Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Navigasyon uygulamalarında motosiklet modu

Motovento
    REKLAM ALANI

Yandex Haritalar'ı Android telefonda kullanırken, rota oluşturduğunuzda, araç olarak motosiklet seçemiyorum.
    Bunu mobil uygulamada yapabilen var mı?
    Google Haritalar'da da yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Google haritalar bunu bazı uzak doğu ülkelerinde yaptı ama biz de yok maalesef. Aslında gerekli bir şey. Beni en sinir eden yanı trafik var diye rotayı değiştirip durması.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yandex Haritalar'ı Android telefonda kullanırken, rota oluşturduğunuzda, araç olarak motosiklet seçemiyorum.
    Bunu mobil uygulamada yapabilen var mı?
    Google Haritalar'da da yok.
    Kullandiginiz uygulamalar genel kullanim icin ayarlanmis. Ozellestirebildiginiz uygulamalar kullanmanizi oneririm. Android icin OsmAnd+ kullaniyorum, ozelliklerinde profil olusturabiliyorsunuz.

Ben motosiklet icin ayri profil olusturdum, tum ayarlarimi yaptim, parali yollari secme, otobanlardan uzak dur, hiz sinirlarini goster, benzin istasyonlarini mutlaka goster, sesli yonlendirmeleri (turn-by-turn) ac vs seklinde.

Google Maps gibi uygulamalari ise onemli noktalari (POI-Point of Interest) gormek/bakmak icin kullaniyorum, rota icin asla.
    Merdo ve espresso bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....paralı yolları seçme , otobanlardan uzak dur, hız sınırlarını göster, benzin istasyonlarını mutlaka goster, sesli yönlendirmeleri (turn-by-turn) aç vs şeklinde...
    Bunların hepsini hatta feribotlarıda Google Maps de seçebiliyoruz..

Bence önerilen rotaların üzerindeki bilgilendirici pencerede yolculuğun süresi gibi mesafeside yazsa motosiklet kullanıcıları için iyi olurmuş , tek tek rotaları açmadan en kısa yolu seçebilirdik..

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların hepsini hatta feribotlarıda Google Maps de seçebiliyoruz..

Bence önerilen rotaların üzerindeki bilgilendirici pencerede yolculuğun süresi gibi mesafeside yazsa motosiklet kullanıcıları için iyi olurmuş , tek tek rotaları açmadan en kısa yolu seçebilirdik..
    Google Maps'te kullandim hocam, kafasina gore davraniyor cogunlukla. Ozellikle turn-by-turn'de sacmaliyor, gec bilgi veriyor ya da farkli bir yola girdiginizde rotayi yeniden olusturmak yerine U donusu yapin filan diyor, delirtiyor intercom ile kullanirken. Bir de offline harita ozelligini cok kullaniyorum bahsettigim programlarda.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Osmand a baktımda 250 tl diyor
    espresso bunu beğendi.

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    O Google Haritaların ben... Geçen gün Dilovasından Bahçeşehire dönerken özellikle 2. köprü rotasını seçmiş olmama rağmen yolda giderken hangi ara yaptığının farkına varamadan beni 3. köprüye soktu.
    Zaten rüzgarı,uzunluğu vs. arabayla bile geçmekten nefret ediyordum durduk yere yolu uzatıp geçmiş oldum.

Osmand ın apk sı falan var mıdır indirelim hemen

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı dreams82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O Google Haritaların ben... Geçen gün Dilovasından Bahçeşehire dönerken özellikle 2. köprü rotasını seçmiş olmama rağmen yolda giderken hangi ara yaptığının farkına varamadan beni 3. köprüye soktu.
    Zaten rüzgarı,uzunluğu vs. arabayla bile geçmekten nefret ediyordum durduk yere yolu uzatıp geçmiş oldum.

Osmand ın apk sı falan var mıdır indirelim hemen
    Ben F-Droid kullaniyorum Google Play yerine, hem opensource (acik kaynak uygulamalar), hem ucretsiz hem de icinde abuk sabuk seylerin bulunma ihtimali cok dusuk.

APK olarakta indirebilirsiniz.

https://f-droid.org/en/packages/net.osmand.plus/
    okanbagiscan ve dreams82 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ben F-Droid kullaniyorum Google Play yerine, hem opensource (acik kaynak uygulamalar), hem ucretsiz hem de icinde abuk sabuk seylerin bulunma ihtimali cok dusuk.

https://f-droid.org/en/packages/net.osmand.plus/
    Çoook teşekkürler, hemen .apk olarak indirip kuruyorum. Dediğiniz gibi bir de profil açınca sanırım artık rahatım

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı dreams82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoook teşekkürler, hemen .apk olarak indirip kuruyorum. Dediğiniz gibi bir de profil açınca sanırım artık rahatım
    Once kisa mesafelerde deneyin, sonra bana kufretmeyin program hata yaparsa :D

Motosikleti
    Once kisa mesafelerde deneyin, sonra bana kufretmeyin program hata yaparsa :D
    Çok geç, şu an Marmara Bölgesi haritasını indiriyorum
    Şaka bir yana deneme yaparım mutlaka küfür vs. olmaz ama daha şimdiden hoşuma gitti. Kurcalarken "Yol Kalitesi" diye bir yer buldum asfalt toprak vs. gösteriyormuş. Umarım bizim memelekette de işe yarıyordur

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Vuracam bu Google maps'i. Daha az önce Avrupa'dan Anadolu'ya geçeceğim. Tüm ayarları yapmışım, birinci köprüden götüren yolu seçmişim, kulaklığı takıp cebime telefonu koymuşum. 2 dakika yol gidiyorum çat, daha kısa rota var ona geçtim. Geçme işte y*rram. Oradan gitmek istesem ben seçerim zaten. Salağın daha kısa rota dediği de Avrasya tüneli, ben bilmiyordum lan oranın daha kısa olduğunu. Sağ ol. Ücretli seçmeyince falan da fark etmiyor. Kısaysa her türlü sokuyor. Kenara çek, navigasyonu düzelt 5 dakika sonra bir daha. Artık yol tarifinden rotayı, tabelaları ezberleyip öyle gidiyorum.
    espresso ve berk_cglr bunu beğendiler.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Konusu açılmışken OsmAnd, openstreetmap'i kullanıyor. Bu kendiniz açıp katkıda bulunabileceğiniz açık kaynak bir harita. Buradan eksik ve yanlış yolları düzeltebilirsiniz.
    gurcanozturk, espresso ve dreams82 bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Telefonu cebe atıp sadece kulaklıkla gidiyorsanız işiniz zor beyler , hem yeni önerileride reddetmelisiniz yoksa otomatik geçiş yapıyor , sağanak yağmura yakalanırsam telefonu cebime koyuyordum , rota önermesin diyede güzergahta bir iki durak ekliyorum , yoksa durup telefonu çıkarana kadar yeni rotaya sokuyor..

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben bazen su sekilde kullaniyorum,

https://classic-maps.openrouteservice.org/directions adresinden kendi rotami ciziyorum, daha sonra yine buradan GPX olarak indiriyorum, daha sonra da OsmAnd'ye veriyorum bu GPX dosyasini. Harita uzerinde bu rotayi koyu renk olarak gosteriyor, rotadan bir sekilde saparsam onu da kolayca farkedebiliyorum.

Rota ciziminde Google Maps en fazla 10 stop yapabiliyor, bu verdigim adreste 50 stop sanirim. Oneririm.

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Çözüm Garmin Zümo

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Google maps te İlle de şu köprü ya da bu tünelden geçsin istiyorsanız orayı işaretleyip araya ekleyin, o zaman eli mahkum oradan geçer. Sanırım araya 5-6 tane böyle nokta ekleyebiliyorsunuz.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    [QUOTE=gurcanozturk;4656943]Ben F-Droid kullaniyorum Google Play yerine, hem opensource (acik kaynak uygulamalar), hem ucretsiz hem de icinde abuk sabuk seylerin bulunma ihtimali cok dusuk.

https://f-droid.org/en/packages/net.osmand.plus/[/QUOTE
    Bu güzel paylaşım için teşekkürler.
    gurcanozturk bunu beğendi.

"Waze" diye bir şey de var ama daha tam kullanmaya başlayamadım.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Waze" diye bir şey de var ama daha tam kullanmaya başlayamadım.
    Sanirim onda en iyi olay, insanlarin yol uzerindeki trafige filan yorum yapabilmeleri, diger insanlarin da bunu gorebilmesi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)