Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

0'dan motor. Yaş 25

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Yaşım 25. Evden işe işten eve gelebileceğim, naked/touring tipinde, 10 bin lira civarına motor bakıyorum. Henüz a2 ehliyetim bile yok. Normalde 50cc motor almayı düşünüyordum fakat sigorta yapılmadığı için olası bir kaza riskine karşın almaktan vazgeçtim. Bugüne kadar hiç motora binmedim bile. Ayrıca motordan anlayan bir tanıdığım da yok. Hal böyleyken satın alırken kandırılma ihtimalimde oldukça yüksek. Motoru ehliyet almadan önce alırsam evin altındaki trafiğe kapalı alanda çalışma yapıp özgüvenimi artırabilirim. İşe nereden başlayacağımı bilemedim, yılan hikayesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet sanıldıgı üzere zor bir alet değil. araba daha zor.

10 bin tl bütçe ile temiz bir mondial vulture alıp kullanabilirsin. üstüne para bile kalır, aksesuar döşersin.

ehliyet öncesi motor alıp ehliyetdsiz kullanma, kursta eğitimini al. motosiklet kullanmak hosuna giderse aleti al.

belki hiç sevmeeceksin, belli olmaz.

Kurs'a kayıt
    Kask - eldiven
    İlk ders
    Motosiklet alımı
    Diğer dersler
    Sınav
    Ehliyet
    Fıtı fıtı fıtı

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Açıkcası korkacak bir şey yok. Ben 24 yaşında motosiklet aldım. Daha önce trafik tecrübem de yoktu
    Önce ehliyet kursuna yazılırsın, ehliyet kursunda motosiklet sürmeyi öğrenirsin, bu süre içerisinde de araştırırsın, fikirlerin oluşur.

Motosiklet alırken niye kandırsın insanlar seni. 0 alırsın, 2. el alacaksan bir miktar para verir tecrübeyi satın alırsın. Bende yıllardan beri motosikletten, arabadan anlayan tanıdıkları anlamadım. Ben mühendisim dışardan bakınca bir ürüne özellikle -araç gibi kompleks ürünlerde- hiçbir şey anlamıyorum. 5 dk sürünce de bir şey anlaşılmıyor bence. Ürünü tasarlayanı getirsen yorum yapamayacağı konularda bizim insanımız 2 yıl onu kullanıyor olmasın kesin onun uzmanı oluyor ne kadar ilginç.
    Osm@n bunu beğendi.

Kıymetli yorumunuz için teşekkürler, kurs araştıracağım. Bu sırada 3 kurs aradım hep sabit fiyat verdiler. Kursların hepsi aynı fiyatta mı oluyor, eskiden farklıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Valla bu paraya 0 almak imkansız. Mecbur 2. el alacağım için sağından solundan anlayan biri olsa daha iyi olur diye düşündüm. Aldıktan sonra bir de başıma masraf açmasın diye. Ben de mühendisim fakat insan yabancı olunca konuya...

Motosikleti
    Pulsar NS200
    200-400 tl arası oynuyor genelde. Bence kurslarda fiyattan önce hangi motosikleti kullandırdıklarını, kaç saat eğitim hakkınız vs olduğunu sorun. Yazılmadan önce 1 gün eğitime katılmak istediğinizi belirtin. Böylece motosiklet kullanmayı öğrenebileceğiniz bir kursa gitme ihtimaliniz artar.

Bir de B sınıfı ehliyet almak çok zorlaştı mesela eskiye göre. Motorda da durum aynı mı. Hiç motor kullanmamış biri sadece kursta aldığı eğitimle sınavda ne kadar zorlanır sizce? B sınıfı ehliyet alırken araba sürmeyi kursta 0dan öğreniyordum. Sınavı çok zor geçtim, ömrümden ömür gitti

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurslar ortalama aynı, 3 asagı 5 yukarı oynar. Mutlaka kac saat direksiyon dersi alacagını ve hangi motosiklet ile eğitim alacağını öğren. mümkünse a sınıfı ehliyete yazıl. Kurs un sundugu seceneklerı buraya konu ac yorumlayalım, bazı kurslar sırf para icin rezalet cıkartıyor cünkü.

Ikıncı el motor alırken mutlaka biren birisi ile git. bütçene göre olan motoru zaten cogu servis detaylı incelemez, hasar kaydı, hgs vize km kontrollerine bakarsın, yanında bilen birisi olursa da o biraz inceler. cok istersne ustaya da gösterirsin tabi.

bende b sınıfı ehlıyet var ancak sıfır trafık tecrubesı vardı. b sınıfını da cok zor almıstım
    Bisiklet binmeyi biliyorsan, kursta 10 saat üstü direksiyon dersi veriyor ise %90 alırsın. dert etme

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)