Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Yine zam, benzin Sonunda 10 lirayı geçiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet hala mutlu.
    Hepsi değil. Mut'lu olan 62.700 kişi var sadece. Ahanda belgesi.

espresso ve Motorumu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yav siz hayirdir arkadaslar,benzin 1 tl dusecekmis bir kisi de gelip bunu yazmamis buraya ????

Kotu haberler 5 sayfa iyi haber olunca bir satir yazi yok!

Bu arada ulke hizla normallesmeye basladi, reisimiz bugun aciklama yapti
    misir ve israille bae de oldugu gibi adimlar atilacak dedi.

Oo dolarlari bozdunuz bozdunuz..iyi dusununun zarar etmeyin.

Ben bozdum sahsen

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav siz hayirdir arkadaslar,benzin 1 tl dusecekmis bir kisi de gelip bunu yazmamis buraya ????

Ben bozdum sahsen
    yav yazacaz da haberi daha yeni gördük hırbo bey
    90 kuruş iner 2 lira çıkar çok kasmamak lazım

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F

Ben bozdum sahsen
    5 lira zam yapılıp sonra lütfedip 1 lira düşürülen benzin hakkında nasıl yazalım. Elimiz gitmiyor yazmaya.
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %30'luk aç ve mutludan bahsediyorum.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yanlış. Onların ciddi kısmı bu işten nemalanan kişiler, ihale zenginleri, torpille veya başka yöntemlerle memur - işçi kadrosuna girip hayatını kazananlar, onların besledikleri, bir kısmı da camii dedeleri ve neneleri - bu hayattan bağını koparıp öbür dünyaya hazırlananlar ki en umutsuz gurup onlardır, para falan onlar için çok az şey ifade eder.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yanlış. Onların ciddi kısmı bu işten nemalanan kişiler, ihale zenginleri, torpille veya başka yöntemlerle memur - işçi kadrosuna girip hayatını kazananlar, onların besledikleri, bir kısmı da camii dedeleri ve neneleri - bu hayattan bağını koparıp öbür dünyaya hazırlananlar ki en umutsuz gurup onlardır, para falan onlar için çok az şey ifade eder.
    Mor olana ihale zengini , turkuaza torpilli memur , yeşil olana da "7 düvelci" diyelim o halde.. Sizi mi kıracagız
    drtayfun bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bir anımı anlatıyorum : Bir akrabamız var, babaları hacca gitti geldi, gelini falan bildiğin sosyetik varlıklı tipler, Arabistan'dan geldi bunları karşısına aldı : "Ben hacı adamım, çevremden de sorumluyum, bundan sonra kapanacaksın, evden çıkmayacaksın, yoksa mirasımdan tek kuruş alamazsınız !"
    Mecbur kabul ettiler ama tabii ne küfürler ettiklerini ben biliyorum. Şimdi çocukları adam ölsün diye gözünün içine bakıyorlar.
    Şimdi o hacı dayıya ne anlatabilirsin ki? Yok hayat pahalılığı, yok yirminci yüzyıl , yok çocukların mutluluğu ? O kısım vatandaş toprak olana kadar öyle kalır artık.

Motosikleti
    Şimdi o hacı dayıya ne anlatabilirsin ki? Yok hayat pahalılığı, yok yirminci yüzyıl , yok çocukların mutluluğu ? O kısım vatandaş toprak olana kadar öyle kalır artık.
    Yaşlı insanlar neden bile bile körü körüne destekliyor biliyor musunuz Tayfun hocam .. Ölmeye yakın bir iz bırakmak için.. Buna "adam yiyor ama en azından ... " da dahil, " nasıl koyduk ama" da dahil ..

Insanlar hata yapar ama en tehlikelisi cahilin hata yapması. Bu ülkenin seküleri bile hata yaptıgını zar zor (gerekli donanımı varsa) kabul ederken, egitim al(a)mamıs kesimden hatasını görmesi ve kabul etmesini beklemek hayalcilik maalesef.

Soruyorlar ya ne zaman uyanacaklar diye.. Uyanmak istemiyor ki .. Cahil adama " Artık senin devrin geldi" algısını pompala, ver mehteri meydanlar inlesin.

Hani tanıdık bir ses var ya .. " Oğlum, hayatta her zaman senden aşağıdakileri düşün.." Evet işte o sensin, benim, hepimiziz ..

Şimdi çayımızı yudumlayabiliriz
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Valla diyorum bazen, S.Peker haklı, belli bir yaş üstündeki insanı yok farz edeceksin.
    xtrafrozen bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bir anımı anlatıyorum : Bir akrabamız var, babaları hacca gitti geldi, gelini falan bildiğin sosyetik varlıklı tipler, Arabistan'dan geldi bunları karşısına aldı : "Ben hacı adamım, çevremden de sorumluyum, bundan sonra kapanacaksın, evden çıkmayacaksın, yoksa mirasımdan tek kuruş alamazsınız !"
    Mecbur kabul ettiler ama tabii ne küfürler ettiklerini ben biliyorum. Şimdi çocukları adam ölsün diye gözünün içine bakıyorlar.
    İyi de neden mecburlar?

Çok zorlarına gidiyorsa "al paranı koy kefenine" deyip reddetsinler mirası...

Hem parasının peşinden koş, hem de "neden böyle" diye küfret... Faturayı sadece dayatmacı hacı dayıya değil, kendi para sevgilerine de kesmeli değiller mi?

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşlı insanlar neden bile bile körü körüne destekliyor biliyor musunuz Tayfun hocam .. Ölmeye yakın bir iz bırakmak için.. Buna "adam yiyor ama en azından ... " da dahil, " nasıl koyduk ama" da dahil .

Insanlar hata yapar ama en tehlikelisi cahilin hata yapması. Bu ülkenin seküleri bile hata yaptıgını zar zor (gerekli donanımı varsa) kabul ederken, egitim al(a)mamıs kesimden hatasını görmesi ve kabul etmesini beklemek hayalcilik maalesef.
    Ülke bugün cahillerinden ziyade her şeyin farkında olup ta dik duramayan ya da parayla satın alınabilen enteli, aydını, bürokratı ve profesyoneli yüzünden bu halde...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şimdi bizim devlete olan vergi borcumuz falan olursa faiz işlemiyor değil mi, nas var sonuçta.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de neden mecburlar?

Çok zorlarına gidiyorsa "al paranı koy kefenine" deyip reddetsinler mirası...

Hem parasının peşinden koş, hem de "neden böyle" diye küfret... Faturayı sadece dayatmacı hacı dayıya değil, kendi para sevgilerine de kesmeli değiller mi?
    Biraz öyle , biraz değil. Bir işletmeleri var büyükçe, birlikte çalışıyorlar ama babaya kayıtlı, aslında emek olarak da, değer olarak da çoğu bunların hakkı. Neden bıraksınlar kendi alın terlerini?
    hasmet ve espresso bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sefer gerçekten 10 lirayı geçti.

neyse şahlanıyoruz allahtan yoksa sıkıntı olurdu

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Angaralı Tayyar'dan dinliyorsunuz...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi benim anlamadığım bir konu var: her şeye ama her şeye çılgınlar gibi zam geliyor. Alım gücümüz felaket şekilde düştü. Daha ne kadar düşecek tahmin edemiyoruz. Siyaset arenasında bu durum bir politikacı için siyasi intihar anlamına gelir çünkü fakirlikten beli kırılan halk önüne sandık gelince politik ve ideolojik düşüncelerini değiştirebilir.

Sayın cumhurbaşkanı neden bu siyasi intihar vakasına girdi anlamış değilim zira mevcut ekonomik şartlar kötüleştikçe oyları günden güne eriyor. Bu durum karşısında başka bir planı mı var acaba sahiden merak ediyorum.

Sizce ne olabilir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi benim anlamadığım bir konu var: her şeye ama her şeye çılgınlar gibi zam geliyor. Alım gücümüz felaket şekilde düştü. Daha ne kadar düşecek tahmin edemiyoruz. Siyaset arenasında bu durum bir politikacı için siyasi intihar anlamına gelir çünkü fakirlikten beli kırılan halk önüne sandık gelince politik ve ideolojik düşüncelerini değiştirebilir.

Sayın cumhurbaşkanı neden bu siyasi intihar vakasına girdi anlamış değilim zira mevcut ekonomik şartlar kötüleştikçe oyları günden güne eriyor. Bu durum karşısında başka bir planı mı var acaba sahiden merak ediyorum.

Sizce ne olabilir?

Olm hoka vallahi ilgincsin.

Sence baska secenegi var mi

Mesela venuzuela icin yaaa bu Maduro neden halki fakirlestirme yoluna gitti veya ya bu Arjantin hukumeti neden peso yu devalue etti diyoruz mu ?

Haaaa yandas basin ve tayyip e gore 20 yillik hazirlik bitmis simdi yeni ekonomik modelin temeli atiliyor..

Buna kim inanir,aaaaa ahmet peker abimiz goruyorum baslikta,kendisine soralim;

Guzel abim inandin mi sen buna ?

Motosikleti
    speederbike
    Çünkü ilk paragraf eğitimli toplumlarda yaşanıyor. İki cümle kuramadığının farkında olmayıp dünyanın kendini kıskandığını sanan bireylerden oluşan toplumda onlar olmaz.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Çünkü yapacak bir şey kalmadı.Bunun için 128 milyar doları hiç ettiler.Daha ne yapsınlar.Denizin biitği yerdeyiz.Yersen yeni ekonomik model diyorlar.

Motosikleti
    speederbike

Olm hoka vallahi ilgincsin.

Sence baska secenegi var mi

Mesela venuzuela icin yaaa bu Maduro neden halki fakirlestirme yoluna gitti veya ya bu Arjantin hukumeti neden peso yu devalue etti diyoruz mu ?

Haaaa yandas basin ve tayyip e gore 20 yillik hazirlik bitmis simdi yeni ekonomik modelin temeli atiliyor..

Buna kim inanir,aaaaa ahmet peker abimiz goruyorum baslikta,kendisine soralim;

Guzel abim inandin mi sen buna ?
    İnanmama ihtimali var mı?
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)