Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Motosiklet zincirini yağlama hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstada(atp) bende özelden sordum, sprey kullanıyorum temizlemiyorum sorun olur mu diye..
    Zinciri temizlemeyin dedi.

Şimdi ise size cevaben, sprey kullanıyorsanız, yağ çözücü kullanmak zorundasınız diyor.

Neyse en iyisi kendi bildiğim şekilde devam etmek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Bu arada sprey yağ ile hiç temizlemeden yaklaşık 20k km dir kullanıyorum. En az 10k daha kullanırım ama arka dişlim bitmis durumda. Full degisim yapacagim.
    Peki zamanla zincirde kir tabakası oluşmuyor mu ? sprey yağın özelliği zincire daha çok yapışması ama dışarıdan gelen yabancı cisimlerde yapışıp kalıyor , zamanla tabaka halini alıyor ve bunu çözücü bir madde olmadan temizlemek neredeyse imkansız..arka dişli bitik haldeyse ön dişliden zincir attı atacak demektir , özellikle yokuş çıkarken ses yapmıyor mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Üstada(atp) bende özelden sordum, sprey kullanıyorum temizlemiyorum sorun olur mu diye..
    Zinciri temizlemeyin dedi.

Şimdi ise size cevaben, sprey kullanıyorsanız, yağ çözücü kullanmak zorundasınız diyor.

Neyse en iyisi kendi bildiğim şekilde devam etmek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Bu arada sprey yağ ile hiç temizlemeden yaklaşık 20k km dir kullanıyorum. En az 10k daha kullanırım ama arka dişlim bitmis durumda. Full degisim yapacagim.
    Sprey kullanınca temizlik istiyorsanız yağ çözücü kullanmak zorundasınız. Aynı şeyi söylüyorum. Temizliği nasıl yapmak lazım onu da yazdım. Ama sen yine de bildiğini yap tabiiki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki zamanla zincirde kir tabakası oluşmuyor mu ? sprey yağın özelliği zincire daha çok yapışması ama dışarıdan gelen yabancı cisimlerde yapışıp kalıyor , zamanla tabaka halini alıyor ve bunu çözücü bir madde olmadan temizlemek neredeyse imkansız..arka dişli bitik haldeyse ön dişliden zincir attı atacak demektir , özellikle yokuş çıkarken ses yapmıyor mu ?
    Sprey ile yağlama her yönü ile sorun. Onun için çok konuşuluyor. İlla sprey kullanacaksanız yapılacak şey belli.
    İlla ki temizlik yapacaksınız....
    Zincire zarar vermeden temizlik olmaz...
    Sprey kullanmak daha az zaman alır gibi görünse de temizlik için ayırdığınız zaman ve para sıvı yağdan daha fazla olacaktır.
    Zincir yağ ister temizliği biz isteriz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhafaza olduğu için her daim temiz. He eğer toz toprak yolda kullansam mutlaka toz girer bi yerden ama genelde asfalttayim.

Fotoğraf temsili. Benim degil.
    [/QUOTE]

Üzerindeki zincir oringli, zincir değişimi yaparken dişliyi degismedim. Dolayısıyla dişli daha eski oldugu icin dişleri erimiş biraz ama ses vs yok.

20k dir kullanıyorum bu zinciri bi kez bile gerdirme ihtiyacı olmadi. Cogu zaman artcili kullandım..
    Ön disli hepsinden daha yeni sonra taktirdim..

Bunlar hep acemilikten… artik full set değişim yapacağım. Seti aldim henuz taktiramadim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şu muhafazalardan aksesuar olarak yapsalar ya? Alır takardık.
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hocam Cb500f`de sırıtmazmı?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umurumda değil, biniciyiz CB500F'te ben sırıtıyorum zaten. Ahahaha.
    espresso ve Motoseverrr bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Şu tartışmaya hiç katılmak istemiyorum.
    Fakat ben şimdiye kadar hiç bir motosikletimin zincirini kullandığım süre boyunca temizlemedim.
    Yahu bu zincirler karbonlu çelik içine giren taşları un ufak öğütüyor.
    Yok o ring atar yok çamura batar bunlardan anlamam.
    Benim otomatik yağlamam var ve zincirim hiç kirlenmiyor.
    Zinciri sadece motosikleti kışın kaldıracağım zaman bir bezle silip paslanmasın diye ince bir tabaka yağ ile kaplıyorum.
    o da göz zevkim için.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Muhafaza olduğu için her daim temiz. He eğer toz toprak yolda kullansam mutlaka toz girer bi yerden ama genelde asfalttayim.

Fotoğraf temsili. Benim degil.
    https://img.letgo.com/images/9f/b7/b...policy=img_900
    Eyvallah şimdi aydınlandık
    o koruma çok güzel bir şeymiş , büyük motorların hiçbirinde görmedim , bende düşünüyorum yahu 20bin kmdir temizlik yapılmamış kimbilir parmak kalınlığında zift olmuştur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb500f gibi çiçek bir motora kalkıp cg motorun muhafazasını takarlarsa sırıtır istenilirse öyle bir yaparlar ki, çok spor bir görünüm bile verebilirler ve iddia ediyorum muhafazası olmayanlardan daha şık bile durabilir.

Ama zincir temizlik ürünlerini kime satacaklar?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Cb500f gibi çiçek bir motora kalkıp cg motorun muhafazasını takarlarsa sırıtır istenilirse öyle bir yaparlar ki, çok spor bir görünüm bile verebilirler ve iddia ediyorum muhafazası olmayanlardan daha şık bile durabilir.

Ama zincir temizlik ürünlerini kime satacaklar?
    Hocam o konuda haklısınız nabalım bizde Cg ci adamız aklımıza sportif birşey gelmiyorki , ana tekrar diyorum sizin motosikletniz neredeyse şaftlı sistem gibi hiç açıklık yok, size temizlik ürünleri satamadıkları kesin ama

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Konu farklı ama bu başlık adı altında sorayım. Dün R25imin zincir dişli setini değiştirdim. 55 km sonra zincirde biraz bolluk oluştu. Bu kadar kısa mesafede bolluk oluşması normal mi?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu farklı ama bu başlık adı altında sorayım. Dün R25imin zincir dişli setini değiştirdim. 55 km sonra zincirde biraz bolluk oluştu. Bu kadar kısa mesafede bolluk oluşması normal mi?
    Değişimi yapan kişi zincir gerginlik ayarını düzgün yapmamış olabilir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir ihtimalde haddinden fazla gerilmiş olup esnemeden dolayı bir miktar bollaşmış olabilir.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)