Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İstanbulda motor sürmek ve motoru bırakmak hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Tam da muhabbetin üstüne gelmiş. Hele sizin için satma kararı aldıktan sonra bir de.
    Çok geçmiş olsun.
    Zevkine sürebileceğiniz imkan ve ortamlar olur ileride inşallah.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı dtahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13.07.2021 sabah 07:30 da O3 Otogar bağlantı yolunda hafif trafikte sol şeritte ilerlerken orta şeritteki aracın bir anda sola atlamasıyla bana vurması bir oldu ve kaçacak, kornaya basacak vaktim bile olmadı. Kurallara uygun davranmayıp emniyet şeridinden gitse idim belki de böyle bir durumla karşılaşmayacaktım. Çok şükür birkaç sıyrık dışında bir şeyim yok. Hiçbiryer hayatımdan kıymetli değil. Daha önce de yazmıştım motoru bırakıyorum diye. Bu da son damla oldu. Hiçbirimizin tekerine taş bile değmesin. Hiçbirimiz böyle tatsız olaylarla karşılaşmayalım inşallah.

Motosikletimde koruma demiri ezildi, sinyal kırıldı. Belki gidon da eğilmiş olabilir. Servise götüreceğim birkaç gün içinde. Sonrasında da garaja kaldırıp satılana kadar binmeyeceğim. Belki bir gün insanların daha az acelesinin olduğu, motosikletlerin daha çok araç yerine konduğu bir şehirde yaşamaya başlarsam tekrar dönebilirim. Grubu her zaman takip edeceğim. Hoşçakalın.
    Geçmiş olsun.
    Ben de 2019 Mart ayında kaza yaptıktan sonra trafikte motorcuları öldürmeye çalışmayanların yaşadığı medeni ülkelerde iş aramaya başlamıştım. Hatta Berlin'de bir firma ile görüşürken niye Berlin'e gelmek istiyorsun diye sorduklarında biralarınız güzel ve trafikte motor sürünce öldürmeye çalışmıyorlar demiştim. Evet biralarımız iyidir bol bol içiyoruz, ama işe gidip gelirken motor sürmeye gerek kalmıyor, ofisin bisiklet park yeri de var, motorlarla haftasonu geziyoruz demişlerdi. Sonra pandemi başlayınca yattı o iş ama pandemi bitsin tekrar girişeceğim.
    motorstorm bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Videoyu görünce direkt bu konu geldi aklıma.
    Nüfus kalabalık olunca, gün içinde karşılaşabileceğiniz gerizekalı sayısı da artıyor.
    Kullanılmaz mı, kullanılır. Ama hayatta kalmak için sürekli olarak ürkek ceylan tedirginliğinde olmak lazım.

https://youtu.be/HDSPVN5pZ6w

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte motosiklete tek modelde saygı var. İlk motorum çinli çakma choper MCT250 idi. Trafikte tüm araçlar bana yol veriyor herkes geçerken bakıyordu. Sonra touring motorum oldu insanlar ben yokmuşum gibi davranıyorlardı. Şimdi scooterum var. İnsanlar beni sıkıştırmak için yarışıyorlar. Trafikte şeridimde sürekli yer değiştiririm. Misal kavşak varsa ve sağa dönüş varsa soldaki servis aracı döneceği kavşağı bildiği halde 4 şeridin en solundadır. Işıga 25m kala sağa dönüş için muhakkak sizin şeride taciz edecektir. bu durumda ben orta şeridin ortasından her an sağa kaçacak şekilde hazırda bekliyorum. Misal yolumun üstünde bir alt geçit var. iki araba öne geçmek isteyen zeki insanlarımız sağ şeritten gelir son dakika sizin üzerinize kırarak o tünele girecektir. Buraya yaklaşırken kendimi şeridin sol tarafında konum alıp sağdan gelebilecek tehlikelere kaçış için hazırlık yapıyorum. İstanbul da yaşıyorsanız motosiklet kaçınılmaz. Veya şehri terkedeceksiniz. Bana İstanbuldan sürekli iş teklifi gelir ve maaşımın 1.5 2 katını teklif etmelerine rağmen kısacık İstanubl seyahatlerimden edindiğim tecrübe ile kabul etmem. Motorsikleti bırakmak yerine bir chopper alın. İnsanların trafikte size nasıl saygılı davrandığını görürsünüz. Konuştuğum çoğu araba sürücüsünün hayalidir. Siz bunu gerçekleştirdiğiniz için size saygı duyuyorlar diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    En son 6 yıl ve 60.000 km önce virajda, düşük hızda, yağ/mazot/çöp suyu yüzünden düşüp köprücük kemiğimi kırmıştım.. Bana göre hep dikkkatliyim ama bu gün abs'li ve yeni Lambretta'mla düz yolda ve yaklaşık 40 km/h süratle, aynı sebepten yine düştüm.. İstanbul'dan mı hayvan adamlardan mı bilemiyorum ama ne olacak arkadaş böyle.. Cana da yazık mala da.. Yere kaygan sıvı dökmek de nedir.. Medeni ülkelerde de oluyor mudur acaba?

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yere kaygan sıvı dökmek de nedir.. Medeni ülkelerde de oluyor mudur acaba?
    Kaygan sıvı dökmeyi bırak, çamurlu lastikli traktörü, tarla arasındaki yola çıkarmıyorlar.

Rahmetli amcam söylemişti.

Bu arada, bu olay 30 yıl önceydi.

Tarla aralarındaki yolların asfalt olduğunu görünce dumura uğramıştım.

Örnek, kem gözlerine şiş giresice Almanya'dan.
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler