Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Köprü parası ödemekten bıktım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motodaşlar ben köprü parası ödemekten yoruldum artık 2 tane tekeri olan trafiğin azalmasına yardımcı olan şu aletleri devlet desteklemeli artık bunun için toplu olarak ilgili yerlere müracaat mı etsek mail mi atsak biseyler yapalım yav motorun benzininden çok köprüye otobana para ödüyoruz köprünün ortasında yakacam artık motoru

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    20 senedir bu konuda çeşitli protestolar yapıldı, bir kişi de çıkıp açıklama bile yapmadı. Ben vapurla geçiyorum artık, köprüyü kullanmıyorum, kendi küçük protestom da böyle işte. "Köprünüzü alın bir tarafınıza sokun" demek lazım.
    fz6_fazer bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devlet neyi destekledi kardeş.

ücretli geçişleri bilmiyorum ancak motosikletin mantıken arabaya göre %30-40 daha ucuz olması gerekiyor.

Değil ise sacma. Öyle ise problem yok.

Araç yerine konulmak isteyip aracların yapmaması gereken şeyleri yaparak, pozitif ayrımcılık isteyerek bu konuları çözemeyiz.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/...ecisUcret.aspx

E zaten motosikletler indirimli geçiyor?
    Başka köprülerden bahsediyorsanız biraz daha açık yazın.
    Yok bu da pahalı geliyorsa ya vapurla geçin ya da köprü ve yolları ücretsiz yapacak siyasileri tercih edin.

vapurla geçin diyenler neye göre diyor anlamadım ?
    harem-sirkeci arası 9 tl.
    köprü ise 5,25.
    başka daha ucuz vapur mu var, onu mu kastediyorsunuz ?
    her gün geçen ve her gün 5.25 para ödeyen biri olarak soruyorum.
    birbilent bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vapurla geçin diyenler neye göre diyor anlamadım ?
    harem-sirkeci arası 9 tl.
    köprü ise 5,25.
    başka daha ucuz vapur mu var, onu mu kastediyorsunuz ?
    her gün geçen ve her gün 5.25 para ödeyen biri olarak soruyorum.
    Biraz karmasa olmus sanki, hangi kopru hangi feribot anlasilmiyor gercekten de
    Konuyu acan arkadas bogaz koprulerinden bahsetmis muhtemelen, diger arkadaslar korfez gecisinden sanki.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Benim kafa yaya geçmeye gitti
    1 tam İstanbulKart 4TL imiş. Devletimiz "oo kendi aracın varsa zenginsin, köprüden geçiş ucuz olacak değil ya" diyor.

Bir yandan da trafiği azaltıp, toplu taşımaya özendirmek için de fiyatları yüksek tutuyorlar. Ama altyapı iyileştirmeyi, trafiği azaltacak projeler yapmayı akıl etmiyorlar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kafa yaya geçmeye gitti
    1 tam İstanbulKart 4TL imiş. Devletimiz "oo kendi aracın varsa zenginsin, köprüden geçiş ucuz olacak değil ya" diyor.

Bir yandan da trafiği azaltıp, toplu taşımaya özendirmek için de fiyatları yüksek tutuyorlar. Ama altyapı iyileştirmeyi, trafiği azaltacak projeler yapmayı akıl etmiyorlar.
    Toplu taşımaya özendirmesi için, toplu taşımanın ucuz olması gerekiyor. Otobüs ve metrobüs, metro giriş ne kadar fikriniz var mı? Mecburen 3-4 aktarmayla gidilebilen ama çok yakın mesafeli yerler var. Metrobüs ücret iadesi(!) ve aktarma indirimleri(!) ile dahi hesaplandığında sadece gidiş ücreti 1,5 lt benzine tekabül eden, 125cc motosikletle gidildiğinde 200cc benzin harcamadığınız yerler. Günde git gel yaptığınızı, yılın gher günü bunu yapmak zorunda olduğunuzu var sayarsanız nesi ucuzmuş toplu taşımanın anlamadım!

Trafiği azaltmak isteyen sistem gidip de motosikletin gümrük vergilerine %40 zam yapıp üzerine yeni vergiler icat edip eklemezdi. Daha uyanmayanlar var sanırım. Adamların derdi trafiği azaltacak projeler üretmek değil, trafikteki araçlardan daha fazla para kazanabilmeyi sağlarken kullanıcısına fazla hissettirmeden bunu yapabilecekleri yollar keşfetmek.
    pea, XGAMER ve wing41 bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplu taşımaya özendirmesi için, toplu taşımanın ucuz olması gerekiyor. Otobüs ve metrobüs, metro giriş ne kadar fikriniz var mı? Mecburen 3-4 aktarmayla gidilebilen ama çok yakın mesafeli yerler var. Metrobüs ücret iadesi(!) ve aktarma indirimleri(!) ile dahi hesaplandığında sadece gidiş ücreti 1,5 lt benzine tekabül eden, 125cc motosikletle gidildiğinde 200cc benzin harcamadığınız yerler. Günde git gel yaptığınızı, yılın gher günü bunu yapmak zorunda olduğunuzu var sayarsanız nesi ucuzmuş toplu taşımanın anlamadım!

Trafiği azaltmak isteyen sistem gidip de motosikletin gümrük vergilerine %40 zam yapıp üzerine yeni vergiler icat edip eklemezdi. Daha uyanmayanlar var sanırım. Adamların derdi trafiği azaltacak projeler üretmek değil, trafikteki araçlardan daha fazla para kazanabilmeyi sağlarken kullanıcısına fazla hissettirmeden bunu yapabilecekleri yollar keşfetmek.
    Hayatınız da kaç defa mantıklı bir karar gördünüz bu ülkede?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devlet neyi destekledi kardeş.

ücretli geçişleri bilmiyorum ancak motosikletin mantıken arabaya göre %30-40 daha ucuz olması gerekiyor.

Değil ise sacma. Öyle ise problem yok.

Araç yerine konulmak isteyip aracların yapmaması gereken şeyleri yaparak, pozitif ayrımcılık isteyerek bu konuları çözemeyiz.
    4,5 tl lik arabayla geçtiğim otoyolu motorla 1,5 tl ye geçiyorum. az veya çok o ayrı bi konu ama dediğin gibi sonuçta motosiklette bi araç ve ücret ödemesi normal. ki 4,5 tl ye göre 1,5 tl aslında baya bi düşük % olarak

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4,5 tl lik arabayla geçtiğim otoyolu motorla 1,5 tl ye geçiyorum. az veya çok o ayrı bi konu ama dediğin gibi sonuçta motosiklette bi araç ve ücret ödemesi normal. ki 4,5 tl ye göre 1,5 tl aslında baya bi düşük % olarak
    Köprüye her gün 5.25 veriyorum yeri geliyor günde 2 defa geçiyorum motorum 100cc 50 lira benzinle 300 km yol yapıyorken köprüye günde 11 lira vermek bana dokunuyor şahsen

Açıkçası araba ile 4.5 tl olan yer motorla 1.5 tl ise fiyat gayet makul.

Motosikletin de araç oldugunu kabul edip motosikletin ödememesi gerekiyor diye düşünmek yerine ülkemdeki köprüyü neden ücretli kullanıyorum diyip tüm araçları düşünmek gerekir.

Ama o zamana kadar 2 teker de olsa araç oldugumuzu kabul etmemiz gerekiyor. Yok araç değilim ücret ödemeyeceğim diyorsak da yolda araba "çekil lan yoldan emniyet şeridinden git" dediğinde ya da yolda seni yok sayıp üstüne cıkmaya calıstıgında da ses cıkarmamalıyız.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/...ecisUcret.aspx

5,25 tl motosiklet için pahalı, ama otomobiller 13,25 tl ödemesi daha da pahalı...
    eğer yüzde olarak bakıyorsan aslında gayet indirimli geçiyorsun arabaya göre. ama 5,25 tl pahalı diyorsan (Kİ BENCE DE PAHALI) fakiriz demek.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Olaya pozitif bakalım , 1. ve 2. köprüler eski Türkiye zamanında yapılmış , ben altyapısını yaptıkları çift taraflı geçişe geçmesinler razıyım :( "Marketler zam yapıyor kardaş"

ARAÇ SINIFI ​​ YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ ÜCRET TARİFESİ (TL)​
    1 ​ 27,50 ₺
    ​2 ​ 36,50 ₺
    ​3 ​ 67,50 ₺
    ​4 ​ 171,50 ₺
    ​5 ​ 213,50 ₺
    ​6 ​ ​ 19,00​ ₺

ve bunlar iki tarafta ödeniyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ama yağ kuyruğu vardı.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama yağ kuyruğu vardı.
    babam yağ almak için göndermişti yağ alamamıştım eve gelip hüngür hüngür aglamıstım.

hatta doğdugum zaman 9 yasına kadar hastanede rehin tutulup oradan cıkıp yag kuyruguna girmiştim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Arndiol beni çocuğum diye sana yağı kuyruğundan çıkarmışlardı bende çok ağlamıştım.Hiç unutmam.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Körpüden zaten neden tek taraflı ücret alınır ki ...

Dünyadaki herkes günde 1 milyar mail atsa sonuç sıfır olacak emin ol

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çözüm basit

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)