Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kamp alanı tavsiyeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Tanıdık bir abimiz, 5 motor çıkmış oldukları turdan yeni döndü.
    Tecrübe pahalı bir şey malum. Salda gölü- Dalyan- Akdeniz sahil şeridi kamp yeri arayışında olanlar/olacaklar için faydalı olabilir.

https://dengeliyorum.com/kamp-alani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamda benim yapacagım gezinin güzergahlarıyla kesişimleri var. detayı bi inceleyeyim bakayım.

teşekkürler
    -Black- bunu beğendi.

Bende Ege kıyılarından Akdeniz e iniyim diyorum fakat bizim elemanların hepsi memlekete gidiyor, mecbur İstanbul taraflarında bir yerlere kaçıcam

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yazıda bahsedilen kamp alanlarının fiyatı acayip ucuz geldi. Özellikle Kaş-Kuşadası arası bir çok kamp yerinde gecelik fiyatın 250-300 Lira'lara çıktığını gördüm. Biz yeri geliyor herşey dahil otel satıyoruz o paraya.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    kampçılık artık bu fısatçıların ellerinde bitmiş.

-çamur olmuş zemin. check
    -hacet kokulu pis tuvaletler. check
    -bir iki özgür konulu aforizmalı slogan. check
    -hamak. check

bunlar varsa tamamdır. artık kamping açabilirsin. araç ile gelene 30 tl park parası, müşterinin çadırı için 50 tl, kişi başı da 50 tl aldın mı tamamdır. günlük 180 tl kemiksiz kazanırsın. hele hele ayvalık gibi bir yerdeysen günde 300-400 tl kamping parası bile isteyebilirsin.

ya millet 200 tl'ye havuzlu, temiz tuvaletli, yataklı, klimalı odayı veriyor. gündüz eşinle sevgilinle gez, gece 200 tl ver mis gibi uyu. sabah kahvaltın da hazır.

bu fiyatlarla kamping işi türkiye'de bitmiştir. taşa sıçarım, odunumu ben toplarım gene de o paraları kampinge vermem. aksi halde o kadar ekipmanı taşıyıp deli gibi para verip çadırda yatmanın kıymeti yok. 200 tl'ye istemediğin kadar otel odası var klimalı banyolu.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

-hamak. check

bunlar varsa tamamdır. artık kamping açabilirsin. araç ile gelene 30 tl park parası, müşterinin çadırı için 50 tl, kişi başı da 50 tl aldın mı tamamdır. günlük 180 tl kemiksiz kazanırsın. hele hele ayvalık gibi bir yerdeysen günde 300-400 tl kamping parası bile isteyebilirsin.

ya millet 200 tl'ye havuzlu, temiz tuvaletli, yataklı, klimalı odayı veriyor. gündüz eşinle sevgilinle gez, gece 200 tl ver mis gibi uyu. sabah kahvaltın da hazır.

bu fiyatlarla kamping işi türkiye'de bitmiştir. taşa sıçarım, odunumu ben toplarım gene de o paraları kampinge vermem. aksi halde o kadar ekipmanı taşıyıp deli gibi para verip çadırda yatmanın kıymeti yok. 200 tl'ye istemediğin kadar otel odası var klimalı banyolu.
    Tamamen katılıyorum.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Camping işi tamamen tatlı su kampçısı, motorcusuna göre bir iş yanında ailesi, küçük çocuğu ile gitmiyorsa. Bir de tek başına doğada olmaktan çok korkan arkadaşları ekliyorum listeye, ama kampın en güzeli çift sayı olan yakın arkadaşlarla gidilendir bence.

Aga zaten campingde bütün imkanlar var, taşta yatıp götümü ağrıtacağıma aynı imkanları sunan otelde kalırım. Bu işin adabı muhtara ya da bölgedeki sorumlu jandarma komutanına gidip, iyi vazifeler diyerek içeri dalmak. Çevrede kamp yapacağım, manzarası güzel size de sıkıntı olmayacak bir yer varsa oraya kurulayım demektir. Jandarmaya haber verince zaten sizi kontrol etmeye geliyorlar arada sırada, su bitince araba da olmayınca su getirmişlerdi sağ olsunlar. Kamp işi 10 gün sürecekse ilk 4 gün bir yerde kalınır mesela, 5.gün ihtiyaçları halletmek için campinge gidilir, 4 gün daha başka bir doğal yere kamp atılır. Dönmeden önceki son gün de yine camping ya da ultra her şey dahilden faydalanmak için bir otele gidip medeniyet yaşanabilir, para nereden geliyor diyorsanız 10 gün boyunca campinglere 200 lira vermemekten kalan para ile yaptık bütün bunları. Bir de güzel bir döküm tava alır, 20 30km civarda migros falan bulursak artan parayla inanılmaz yemekler yeriz elimizden bir şeyler geliyorsa, en kötü güzel fişne suları içeriz.

Campingler korona fırsatını gördükten sonra iyice çoştu fiyat konusunda. Geçen sene 10 günlük kampta 2 3 gün sevdiğimiz bir tanıdığımızın kardeşinin campinginde kalmıştık. Yeni kurulan bir mekan olduğu ve tanıdık olduğu için çok az bir ücret çıkmıştı. Ama yan taraftaki komşu campingde 3m2 anca olan, palet tahtalarından yapılma çatısında palmiye yaprakları olan güya '' bungalov''un geceliği 800 liraydı. Sezonda 5 yıldız her şey dahil otel var la o paraya. Datça tarafına yolu düşen olursa özelden yazsın, kaldığımız campingi ve kirletmeme sözü verirse rahat rahat kamp yapılabilecek Türkiye'nin en güzel koylarından birinin konumunu verebilirim.

Kendi kestiğim ağaçla, taşlardan kurduğum ocakla kamp yapmayacaksam benim için kamp değil o, son 2 3 senedir çok türedi yeni nesil kampçılar. Moda olunca tiki kızlar ve berkecanlar milyonluk ekipmanla kampa geliyor, otelden farkı kalmıyor zaten kampın. Geçen gün bir kız gördüm, Türkiye'de tanıdığım en iyi kampçılardan birinde bile yok o kadar fazla ve kaliteli ekipman. Hanım kızımızın kamp yaptığı yer de Ömerli barajanın kenarıydı. Ekipmanları görseniz amazon havzasının bir ucundan girer diğer ucundan çıkar dersiniz.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Camping işi tamamen tatlı su kampçısı, motorcusuna göre bir iş yanında ailesi, küçük çocuğu ile gitmiyorsa. Bir de tek başına doğada olmaktan çok korkan arkadaşları ekliyorum listeye, ama kampın en güzeli çift sayı olan yakın arkadaşlarla gidilendir bence.

Aga zaten campingde bütün imkanlar var, taşta yatıp götümü ağrıtacağıma aynı imkanları sunan otelde kalırım. Bu işin adabı muhtara ya da bölgedeki sorumlu jandarma komutanına gidip, iyi vazifeler diyerek içeri dalmak. Çevrede kamp yapacağım, manzarası güzel size de sıkıntı olmayacak bir yer varsa oraya kurulayım demektir. Jandarmaya haber verince zaten sizi kontrol etmeye geliyorlar arada sırada, su bitince araba da olmayınca su getirmişlerdi sağ olsunlar. Kamp işi 10 gün sürecekse ilk 4 gün bir yerde kalınır mesela, 5.gün ihtiyaçları halletmek için campinge gidilir, 4 gün daha başka bir doğal yere kamp atılır. Dönmeden önceki son gün de yine camping ya da ultra her şey dahilden faydalanmak için bir otele gidip medeniyet yaşanabilir, para nereden geliyor diyorsanız 10 gün boyunca campinglere 200 lira vermemekten kalan para ile yaptık bütün bunları. Bir de güzel bir döküm tava alır, 20 30km civarda migros falan bulursak artan parayla inanılmaz yemekler yeriz elimizden bir şeyler geliyorsa, en kötü güzel fişne suları içeriz.

Campingler korona fırsatını gördükten sonra iyice çoştu fiyat konusunda. Geçen sene 10 günlük kampta 2 3 gün sevdiğimiz bir tanıdığımızın kardeşinin campinginde kalmıştık. Yeni kurulan bir mekan olduğu ve tanıdık olduğu için çok az bir ücret çıkmıştı. Ama yan taraftaki komşu campingde 3m2 anca olan, palet tahtalarından yapılma çatısında palmiye yaprakları olan güya '' bungalov''un geceliği 800 liraydı. Sezonda 5 yıldız her şey dahil otel var la o paraya. Datça tarafına yolu düşen olursa özelden yazsın, kaldığımız campingi ve kirletmeme sözü verirse rahat rahat kamp yapılabilecek Türkiye'nin en güzel koylarından birinin konumunu verebilirim.

Kendi kestiğim ağaçla, taşlardan kurduğum ocakla kamp yapmayacaksam benim için kamp değil o, son 2 3 senedir çok türedi yeni nesil kampçılar. Moda olunca tiki kızlar ve berkecanlar milyonluk ekipmanla kampa geliyor, otelden farkı kalmıyor zaten kampın. Geçen gün bir kız gördüm, Türkiye'de tanıdığım en iyi kampçılardan birinde bile yok o kadar fazla ve kaliteli ekipman. Hanım kızımızın kamp yaptığı yer de Ömerli barajanın kenarıydı. Ekipmanları görseniz amazon havzasının bir ucundan girer diğer ucundan çıkar dersiniz.
    hocam hiç abartmıyorum, didim'de geçen hafta için kamping fiyat sordum. motosiklet park yeri için günlük 20 tl istedi, çadır yerine 60 tl, kişi başı 50 tl, buzdolabı 30 tl, elektrik 2 amper sigortalı 20 tl. 1 gece buzdolabı dahil kamp yapmak istersem 230 tl para vermem gerekiyor. halk plajının bir arka sokağında havuzlu güvenli turizm sertifikalı otelde kahvaltı dahil 200 tl ödedim.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Pandemi öncesinde yani 2019 yazında Göçkçeada'ya bir kampinge gitmiştik. Sınıf arkadaşlarımdan motorcu tayfa ile biz de çocuklarla arabayla peşlerine takılıp gitmiştik. 2 kişi, 2 de çocuk 2 gece kaldık o zaman 600 liraya yakın para vermiştik. Bir çadır bir araba. Kamp yeri de bize göre gece geç saatlere göre gürültülü bir mekandı. Temizlik falan da duşlar tuvaletler falan hiç de temiz değildi.
    Aynı yaz bayram tatilinde 5 gün arabayla Yunanistan'a geçtik, daha ipsalayı geçip Dedeağaç'a varınca oradaki kamping 1 çadır 1 araba 2 yetişkin 2 çocuk günlüğü 30 euro almıştı. Ortak kullanılan tuvalet duş vb. yerler de nasıl beceriyorlarsa günün her saati tertemizdi. Gece saat 9-10'dan sonra gürültü hiç yoktu hatta kalabalık bir kamping olmasına rağmen sahilde bira içip eğlenen gençlerin bile çok sesi çıkmıyordu.

Yine Yunanistan'da Halkidiki tarafına kadar arabayla gezdik, kaldığımız kampingler kimi 30 euro, kimi 28 euro almıştı ve hepsi de çok sakin çok temizdi.
    Euro'nun arttığı şu zamanda bile 30 euro 300 lira yapar ve herşeyiyle çok temiz kamping için değer bence.
    Bizdeki kamping işleticilerinin öğrenmesi lazım diyeceğim ama bu haliyle bile kampingler doluyorsa neden uğraşsınlar ki.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    hocam hiç abartmıyorum, didim'de geçen hafta için kamping fiyat sordum. motosiklet park yeri için günlük 20 tl istedi, çadır yerine 60 tl, kişi başı 50 tl, buzdolabı 30 tl, elektrik 2 amper sigortalı 20 tl. 1 gece buzdolabı dahil kamp yapmak istersem 230 tl para vermem gerekiyor. halk plajının bir arka sokağında havuzlu güvenli turizm sertifikalı otelde kahvaltı dahil 200 tl ödedim.
    Bira vs saklanan küçük termal poşetler var, içerisine bir tane buz aküsü atınca 2 güne yakın idare ediyor. İnsan azmanı bile yarım kilo löp kırmızı etten sonra yeter artık der, 50 lira tutmuyor yanında pilavıyla, mezesiyle.

Bir de biz aşırı doğalız kampçıları var, aşırı yapay kampçılar kadar bunlara da bileniyorum. Bunlar da ayrı komik. Herif çakmak götürmüyor yanında, salak gibi magnezyum çubuğuyla ateş yakmaya uğraşıyor. Birader senin büyük büyük çok büyük deden magnezyum çubuğuna bin liralık columbia çakı sürterek mi ateş yakıyordu? Madem bu kadar doğal takılıyorsun git doğada çakmak taşı bul birbirine vura vura yak, ateşi buldum diye sevinirsin sonra. Ateş kutusu diye bir şey çıkarmışlar, hepi topu yarım kilo etmeyecek 4 tane demir saca 200 300 lira para alıyorlar, git 3 tane yüksek taş bul arasında yak ateşini. Kamp dediğinin doğayla başbaşa bir rahatlama olması gerekiyor bence, yoksa bu kadar amelelik çekmeye değmez, gider otelde kalırım. Sadece backpack tayfa hariç saçma sapan kamp ekipmanı alanlara gülüyorum. Çanta ile doğada gezen tayfa haklı istediği ekipmanı almakta, 80 litre çanta ile iki hafta kamp yapıyor adamlar, ürünler ne kadar özelleştirilmişse o kadar iyi. Arabayla gidiyorsun istersen evden karaca 122 parça yemek takımını götür, gidip 500 liraya kamp tavası seti almanın mantığı ne? Motosiklet için de aynı şekilde, gittiğin yerde uğra migrosa bir büyük bir küçük tava al, bağla çantanın üstüne eve dönerken atarsın gider yük istemiyorsan. Güzel bir balta, güzel bir bıçak, güzel bir çadır, mat ve uyku tulumu. Işık gibi teknik malzemelerden fazlası kampın doğasını bozuyor. Bu abartı tipleri görmek için bir cuma gecesinden Ömerli, esenceli barajanın kenarına giderseniz Ford ranger, amarok hatta ve hatta g63 Mercedes ile gelmiş saçma sapan hareketler yapan arkadaşları izleyebilirsiniz. Ben arada gülmek için iniyorum barajın kenarına, yoksa tepede on numara manzaralı mekan var, bu arkadaşlar magnezyum çubuğuyla uğraşmaktan ve manitaya şekil yapmaktan keşfedemiyorlar çevreyi.

Elektrik için motosiklet aküsü doldurmaya da yarayan 40 50binlik powerbanklar var. Tüm malzemeleri bunla rahat rahat sarj edersiniz. Çok güzel alet, uygun fiyata bir tane düşürsem kesinlikle alacağım. Geçen sene güneş enerjisi ile dolan bir kamp feneri getirmişti arkadaşım. Şansımıza usb çıkışı da vardı fenerin. Çok yavaş dolsa da tüm herşeyi el kadar fenerden sarj etmiştik. Şimdi kendime aliexpress'ten büyük bir tane güneş paneli alacağım, devreyi kurar 5 10 tane de lityum pilden powerbank yapar kampta elektrik ihtiyacımı çözerim diye tahmin ediyorum.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Cok pahali kalmissiniz. Altinkum'da 6. sokakta bir otelde geceligi 75 TL'ye kaldim, tarih 15-16 Haziran 2021. Otel de kotu degildi, temizdi, kahvaltilari henuz hazir olmadigi halde kahvalti ayarladilar bana, motosikletimi de bahceye sokmaya yardim ettiler. Yine gidersem yine orada kalirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

-hamak. check

Antik kentler gezim icin cok kisi kamp yapacak misin diye soru sormustu, ben genelde yorgun olacagimdan rahat bir yatakta yatmak istedigimden otellerde kaldim. Cokta iyi etmisim, 12 gece icin 2000TL civarinda para verdim. Dediginiz gibi, kamp esyalari tasimadim, her gun kurup kaldirmadim, her gun kendi odamda sicak dus, her gun kahvalti, her gun rahat yatak, her gun klimali ortam.

Haftasonu Bati Karadeniz gezisi yapacagim, Amasra civarinda kamp dusunuyordum ama ondan da vazgectim, yine pansiyon/otel gibi yerlerde kalirim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok pahali kalmissiniz. Altinkum'da 6. sokakta bir otelde geceligi 75 TL'ye kaldim, tarih 15-16 Haziran 2021. Otel de kotu degildi, temizdi, kahvaltilari henuz hazir olmadigi halde kahvalti ayarladilar bana, motosikletimi de bahceye sokmaya yardim ettiler. Yine gidersem yine orada kalirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

Antik kentler gezim icin cok kisi kamp yapacak misin diye soru sormustu, ben genelde yorgun olacagimdan rahat bir yatakta yatmak istedigimden otellerde kaldim. Cokta iyi etmisim, 12 gece icin 2000TL civarinda para verdim. Dediginiz gibi, kamp esyalari tasimadim, her gun kurup kaldirmadim, her gun kendi odamda sicak dus, her gun kahvalti, her gun rahat yatak, her gun klimali ortam.

Haftasonu Bati Karadeniz gezisi yapacagim, Amasra civarinda kamp dusunuyordum ama ondan da vazgectim, yine pansiyon/otel gibi yerlerde kalirim.
    En güzelini yapıyorsunuz bence, sürekli gezmek için kamp hiç mantıklı değil. O çadırı kurduktan, eşyaları yerleştirdikten sonra hiçbir güç bana ertesi sabah toplatamaz geri, 2 gece kalmam lazım. Bir de sürekli turu yetiştirme telaşesindeyken kampta çıkabilecek sürprizlere zaman ayırmak mantıklı ve ekonomik değil.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzelini yapıyorsunuz bence, sürekli gezmek için kamp hiç mantıklı değil. O çadırı kurduktan, eşyaları yerleştirdikten sonra hiçbir güç bana ertesi sabah toplatamaz geri, 2 gece kalmam lazım. Bir de sürekli turu yetiştirme telaşesindeyken kampta çıkabilecek sürprizlere zaman ayırmak mantıklı ve ekonomik değil.
    Evet, ayni yerde 2-3 gun kalmayinca cok anlami yok gibi oluyor kamp isinin. Elbette cok sayida kamp yapmis olanlar benden daha bilgilidir, zevkini onlar daha iyi biliyordur, bunlar kisisel goruslerim sonucta. Anlatan olursa dinlerim ama 15 gunluk gezide, sadece 2 yerde 3 gece kaldim, onlar da pazar gunu sokaga cikma yasagi yuzundendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bunlar Yoksa Eve Geri Dön

1) Çadır (kazıkları unutma)

2) Uyku Tulumu (yağmurdan uzak tut, ıslanmasın sakın)

3) Mat (şişme matsa tamir kitini de bulundur)

4) Çöp torbası (çöpünü ormanda bırakanı dövüyoruz)

Olmazsa Olmazlar

1) Fener (mümkünse pilleri yenilenmiş hem kafa feneri, hem el feneri)

2) Fazlasıyla su ve abartmadan yiyecek (evlerimizin yakınındaki alışveriş merkezinden değil, geçtiğimiz köylerden alalım)

3) Mevsime göre yedek kıyafet (yağmurluk, içlik, su geçirmez bot, polar, bere, çorap, sandalet)

4) Şort değil pantolon (kot değil, rahat ve çabuk kuruyan yürüyüş pantolonu)

5) Tuvalet kağıdı bolca olmak üzere temizlik malzemeleri (ıslak mendilsiz adımımı atmam)

6) Kibrit, çakmak (daha önce ateş yakılmamış yerlerde mümkünse ateş yakma, köylülerin hazır odunlarını çalma)

7) Çakı (abartıp katlanır kürek, balta, testere taşıyanlara da saygımız var)

8) İlkyardım malzemesi (ara sıra yenileyin, ilaçların tarihlerine dikkat)

9) GPS (akıllı telefon da olur, yine de eski usül bir harita taşımayı seviyorum ben)

10) Araç kamp alanına kadar gitmeyebilir, tüm bunları taşımak için sırt destekli kamp çantası

Bunlar da olabilir:

1) Kamp ocağı ve kamp mutfağı seti, en kötü tel ızgara (en kötü evden topla kap kacak, çatal falan)

2) Şişme yastık (aslında uyku tulumu kılıfına kıyafetleri tıkıştır daha iyi)

3) Fotoğraf makinesi, hatta GoPro (1 gün önceden hepsini şart etmeyi unutma)

4) Fazla çöp torbası (kampı en son terkedene bırakmayın tüm çöp işini)

5) Taşınabilir şarj cihazı (powerbank) ve kabloları

6) Güneş gözlüğü ve güneş kremi

7) Kamp sandalyesi (en az yer kaplayandan, katlanır tabure favorim)

8) Elektriği olan bir kampinge gidiyorsanız çoklu girişli uzatma kablosu

9) Aracınızın temel tamir seti (ormanda lastiğinin patladığını bi düşün)

10) Düdük (para var diyorsan telsiz)

Arabam Büyük, Keyfime Düşkünüm Dersen

1) Hamak

2) Cep sobası (daha pratiği erimeyecek bir su şişesine sıcak su koyup tişörtüne sar ve tulumuna koy)

3) Katlanır kamp masası

4) Mangal, çıra

5) Ses sistemi

6) Çadır altlığı ve tente (yağmurlu havalarda ikisi de çok faydalı)

Sakın Getirme

1) Şehirdeki stresini

2) Pis gez demiyoruz ama konforunu

3) Güvenmediğin kişileri

4) Telefonunu aracında bırak, yapamıyorsan sesini, alarmını kapat

5) Mümkünse aracını bile uzakta bırak, çadırının dibine getirme.
    kaynak: erkinyesil.com
    tommygun bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    geçen sene dört kez kamp yaptım hiç kampinge gidip para ödemedim, doğada insanlardan uzak kamp yapmak benim tercihimdir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler