Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka diske yanlışlıkla WD-40 sıktım

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Yav dün ustadaydım, nedense balata spreyi sıkacakken wd-40 sıktım arka fren balatasına. Aklımda yer etmiş wd-40 balata spreyi gibi bi dalgınlığıma geldi, yağlandı balata. Asperox vs sıktım ilk başta tuttu fakat sonra yine saldı kendini. Nasıl çözebilirim, arka balatayı söküp zımparalasam nasıl olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Eğer arka balatanız wd-40'ı çekmedi ise bir süre arka freni sık kullanarak diskteki wd-40'ı yakmanız mümkün benzer bir durum benim de başıma gelmişti hemde ön arka 2 freni de kontrollü olarak ısıtıp wd-40'ı yakarak sorunu çözmüştüm

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Balata spreyini yakından biraz uzun süre balatana sık. Yağı vs alır o zaten. Zararıda olmaz uçup gidiyor zaten.

Motosikleti
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer arka balatanız wd-40'ı çekmedi ise bir süre arka freni sık kullanarak diskteki wd-40'ı yakmanız mümkün benzer bir durum benim de başıma gelmişti hemde ön arka 2 freni de kontrollü olarak ısıtıp wd-40'ı yakarak sorunu çözmüştüm
    Reis diski yemez miyiz öyle?

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir gün sağ olsun motor yıkama yapan bir yer de bir solüsyon ile arka tekeri çamurluğu zincir vs. temizledi. Motoru aldım çıktım arka frene bir bastım, "aa fren yok" "-alooo arka fren!" tık yok. bir süre eze eze freni üstünde ki solüsyonu bitirdim ve eski haline döndü. Yani demem o ki sorun yok.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Balata spreyi, köpüklü su ve yıkama çözer gibi geldi bana.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    balata spreyi ile diski güzelce temzle.
    balataları ise söküp zımparalayıp 1 katman alman lazım. yoksa gitmez

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Balataları çıkarıp, balata spreyi ile temizleyip bunu yaparken de ince bir zımpara atmak en mantıklı çözüm olur ..

Ancak " uğraşamam " dersen, alkol'de bir çözümdür .. hatta şansın varsa kolonya döküp sürekli frene basa basa da kurtulabilirsin ..

Kanımca her iki durumda da balatanın ömrünü kısaltmış olacaksın, geçmiş olsun ..

Not ; Yukarıda yazanlar sinter ve yarı sinter balatalar için uygulanmış çözümlerdir ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben balatayı değiştirmeden eski performansını yakalayamadım. Benim balatam 15 tlydi o yönden şanslıydım.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Balata komple emdiyse yağı yüzeyden silsende fayda etmez.
    Benim ufaklığın biziklet balatasına bulaştı yağ.Taş gibi sıkmıyordu hiç.Üç dört kere söküp yüzeyi zımparaladım ama banamısın demedi.İlk biraz tutar gidi oluyor sonra yine patataes.
    Fren önemli konu değişmende fayda var.

Motosikleti
    Dün baya garajda asperoxla yıkadım her yerini diski balatanın içini. Bakalım sonuç ne olacak, yazarım buraya.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birşey olmaz. tenha bir yolda 1 km falan arka freni teker kitlenmeyecek kadar sıka sıka git wd40'ın tozu kalmaz. ben senelerdir hep böyle yaparım diske herhangi bir bulaşma durumunda. abartılacak bir durum değil o kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)