Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cub - 2.viteste boğuluyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    merhabalar,
    100'lük bir cub motorum var fakat 2.vitese alınca boğuluyor, stop edecek gibi oluyor. 1.viteste iyice hızımı aldıktan sonra 2 ye alıyorum ama bu problem oluşuyor ve tekrar 1'e düşürüyorum düzeliyor. Bu sorun motor soğukken oluyor. Bu arada hava filtresinden karbüratöre giden gırtlak borusu yırtık bantla idare ediyorum, buradaki kaçaklardan fazla hava alıp zengin karışım mı yapıyor olabilir? yoksa hava ayarı mı yapılması lazım? veyahut sorun başka mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    bunun birçok sebebi var ben sırayla yazayım sen aralarından seç

tam devri yükseltmeden vites atmayı denedin mi çünkü karbüratörlü motorlar yüksek devirlerde benzin yetiştiremeyebilir.

benzin filtren tıkanmış olabilir.

karbüratör ayarı bozuk olabilir.(büyük ihtimalle sorunun bu)

gırtlak borusundaki çatlaktan hava alsa bile karbüratörde belli bir oranda karışacağı için pek sorun olmaz.

jikle açık kalmış olabilir.

bunlar aklıma gelenler.başka şeyler söyleyecek abiler vardır illa ki
    Sagopa K bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İlk olarak arızalı olduğunu bildiğiniz parçayı değiştirin, bantla olacak iş değil. Emme manifolduğunu değiştirirken oraya bağlanan vakum hortumu varsa dikkatlice kontrol edin, bağlantı noktasında yırtık varsa hortumu bir miktar keserek veya komple değiştirerek sorun gidermeyi ihmal etmeyin.

İkinci olarak jiklenizi kontrol edin, eğer herhangi bir nedenle jikle çekili kalıyorsa veya jikle kelebeği kapanmıyorsa bahsettiğiniz sorunu yaşarsınız.

Hava filtresini kontrol edin, aşırı tıkalı ise sorun yaşarsınız

Bujinizi uzun süredir değiştirmediyseniz değiştirin, mutlaka üzerinden çıkan koddakiyle aynı olanı alıp kullanın.
    Sagopa K bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler