugu yerde kesiciye sokmayi marifet goren mallar var sokakta, egzosu delenler var, kontrole giderken sunu yap cikista sunu yaparsin diye akil verenler var, var oglu var.
    Bu arada dunyanin her yerinde var bu mallardan, sadece bizim ulkemize ozgu bir durum degil.
    Gökhan_Aygün ve espresso bunu beğendiler.

Ben Türkiye ile ilgili bir şey söylemedim ki, Amerika ile ilgili söyledim. Siz de saçma olduğunu iddia ettiniz. Yazdığımın doğru olduğunu internetten aratıp çok kolay öğrenebileceğinizi yazdım.

Cevap olarak zenciden girip FBI'dan çıkıp alakalı alakasız bu kadar laf dökmenize gerek yoktu. Tercihim orta okul çocuğu gibi takılmak deseydiniz de anlardık.
    Ölçüm ile verdiğim orneklere saçma diyen sensin.
    Bunlara saçma diyemezsin çünkü gerçekler.
    Sacmalamissin bir adamin ağzı alkol kokuyor diye ona ceza yazacak polis vs var ise keyfi davranmıştır buna örnek olarak alkol promil ölçen alet olduğunu Amerika'da dahi olsa bunu bu şekilde olması gerektiğini yasal sınırı geçip geçmediğini bu şekilde anlayabilecek lerini yazdım...sende sacmalamanin dik alasıni yazıp oraya laboratuarmi kurmaya zorunlumu demişsin polis için.bende adli tıp olduğunu polisin oraya yolladigini yazdım..sana daha yasal dayanaklari nasıl anlatabilirim.bunlari anlamayacak zeka seviyesindeki insanlara burada laf anlatiyorum ve dedim ki Burası Türkiye Amerika'da polis birine sırf zenci olduğu için bunları yapabilir gördük Amerika'ya özgü biz Türkiye'de yaşıyoruz Kısaca konunun özü polisin keyfi davranışına çıkışımız var sen gibi algıları düşük arkadaşlara klavyede iki gündür laf anlatmaya çalışıyoruz..bak son kez yazıyorum..ses gürültü desibel ölçer ile ölçülür sürekli olduğu tesbit edilir ceza o şekilde yazılır.basina gelirse kuyruğunu bir kişi memur diye kistirma Karsisinda konusabil diye yazdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ bsabora Arkadaşın hakkını arayıp haksızlıga ugramamasını yaptıgı davranışı dogru buluyorum polisin keyfi uygulaması önlemek için sen yanmazsan ben yanmaz isem kimse karşı çıkmaz ise nasıl çıkarız aydınlığa öncelikle bunu söyleyim.

Adana memur arkadaş iyi niyetli davranmış.. Zengin değil isen Yandaş değil isen Kimse kusura bakmasın ülke hak kanun adalet yok .Misal adamın motoru malı çalınır ,neden sağlam kilitlemedin diye hırısızı değil malı çalınan adamı göz altına alabilecek seviyede bizde ki adalet uygulayışı..(kanunlar böyle değil uygulama böyle)

GAriban ise tanıdığı yok ise memurun tabi bir de şöyle bir durum var bizim insanımız candaş veya godoman değil ise bilgili konuşandan korkar kanun kanun konuşursun ise çekinir durduk yerime başıma iş almayım diye ... Fakat o gün bir üst seviye Candaş/yandaş tanıdığı olan memura denk gelsen adamın da canı sıkıntılı olsa kimse kusura bakmasın bağırta bağırta şırınga ile mabadından kan alırdı kimse bir şey yapamazdı. Ha yazılı kanun önünde %100 sen haklısın o da zorbalık yapıyor ama UYGULAMA bizde yerlerde malesef sonuç bu.

Diğer bir konuda Z10 bildigim kadarı ile tam bilmiyorum ama 250-300 TL binlik araç olarak biliyorum yanlış da biliyor olabilirim tam emin değilim , belli gelir seviyesinde ,kişilerin alabileceği bir ürün . Polis memuru gariban ise o da karşısında ki godoman ,çevresi olan okumuş birisi gibi görmüş ,veya candaş oldugunuzu düşünmüş bir ses etmemiştir, aynı mizansen 500 lük 600lük eski püskü bir genç ile cereyan etse ,Sizin dediklerinizi 1/1 aynısı dese polis memuru yine arabasının bağajından o meşhur 50 lik şırıngayı çıkarır bunu yapanı tuşe pozisyonuna getirir ,kan almaya başlardı . Zorbalıgını hukuksuzlugunu yapardı.

Sonuç ne olur ise olsun sizin yaptıgınız gibi davranmak lazım belki 5-10 kişi yanar ama sonuçta tüm motorları çektirecek kadar otopark ve çekicileri yok , haklı oldugun konuda sonuç ne olur ise olsun sonuna kadar arkasında durmak lazım.

Not: yazdıklarım egsoz susturuculu ve yasal sınırlar içinde geçerli , milleti rahatsız edici seviye de ise pek iyi konuşmuyorum öyle kişiler için
    Zx 10 ninja 60 bin liradan başlar fiziki durumu motor Kondüsyonu üzerindeki donanım extralarina göre 450 bin liraya kadar var.benim motorum sıradan bir motor 2004 model.aldigimda üzerindeki egsozu ile aldım.Aman ses olsun derdimde olmadı zira boş soba borusu tipi egsozda sevmem. hayatim boyunca hiç bir hükümete yandaş Candaş yoldaş olmadım.soracak olursan Bülent Ecevit i severim.Efendi adamdı.Adana'da yaşıyorum başıma gelen bir olayı anlattım.Arkadaslar başlarına gelirse diye yazdım.bir kişi yazdıklarımı gayet anlayıp aynı duruma düşerse uygulayabilir diye yazdım.polise benim tavrim nettir çocukkende korkmazdim simdide korkmam sinmem.Benim bireysel bir hatam ile trafik suçu işlersem ki işledim parcaciya girdim kaskımi motor üstüne koydum çıktığımda çalmışlardi o sinirle eve giderken polis kaskın nerde dedi çalındı desende neye yarar.kafanda trafikte kask olacak Lami cimi yok olacak.yazdi ağzımı acmadim.is hak aramaya geldiğinde polise konuşurum.keyfine göre davranmasini engellerim.yakalayamadigi apacinin hırsını kendimden çıkarttirmam.Siringa mevzuna gelince bu şehirde Şırınga Millette.
    DickName bunu beğendi.
    www.jawa350cc.com

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)