Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Tarihi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Her teknoloji gibi motosiklette alternatif amaçlı ortaya çıkmış. Şöyle ki 1900 lü yılların başında 3 seçenek mevcutmuş, At, araba ve trenler.

Atlar ulaşımın yanında ticari amaçlı da kullanılırken, trenler tamamen uzun yol için vazgeçilmez araçlarmış. Otomobil ise çoğu insanın ulaşamayacağı kadar pahalıymış. Zaten çoğu yerde doğru düzgün yol olduğu da söylenemez.

Bu işin atası 1894 yılında 2 alman, Hildebrand ve Wolfmüller. Patent almalarıyla motosiklet ticari bir ürün haline geliyor.

o klas motosiklet aşağıda ki gibi..

Ve günümüzün bilinen isimleri.. Indian ve Harley Davidson, gaz gelebeği kontrolü ve ateşleme avanansını ayarlama işini çözüyorlar. Bu çözümleri sektöre öncülük ediyor. İlk motosikletleri beğendiniz mi

Ateşleme avansı işini nasıl çözdüklerini bulmak kolay değil, belki bulan olursa bizimle paylaşır

1930 lu yıllar detay mühendisliğin çalışıldığı yıllar olarak özetleyebiliriz. Mühendisler motor tarafına meraklı. Günümüzün modern motorları bu zamanda geliştiriliyor. Piston çapını küçültmek, perno çaplarıyla oynamak, pistonun ısınma sorununu çözmek, piston boyuyla oynamak vs gibi denemeler hep bu dönemde. Birkaç görsel koyup devam edelim

Ve 1950 li yıllar, biri diyorki ne kardeşim bu böyle vites at at bıktım. Karşınızda sektörün yenilikçilerinden Mitsubishi Silver Pigeon. Ve scooter kültürü başladı.. Mitsubishi uzun yıllar sektörü bu motorla elinde tutuyor. Üretim adetlerini de paylaştım. Vespa algısı bende burada bozuldu

Üretim Adetleri ;

1960 lı yıllar da günümüz modern motosiklet tasarımlarının çıktığı yıl oluyor. Sektör tamamen japonların diyebiliriz. Keşke şu 650 cc motor benim olsaydı Kawasaki'nin modern motosiklet tasarımları oldukça ilgi çekici. Sektörün üretim adetlerini de paylaşım de günümüz honda ve yamahasının tesadüf olmadığını bilelim

Siz Hala 125 cc 'yi beğenmeyin, karşınızda 125 cc kawasaki

SSciler böyle tel jantı zor bulursunuz

Ve 650cc canım benim

Son olarak sektörün üretim adetleri, bence günümüz için çok şey anlatıyor;

Sizin de sevdiğiniz, bunun için 1930 da doğardım dediğiniz motosikletler var mı ? Bakalım neler çıkacak
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı od_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin de sevdiğiniz, bunun için 1930 da doğardım dediğiniz motosikletler var mı ? Bakalım neler çıkacak
    1930'larda olsam Bmw R71 diyebilirdim.

od_ bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Vespa ' yi vespa yapan " roma tatili " isimli film dır.
    Bu filmden sonra bütün dünyada vespa çılgınlığı yaşanmış.
    od_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa ' yi vespa yapan " roma tatili " isimli film dır.
    Bu filmden sonra bütün dünyada vespa çılgınlığı yaşanmış.
    Siz yazınca baktım 1953 yapımı bir filmmiş, kapak resminden direk anlaşılıyor izleyim bakalım merak ettim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1930'larda olsam Bmw R71 diyebilirdim.

https://i.hizliresim.com/ij0t5c7.jpg
    Bence Henderson KL... 4 silindir, 45 beygir, 170+km/s hız, yıl 1931!... dünyayı ilk dolaşan motosikletmiş.

Leno'nun bir tane daha videosu var bu motosikletle ilgili...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Henderson KL... 4 silindir, 45 beygir, 170+km/s hız, yıl 1931!... dünyayı ilk dolaşan motosikletmiş.

http://www.youtube.com/watch?v=ikv0jwuMCM4

Leno'nun bir tane daha videosu var bu motosikletle ilgili...
    Şaka bir yana adamın manyak bir garajı var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)