Herkese merhaba manuel ehliyetimi aldım ve aradayan 2 ay sonra bugün tekrar motora bindim (nmax 155).Motosiklet bir tek sürücü kursunda sürmüştüm ve ehliyet sınavını geçtikten sonra 2 ay hiç binmedim,Bugün nmax155 kiraladım ve boş arazide 20dk sürdükten sonra altımda oyuncak gibi geliyordu çok eğlenceli ve ferah + yol tutuşunu çok beğendim.Dedim ki trafiğe neden çıkmayayım sonuçta ehliyetimi almışım.
Trafiğe çıktım ve boş arazideki gibi rahat olamadım normal olarak,motor çok kolay kalkıyor ve denge kurmak inanılmaz kolay,ancak trafikte dar sokaklarda trafikli alanlarda motoru kaldırdıktan sonra gidonu böyle bi toparlayamadım birkaç kez vs.(Hayatımda ilk kez scooter kullanıyorum ve aynı gün trafiğe çıkıyorum!!)Böyle konularda soğukkanlı olmam işe yaradı,ne kadar denge bozmam moral bozsa da toparlayıp devam ettim vs.
Bakıyorum motorlar sağdan sağdan geçiyorlar aralardan,dedim ben de denemeliyim ve yavaş yavaş denemeye başladım,bazen ucu ucuna da geçmiş olsam çoğundan başarılı geçtim sadece bir tanesinde kaldırıma sürttüm motorun sağ altını
Trafiğimin ilk günü için böyle gidonda denge problemleri toparlayamamak,arabaların sağından tekte durmadan ayağı yere koymadan geçememek,heyecan yapmak,paket servisçiler gibi sokaklara girip karşıdan gelen arabanın yanından durmadan geçememek vs normal şeyler mi zamanla alışıyorsun ve hepsi kolay geliyor dediler bu doğru mudur? Çok teşekkürler herkesin yorumu için..