Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sentil

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150

sentil üzerinde inç işareti var şimdi alttaki resimde rakamlar inç mi mm yi mi ifade ediyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben elimden geldiğim kadar sana yardımcı olmaya çalışayım sentil ''mm'' göre baz alınır .

tabi başka bir ülkede yaşamıyorsanız

sormuş olduğunuz sorunun cevabı ise ''mm'' olarak baz almanız gerkmektedir.

bir kumpas alıp sentili ölçtüğünüz zaman özellikle dijital kumpasla, karşınıza ölçtüğünüz sentilin 0,1 (onda/bir) 0,01 (yüzde/bir) 0,001 (binde bir)

olarak ayırt edebilirsiniz. umarım faydalı bir bilgilendirme olmuştur.

Elinizde Setil İse 0,02 (yüde/2) ile 0,035 (binde/otuzbeş ) arası sentildir.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    hocam bilgi için çok sağolun ama afbuyurun kıtlığım tuttu anlamadım mm baz alıncak dediniz yani şimdi bendeki bu sentilde 006 yazan (arada virgül yok bir şey ifade edermi bilmiyorum) kitapçıkta yazdığı gibi 0,06 mm demek mi oluyor

dijital kumpasım olsa öçlerimde yok

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ürün alamanyada üretildiği için imperial ölçü olması mümkün değil. metrik standarttır. yani mm. 006 = 0,06
    Vahdebaht ve miDgas bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ürün alamanyada üretildiği için imperial ölçü olması mümkün değil. metrik standarttır. yani mm. 006 = 0,06
    teşekkürler

Alıntı Vahdebaht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bilgi için çok sağolun ama afbuyurun kıtlığım tuttu anlamadım mm baz alıncak dediniz yani şimdi bendeki bu sentilde 006 yazan (arada virgül yok bir şey ifade edermi bilmiyorum) kitapçıkta yazdığı gibi 0,06 mm demek mi oluyor

dijital kumpasım olsa öçlerimde yok
    aynen öyle arkadaş yukarda çok güzel açıklamış

Motosikleti
    KUBA SL200
    İlk resimde .002" ile .035"(0,002inç ile 0,035inç) arasında şim olduğunu belirtiyor 0,002mm (1 milimetrenin binde 2 si) kalınlığında şim olmaz tutamazsın zaten tutsan elindeki ısı ile ölçüsü değişir.

.002" ile .035" değerlerini mm ye çevirebilmek için 25,4mm ile çarpmalısın.

Kısaca elindeki layner ile .002"x25,4= 0,0508mm ile .035"x25,4= 0,889mm arasında ölçümler yapabilirsin.

Eğer layner takımı mm ise en küçük şim kalınlığı 0,02mm dir 0,002mm değil.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    açıklama içim teşekkür ediyorum

benim sorunum için kısaca emme valfine 0.06 mm sentil lazım egzoza 0.08 lazım

şimdi 002 = 0,0508 ( 0.05 mm ) mi oluyor yoksa 0.06 yakın değermi yani emme valfini 002 likle mi ayarlamam gerekiyor

egzoz içinde o zaman verdiğiniz hesaptan

0.03 = 0.0762 yani ( 0.08 mm) olarak mı baz alacağım

şimdi yukarıda miDgas ve ulkerhan arkadaşların dedikleriyle bu sizin anlattığınız la ben çeliştim

yani ya ben çok salağım matematiğe kafam basmıyor yada bu kadar zor olmamalı ya koy 0.08 mm diye kullanalım işte 😂

kusura bakmayın anlamayıp sizi uğraştırdım yine

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    O sentil inç ölçüsünde üretilmiş , sentillerde rakamın başındaki 0 ve virgül konmaz 0,002 mm lik sentil olmaz inçtir o değer..

Hocam sen en güzeli mm olduğuna emin olduğun bi sentil çakısı al

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Resimde gorunuyor zaten,

Deco 20 BLADE 002-035`` iki tirnak inç oldugunu gosterir.

Sectigin bir degeri 2.54 ile çarpacaksin
    Cikan sentil degeri ile motorun servis manuelindeki mm sentil olcusu degeri ile mukayese edeceksin

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bendeki mm olan sentil şu şekilde.Sendeki inch ölçülerde.Yapacağın şey basit.Sentilin üzerinde yazan değeri 25,4 ile çarpıp mm değerini bulacaksın.

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    o zaman 002 003 sentillerini kullanacam ben yanlış yaptık demek ki teşekkürler

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    şöyle yapalım imperyal ölçüde ise 035 olan 1mm ye yakın olur kolay kolay eğilip bükülmez.
    metrik ise 035 incecik kağıt gibi olur.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    aynen 035 olan en kalını bükülmüyor

Hocam sizin sentil çakınız inç. 002 003 diye tabir ettiği 0.002 0.003 inç şeklindedir. Googledan inç mm dönüştürücü kullanırsanız doğru ölçüyü bulursunuz. Örneğin; 006 yazan şerit metrik olarak 0.15e eşittir.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Vahdebaht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen 035 olan en kalını bükülmüyor
    imperyal sistem yani inç. almanya neden ingiliz sistemi sentil çakısı üretiyor o da ayrı bir tartışma.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bizde metrik sistem kullanıyoruz ama bizde Bir matbaa ABD yapıpmı bir matbaa ingiliz her yeri inch.Su ve hava sistemleri hep İnch ölçü kullanıyor.
    Yerine göre lazım olabilir.Hele ABD de UNF diş falan var tam sinir olduğum şey.Doğru dürüst parça bulamıyorsun.Zaten çoğu yerini metrik sisteme çevirdim.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    teşekkürler arkadaşlar 002 ve 003 sentille ayarladım dün akşam bu sabah ilk marşta çalıştı ısındıkça 1500rpm sabitledi

sonradan bayılıp stop etme gibi bir şey de yapmadı

yola çıkıp sürmedim daha fazla sıkıştırmadım

ama ismini hatırlayamadım abilerden biri sente kaçık olma ihtimali üzerinde kesinlikle dur dedi

benim sıkıştırma zamanında egzoz horozu çok ufak basmaya çalışıyor bir sıkıntı var orada ama üst kapağı kendim açsam ne kadar ne anlayabilirim bilmiyorum sıvı contada var ama kapağı belki tam eşit kapatamam diye ellemiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)