Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motoru olarak Chopper Tavsiyesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar. Çocukluğumdan beri chopper motosiklet sevdalısı olarak nihayet artık A sınıfı ehliyetimi aldım ve ilk motosikletimi almak istiyorum. Siz tecrübeli abilerimden kardeşlerimden fikir almak istiyorum. Başlangıç olarak hangi chopper'ı seçebilirim ya da seçmeli miyim ?
    Kursta kullandığım motor MT07'ydi. Sıfır hata ile kullanıp sınavdan 100 ile geçtim. Harika bir canavardı ama benim tarzıma çok hitap etmiyor ve çok hızlı bir motosikletti. Ben daha çok yavaş ve benim tarzıma daha çok hitap eden chopper kullanıcısı olmak istiyorum. Aklımda bir kaç model var bunlar LİFAN 250b ve HYOSUNG GV250. Bu modelleri seçmemin sebebi tek blok değil çift motor motor kullanıyor olmaları. Yoksa daha uygun tek bloklu bir çok motosiklet var. Lütfen bana yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    V twin motor bloğa sahip bir crusier arayışına girmişsiniz sanırım, lifan-keeway-rks gibi v twin bloğa sahip motosikletler yamaha virago 250 nin motor bloğunun kopyasına sahiptirler çoğu parçası yamaha ile uyumlu olması lazım. Hyosung gv250 diğer 250cc lik crusierlere göre daha performanslıdır sebebi ise aynı motorun gt serisi yani süper sport serisinde kullanmalarıdır. Hyosung gv250 de parça problemi var diye biliyorum. Eğer bütçenizi bizimle paylaşırsanız daha iyi modeller tavsiye edebiliriz. Şimdiden hayırlı olsun.

25-30k arası bir bütçem olacak ve evet V Twin motora sahip modellere bakıyorum

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı ozank90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25-30k arası bir bütçem olacak ve evet V Twin motora sahip modellere bakıyorum
    Genel olarak bütçeniz civarında bakıcak olursam bahsettiğiniz bütçede en alınabilcek gv250 olarak geliyor bana. Japon alıcak olursanız 2000 model yamahaya o kadar para verilmez birde eski olduğu için bakım maliyeti vb. Alıcak olursanız enjeksiyonlu modellere bakmanızı öneririm, karbüratörlü ile uğraşmanızı önermem. Malesefki ülkemizde orta sınıf crusier açığı var.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hyosung pişman eder. Parçasını bulamazsınız.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Daelim Daystar 250 iyi bir alternatif olabilir, AEA'nın incelenmesi de mevcut, ayrıca enjeksiyonlu yeni nesil bir sisteme sahip, bir de beni yanlış anlama ama "chopper" kesip biçince, fabrika üretimi motosikleti kişiselleştirip "sana özel" yapınca oluyor sen "cruiser" yani gezi motosikleti arıyorsun, ortamlarda bu bilgi ile sana üstten bakmak isteyenler olacaktır, şimdiden uyarmış olayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

+ Kymco Venox 250'de değerlendirilebilir ..
    fazil ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Ülkede başlangıcı da geçtim genel bir cruiser kıtlığı var orta segmentte çok az model kaldı başlangıç için de Mondial Nevada dışında sıfır km motosiklet yok diye biliyorum. Bütçe kısıtlıysa Çinli v-twin makineler aşağı yukarı aynı sayılır daha modelli olmaları nedeniyle Rks Blackster veya Lifan 250b en iyi alternatifler diye düşünüyorum. Boyun 1.75'ten uzunsa Virago 250 klonu Lifan büyük ihtimal altında küçük kalacaktır

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    dostum, madem yeni başlıyorsunuz,
    iyi bir usta tanıyana, motoru tanıyana ve tecrübe edinene kadar ramzey 250-rks 250-mct 250 öneririm. parçaları daha bol ve ucuz. ustalardan ve parça sıkıntısında bıkıp usanırsınız farklı modellerde.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Farklı olmak amacıyla bende cruiser bir motor arıyordum, Türkiye'de 15-30 bandında cruiser açığı var gerçekten. Çoğu modele baktım incelemelerini izledim. Beğenip ama o paraları verip alamadım. 10 yaşında motor 20k? 5 yaşında motor 30k? Ama incelediğim kadarıyla mct250 ve bisan roadstar işletme maliyeti olarak daha uygun. Diğer markalarda parça problemleri usta problemleri yaşanıyor. Çıkardığım izlem bu yöndeydi, ki ustamda aynı şeyi söylemişti. Yamaha honda artık kime duyar görürse şu açığa uygun fiyatlı 200-400cc bi cruiser getirin yok satarsınız emin olun.
    dundanbiri bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı olmak amacıyla bende cruiser bir motor arıyordum, Türkiye'de 15-30 bandında cruiser açığı var gerçekten. Çoğu modele baktım incelemelerini izledim. Beğenip ama o paraları verip alamadım. 10 yaşında motor 20k? 5 yaşında motor 30k? Ama incelediğim kadarıyla mct250 ve bisan roadstar işletme maliyeti olarak daha uygun. Diğer markalarda parça problemleri usta problemleri yaşanıyor. Çıkardığım izlem bu yöndeydi, ki ustamda aynı şeyi söylemişti. Yamaha honda artık kime duyar görürse şu açığa uygun fiyatlı 200-400cc bi cruiser getirin yok satarsınız emin olun.
    Honda rebel 300'ü 250, rebel 500'ü 600 cc yapıp getirirse yok satar burada. Niye getirmiyorlar çözemiyorum, göründüğünden daha çok seveni var cruiserların.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda rebel 300'ü 250, rebel 500'ü 600 cc yapıp getirirse yok satar burada. Niye getirmiyorlar çözemiyorum, göründüğünden daha çok seveni var cruiserların.
    Virago 5.35
    İntruder ya da savage 650
    Kawasaki En500
    Efsaneler, efsaneler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rks Cruiser

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satmayacağını düşünüyorlar galiba. daha doğrusu ss modellerden fazla satmayacağını düşünüyorlardır. r25 peynir ekmekle kapışıyor, belki peynir ekmekten bile fazla satıyor olabilir
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satmayacağını düşünüyorlar galiba. daha doğrusu ss modellerden fazla satmayacağını düşünüyorlardır. r25 peynir ekmekle kapışıyor, belki peynir ekmekten bile fazla satıyor olabilir
    Şu R25 gibi motorlar nasıl oluyor da peynir ekmek gibi satılıyor anlamış değilim. Hem diğer türlere göre daha tehlikeli gibi görünüyor, hem oturuşu rahatsız, arkana birini bindirsen o daha da rahatsız olacak, nedir ki anlamış değilim. Gençlerin sürekli piste gitme imkanları olan gelişmiş bir ülkede olsaydık belki anlardım ama bunlarla otoban dışında gazlayacak yol da yok, diğer yollarda ne zaman nereden çukur tümsek çıkacağı belli de değil.

Neyse, zevk işte, seveni var ki satıyor. Onlar da bizim skuterlara diyordur öyle.
    f0cus bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu R25 gibi motorlar nasıl oluyor da peynir ekmek gibi satılıyor anlamış değilim. Hem diğer türlere göre daha tehlikeli gibi görünüyor, hem oturuşu rahatsız, arkana birini bindirsen o daha da rahatsız olacak, nedir ki anlamış değilim. Gençlerin sürekli piste gitme imkanları olan gelişmiş bir ülkede olsaydık belki anlardım ama bunlarla otoban dışında gazlayacak yol da yok, diğer yollarda ne zaman nereden çukur tümsek çıkacağı belli de değil.

Neyse, zevk işte, seveni var ki satıyor. Onlar da bizim skuterlara diyordur öyle.
    Sözüm birazcık sakıncalı emma :DD genelde kız tavlamak, hava atmak için alıyor gençler. Starbucks tayfa aklıma geliyor R25 denince :DDDD. Motosikletin 250cc olduğu bilinci ile kullananlara lafım yok düzgün süren başımın tacıdır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X

Genel anlamıyla kız tavlamak ve zibidilik yapmak için alıyorlar r25i . Biraz bizim millette de var, bir önceki ve ilk motorum vulture idi, kimse dönüp bakmıyordu bile. Şimdi xtreme max var, durakta bekleyenlerin "o ney la öyle" diye baktıklarını görebiliyorum. Işıklarda millet kaçlık bu diye soruyor. Farklı şeyleri seviyoruz. Özellikle hız tutkusu olupta şahine doğana binmek zorunda kalan kesim ss motosikletleri ayrı bi seviyor diye düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözüm birazcık sakıncalı emma :DD genelde kız tavlamak, hava atmak için alıyor gençler. Starbucks tayfa aklıma geliyor R25 denince :DDDD. Motosikletin 250cc olduğu bilinci ile kullananlara lafım yok düzgün süren başımın tacıdır.
    Demek şimdiki gençlerin işi zor. Benim gençliğimde bana bisiklet yetiyordu.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Demek şimdiki gençlerin işi zor. Benim gençliğimde bana bisiklet yetiyordu.
    Abi o bahsettiğimiz gençlerin yaşlarındayım. Ne tavlayacak tip vaar nede motosikletim vaar benim işim çook daha zor :DD. Ama alıştım artık yalnızlığa kafamın aldığı kadar işte motosiklet ve araba üzerine teknik bilgi öğrenmeye çalışıyorum. Bide ne kızlarla muhabbet kurabiliyom nede arkadaş olabiliyorum :DDD. İlişki işlerim böyle gidincede emekli ihtiyar modunda takılıyorum. Motosikletim olsa bu emeklilik duygusu gider ama yapabilcek bişede yok malesef .

Mertkewell37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İlk motorunuz olucağı için rks klight 202 önerebilirim. Masraf olmasın diye düşünürsek 2.el düşük km alabilirisniz. Trafikte gördüm bı kac kez güzel Torku var. Chopperdan pek anlamam fakat şekil olsun hoş bence bende rks nin cafe152sini kullanıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)